element letňany

Magazín o bydlení

Jak vyrobit postel z palet? Zvládnete to i vy!

Vnímali jste až dosud palety jen jako odpad? Pak zpozorněte – vyrobit si z nich můžete skvělý designový nábytek. Nepotřebujete k tomu truhlářské školení, jen trochu odvahy a fantazie. Hitem je zejména postel z palet, na které můžete spát už zítra i vy.

Pokud tedy máte palety a další potřebné náčiní, jako je vrták, šrouby, kladivo, hřebíky, bruska. Hodit se vám také budou laky a barvy nebo různé doplňkové materiály. Pochopitelně bude fajn, když si na paletovou postel pořídíte také kvalitní matraci. Ale to už předbíháme, takže pojďme se podívat na to, jak postel z palet vyrobit.

paleta

Výběr a úprava palet

Nejprve si rozmyslete, jak velkou postel z palet chcete vyrobit. Aby se vám lépe plánovalo, tak vězte, že tzv. europaleta má rozměry 120 × 80 ×14 cm. Na postel pro jednu osobu si vystačíte pouze se dvěma paletami, pokud si chcete vyrobit pohodlné letiště, budete potřebovat čtyři.

V současné době můžete sehnat celou řadu palet různé kvality. Buď z hrubého, nebo již opracovaného (zbroušeného) dřeva, což vám samozřejmě usnadní práci. Jednu paletu můžete pořídit za cca 100 až 150 korun. Pokud budete chvíli pátrat a ptát se ve svém okolí, možná se vám podaří získat i nějakou zdarma.

pallet-bed2

Zdroj: https://www.creamylife.com

Postup, jak vyrobit postel z palet

Výroba postele z palet je skutečně jednoduchá – obroušené palety stačí je sešroubovat, popř. přitlouct k sobě. Pokud to jde, dejte přednost vrtání a šroubování, protože práce bude profesionálnější a čistší. V případě stloukání palet si dejte pozor, aby nikde nevykukoval hřebík, který by vás mohl zranit.

Jestliže se vám palety zdají příliš nízké, můžete dát ještě jednu vrstvu a postel tak jednoduše zvýšit. Hotovou postel z palet můžete natřít bezbarvým nátěrem i barevným lakem. Záleží na vaší fantazii a vybavením ložnice. Nyní stačí jen na palety položit matraci a můžete si ustlat v nové posteli.

Za jedno odpoledne máte hotové a můžete se radovat z vlastnoručně vyrobené paletové postele.

Zdroj úvodního obrázku:https://chicshabbycottage.blogspot.cz/

element letňany

Komentáře (6):

 1. Milan

  18.8.2013 v 8.40

  A co napuštění penetrací proti houbám, plísním a roztočům?

 2. Moderní postele

  1.10.2013 v 18.12

  Stále se nemohu zbavit pocitu, že jsou tyto postele jen levnou náhradou. Dávám přednost spíše masivním případně ocelovým konstrukcím. Navíc roztoči a plísně mohou být skutečně problém, navíc špatně ošetřené dřevo rychleji stárne.

 3. Moderní bydlení

  8.12.2013 v 17.47

  Zajímavý článek. Určitě ocení lidé, pokud zrovna dostavěli nový dům a nyní šetří na vybavení celého interiéru. I když proč by někdo neměl postel z palet. Ležení na paletách a matracích budou možná na záda příjemné. Možná i zdravější než na klasické posteli.

 4. eliškaa

  11.1.2014 v 10.46

  Zdravím,mohu se zeptat jak je to pak s uklidem palet?Práší se na ně hodně?

 5. Dřevěné postele

  28.5.2014 v 13.41

  Tak to mě tedy zajímá. Europalety mi přijdou fakt skvělá věc na poličky, stoly, sedačky…prostě vše, ale mít to jako místo těla a rožtů u postele? To už nemůže přeci prospívat zádům

 6. Jirka

  13.9.2014 v 23.36

  Zdravím .Dáma co zde radí použít palety na postel či manželské dvoulůžko , nikdy asi nezkusila obrousit ani metr prkna a nalakovat ,aby to alespoň malinko slušně vypadalo. Obrousit několik palet ( dle rozměru co je uveden ) a lakovat , to za odpoledne??? To je hodně naivní a nesmysl. Čas + finance které by to sálo se bude rovnat výrobku profesionální truhlárny.

Komentování je uzamčeno.

Investiční byty se nyní vyplatí víc než jindy. Hlavně v Praze

Pokud máte byt navíc, můžete vydělat. Strmý růst totiž žene ceny nemovitostí nahoru a někteří lidé si nemohou dovolit vlastní bydlení. Proto sílí poptávka i po nájemních bytech. Především v hlavním městě se podle realitních makléřů prodává stále více bytů k investičním účelům. Tento trend v poslední době dohání i menší města v České republice. Je právě teď nejlepší doba koupit investiční byt?

Rezervační smlouva je při koupi bytu běžná. Na co si dát pozor?

Jakmile najdete nemovitost, která se vám líbí, splňuje vaše očekávání a můžete si ji dovolit, realitní makléř vám připraví rezervační smlouvu. Spolu s podpisem přidáte i rezervační zálohu. Vy tím vyjádříte skutečný zájem o byt nebo dům, majitel a realitní makléř si mohou oddechnout, že jiného zájemce hledat nemusí. I když je rezervace nemovitosti běžnou součástí obchodu s realitami, přesto byste měli být opatrní. Na co si konkrétně dát pozor?

geosan development