Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Jak vyrobit postel z palet? Zvládnete to i vy!

Vnímali jste až dosud palety jen jako odpad? Pak zpozorněte – vyrobit si z nich můžete skvělý designový nábytek. Nepotřebujete k tomu truhlářské školení, jen trochu odvahy a fantazie. Hitem je zejména postel z palet, na které můžete spát už zítra i vy.

Pokud tedy máte palety a další potřebné náčiní, jako je vrták, šrouby, kladivo, hřebíky, bruska. Hodit se vám také budou laky a barvy nebo různé doplňkové materiály. Pochopitelně bude fajn, když si na paletovou postel pořídíte také kvalitní matraci. Ale to už předbíháme, takže pojďme se podívat na to, jak postel z palet vyrobit.

paleta

Výběr a úprava palet

Nejprve si rozmyslete, jak velkou postel z palet chcete vyrobit. Aby se vám lépe plánovalo, tak vězte, že tzv. europaleta má rozměry 120 × 80 ×14 cm. Na postel pro jednu osobu si vystačíte pouze se dvěma paletami, pokud si chcete vyrobit pohodlné letiště, budete potřebovat čtyři.

V současné době můžete sehnat celou řadu palet různé kvality. Buď z hrubého, nebo již opracovaného (zbroušeného) dřeva, což vám samozřejmě usnadní práci. Jednu paletu můžete pořídit za cca 100 až 150 korun. Pokud budete chvíli pátrat a ptát se ve svém okolí, možná se vám podaří získat i nějakou zdarma.

pallet-bed2

Zdroj: https://www.creamylife.com

Postup, jak vyrobit postel z palet

Výroba postele z palet je skutečně jednoduchá – obroušené palety stačí je sešroubovat, popř. přitlouct k sobě. Pokud to jde, dejte přednost vrtání a šroubování, protože práce bude profesionálnější a čistší. V případě stloukání palet si dejte pozor, aby nikde nevykukoval hřebík, který by vás mohl zranit.

Jestliže se vám palety zdají příliš nízké, můžete dát ještě jednu vrstvu a postel tak jednoduše zvýšit. Hotovou postel z palet můžete natřít bezbarvým nátěrem i barevným lakem. Záleží na vaší fantazii a vybavením ložnice. Nyní stačí jen na palety položit matraci a můžete si ustlat v nové posteli.

Za jedno odpoledne máte hotové a můžete se radovat z vlastnoručně vyrobené paletové postele.

Zdroj úvodního obrázku:https://chicshabbycottage.blogspot.cz/

Rezidence Neklanka II

Komentáře (6):

 1. Milan

  18.8.2013 v 8.40

  A co napuštění penetrací proti houbám, plísním a roztočům?

 2. Moderní postele

  1.10.2013 v 18.12

  Stále se nemohu zbavit pocitu, že jsou tyto postele jen levnou náhradou. Dávám přednost spíše masivním případně ocelovým konstrukcím. Navíc roztoči a plísně mohou být skutečně problém, navíc špatně ošetřené dřevo rychleji stárne.

 3. Moderní bydlení

  8.12.2013 v 17.47

  Zajímavý článek. Určitě ocení lidé, pokud zrovna dostavěli nový dům a nyní šetří na vybavení celého interiéru. I když proč by někdo neměl postel z palet. Ležení na paletách a matracích budou možná na záda příjemné. Možná i zdravější než na klasické posteli.

 4. eliškaa

  11.1.2014 v 10.46

  Zdravím,mohu se zeptat jak je to pak s uklidem palet?Práší se na ně hodně?

 5. Dřevěné postele

  28.5.2014 v 13.41

  Tak to mě tedy zajímá. Europalety mi přijdou fakt skvělá věc na poličky, stoly, sedačky…prostě vše, ale mít to jako místo těla a rožtů u postele? To už nemůže přeci prospívat zádům

 6. Jirka

  13.9.2014 v 23.36

  Zdravím .Dáma co zde radí použít palety na postel či manželské dvoulůžko , nikdy asi nezkusila obrousit ani metr prkna a nalakovat ,aby to alespoň malinko slušně vypadalo. Obrousit několik palet ( dle rozměru co je uveden ) a lakovat , to za odpoledne??? To je hodně naivní a nesmysl. Čas + finance které by to sálo se bude rovnat výrobku profesionální truhlárny.

Komentování je uzamčeno.

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development