Magazín o bydlení

Jak vyrobit postel z palet? Zvládnete to i vy!

Vnímali jste až dosud palety jen jako odpad? Pak zpozorněte – vyrobit si z nich můžete skvělý designový nábytek. Nepotřebujete k tomu truhlářské školení, jen trochu odvahy a fantazie. Hitem je zejména postel z palet, na které můžete spát už zítra i vy.

Pokud tedy máte palety a další potřebné náčiní, jako je vrták, šrouby, kladivo, hřebíky, bruska. Hodit se vám také budou laky a barvy nebo různé doplňkové materiály. Pochopitelně bude fajn, když si na paletovou postel pořídíte také kvalitní matraci. Ale to už předbíháme, takže pojďme se podívat na to, jak postel z palet vyrobit.

paleta

Výběr a úprava palet

Nejprve si rozmyslete, jak velkou postel z palet chcete vyrobit. Aby se vám lépe plánovalo, tak vězte, že tzv. europaleta má rozměry 120 × 80 ×14 cm. Na postel pro jednu osobu si vystačíte pouze se dvěma paletami, pokud si chcete vyrobit pohodlné letiště, budete potřebovat čtyři.

V současné době můžete sehnat celou řadu palet různé kvality. Buď z hrubého, nebo již opracovaného (zbroušeného) dřeva, což vám samozřejmě usnadní práci. Jednu paletu můžete pořídit za cca 100 až 150 korun. Pokud budete chvíli pátrat a ptát se ve svém okolí, možná se vám podaří získat i nějakou zdarma.

pallet-bed2

Zdroj: http://www.creamylife.com

Postup, jak vyrobit postel z palet

Výroba postele z palet je skutečně jednoduchá – obroušené palety stačí je sešroubovat, popř. přitlouct k sobě. Pokud to jde, dejte přednost vrtání a šroubování, protože práce bude profesionálnější a čistší. V případě stloukání palet si dejte pozor, aby nikde nevykukoval hřebík, který by vás mohl zranit.

Jestliže se vám palety zdají příliš nízké, můžete dát ještě jednu vrstvu a postel tak jednoduše zvýšit. Hotovou postel z palet můžete natřít bezbarvým nátěrem i barevným lakem. Záleží na vaší fantazii a vybavením ložnice. Nyní stačí jen na palety položit matraci a můžete si ustlat v nové posteli.

Za jedno odpoledne máte hotové a můžete se radovat z vlastnoručně vyrobené paletové postele.

Zdroj úvodního obrázku:http://chicshabbycottage.blogspot.cz/

Comments (6):

 1. Milan

  18.8.2013 at 8.40

  A co napuštění penetrací proti houbám, plísním a roztočům?

  Odpovědět
 2. Moderní postele

  1.10.2013 at 18.12

  Stále se nemohu zbavit pocitu, že jsou tyto postele jen levnou náhradou. Dávám přednost spíše masivním případně ocelovým konstrukcím. Navíc roztoči a plísně mohou být skutečně problém, navíc špatně ošetřené dřevo rychleji stárne.

  Odpovědět
 3. Moderní bydlení

  8.12.2013 at 17.47

  Zajímavý článek. Určitě ocení lidé, pokud zrovna dostavěli nový dům a nyní šetří na vybavení celého interiéru. I když proč by někdo neměl postel z palet. Ležení na paletách a matracích budou možná na záda příjemné. Možná i zdravější než na klasické posteli.

  Odpovědět
 4. eliškaa

  11.1.2014 at 10.46

  Zdravím,mohu se zeptat jak je to pak s uklidem palet?Práší se na ně hodně?

  Odpovědět
 5. Dřevěné postele

  28.5.2014 at 13.41

  Tak to mě tedy zajímá. Europalety mi přijdou fakt skvělá věc na poličky, stoly, sedačky…prostě vše, ale mít to jako místo těla a rožtů u postele? To už nemůže přeci prospívat zádům

  Odpovědět
 6. Jirka

  13.9.2014 at 23.36

  Zdravím .Dáma co zde radí použít palety na postel či manželské dvoulůžko , nikdy asi nezkusila obrousit ani metr prkna a nalakovat ,aby to alespoň malinko slušně vypadalo. Obrousit několik palet ( dle rozměru co je uveden ) a lakovat , to za odpoledne??? To je hodně naivní a nesmysl. Čas + finance které by to sálo se bude rovnat výrobku profesionální truhlárny.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak připravit byt k prodeji nebo pronájmu? Podívejte se na triky zkušených obchodníků

Prodáváte byt nebo ho chcete udat solidním nájemcům? Připravte ho na prohlídku podle pravidel hotelů. Schovejte osobní věci a vytvořte útulný prostor, ve kterém se váš nájemník nebo nový majitel vzhlédne. Tady jsou triky zkušených obchodníků a realitních makléřů.

Opravdu ten byt chcete? Přečtěte si 9 nejčastějších chyb při nákupu nemovitosti

Chybovat je sice lidské, ale chyby se většinou nevyplácí. O nákupu nemovitosti to platí dvojnásobně. Stojíte teď před rozhodnutím, zda nemovitost koupit, ale je to vaše poprvé? Podívejte se na 9 nejčastějších chyb při nákupu bytu a poučte se z omylů ostatních.