Benkova Rezidence

Magazín o bydlení

Jak vyřešit ložnici v obývacím pokoji?

Přestože si ložnice bezesporu zaslouží samostatnou místnost, jsme často svědky jejího spojení s obývacím pokojem, a to v různých formách a z nejrůznějších důvodů. Jedním z nich je malý byt, kdy jeden z pokojů je většinou věnován dětem a rodiče jsou odsouzeni ke každovečernímu rozkládání sedačky. Spojení ložnice s obývacím pokojem se většinou nevyhnete v garsonkách a jednopokojových bytech se samostatnou kuchyní. I problém nedostatku místa pro ložnici se však dá vyřešit…

Spousta majitelů menších bytů řeší tento problém rozdělením nebo přepažením místnosti, a to i za cenu zcela neestetického výsledku. Každý z případů je třeba řešit individuálně a především je nutné si uvědomit, že ve spoustě prostorů může takové rozdělení už tak malé místnosti působit násilně a nepřirozeně. Mnohem elegantněji mnohdy působí sjednocení podlahy, užití vestavěných polic a nejrůznějších solitérních kusů. Ve zkratce řečeno je někdy lepší podtrhnout spojení obou místností, než je násilím dělit.

Velkým problémem spojení ložnice s obývacím pokojem je umístění a správná volba postele. Velmi často bývá volena rozkládací rohová sedačka, plnící funkci sezení i spaní zároveň. Někdo naopak investuje do kvalitní postele, čímž ztratí prostor pro umístění sedačky. Jiným řešením, které se nabízí, je pořízení si pohovky, popř. dvou pohovek, na kterých se přes den dá pohodlně sedět a večer je pouze přisunout k sobě a vytvořit tak místo na spaní.

Elegantní řešení nabízí také patro v bytě, kdy je prostor pro spaní přesunut na vytvořený prostor v patře. Vzniká pak oddělená část v místnosti, poskytující jisté soukromí. Nicméně ne všechny byty jsou pro takovou možnost uzpůsobeny. Nevýhodou této možnosti je také fakt, že u stropu se vždy nejvíc drží teplo, což může například v letním období způsobit problémy. I tento fakt je proto třeba dobře zvážit a ujasnit si, zdali právě ve vašem případě nebude výhodnější pořídit si kvalitní pohovku, která by sloužila i na spaní.

V místnosti se snažte co nejefektivněji využít každičký prostor, např. závěsnými policovými systémy a sestavami, zavěšením televize na zeď nebo využitím nástěnných skříněk.

Při vhodné kombinaci všech zmíněných prvků vznikne naprosto elegantní prostor, který nebude ani v nejmenším působit nepřirozeně.

Benkova Rezidence

Psychologie domova: Jak prostředí ovlivňuje náš duševní stav

Prostředí, ve kterém žijeme, má zásadní vliv na naše duševní zdraví a pohodu. Barvy jsou jedním z klíčových prvků ovlivňujících naše emoce a nálady v domácím prostředí.

Energetická úspornost ve vašem domě: Zelené technologie pro každodenní bydlen

Zelené technologie se stávají nedílnou součástí moderních domácností s ohledem na udržitelnost a snižování spotřeby energie.

geosan development