Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

10 koupelnových trendů pro rok 2016

V koupelně začínáme a končíme den. Jaké si to uděláme, takové to budeme mít. Někdy stačí jen málo. Detail, který je funkční a současně pozvedne koupelnu o pár příček výš. Ať už koupelnu zařizujete novou, přemýšlíte nad rekonstrukcí nebo si jen chcete udělat radost, inspirujte se top koupelnovými trendy pro rok 2016.

Koupelna už dávno není místem, které zavíráme před návštěvou. Pomyslná ručička se vychýlila na úplně opačnou stranu. Někdy bezmyšlenkovitě investujeme do nové koupelny, aby se stala naší pýchou. Vždycky ale neplatí, že čím větší vana, tím lépe. Materiály, barvy, tvary koupelnového vybavení bychom měli vybírat především s ohledem na funkčnost a na celkový kontext našeho domova. Jinak řečeno, staršímu bytu nebo domu sedne retro koupelnové vybavení, zatímco v ultra moderní novostavbě se nebojte posledních trendů v městském stylu.

Přírodní povrchy vévodí koupelnám

Stále častěji se vracíme k přírodě, snad i proto se přírodní materiály objevují hojně v našich domovech. Koupelnu nevyjímaje. Koupelnovým trendům roku 2016 vládne imitace přírodních povrchů, které často vykazují lepší užitné vlastnosti než originály. Imitace kamene, dřeva nebo mramoru promění vaši koupelnu v útulné a příjemné místo. Výhodou je cenová dostupnost těchto materiálů, stejně jako jejich snadná údržba.

Výrazné barvy koupelnám sluší

Do českých domácností už před několika lety pronikl severský styl bydlení, kterému vévodí decentní odstíny a přírodní tóny. Čeho je moc, toho je příliš, a proto se na scénu opět vrací výrazné barvy. Neznamená to, že si celou koupelnu musíte zařídit v sytě červené. Trendem je především kombinace jednoho výrazného odstínu s tlumenými tóny. K top barvám patří v roce 2016 především fuchsiová, kanárkově žlutá, námořnická modrá nebo svěží zelená.

detaily

Velkoformátové dlaždice

Je to tak, velikost a masivnost se nosí. V koupelnách se stále častěji objevují velkoformátové dlaždice nebo obkladačky. To je výhodné především při práci – je rychle hotovo. Nicméně pro menší koupelny v bytech se lépe hodí klasická velikost dlaždic a obkladaček. Velké formáty ale potřebují velký prostor, jinak budou působit příliš rozmáchle.

3D keramické obklady

Jsou to právě obkladačky, které dodají vaší koupelně ráz, a proto je třeba je vybrat obezřetně. Hitem letošního roku jsou 3D keramické obklady, jejichž výběr je opravdu velký. Jejich vtip je v tom, že na zdi mohou vykouzlit jakýkoli dojem – třeba rybích kostí nebo včelích plástů. Samozřejmě je otázkou, zda vás podobný trend nepřestane napřesrok bavit.

Kovové detaily stvořené pro koupelny

Každou koupelnu oživí vhodně zvolené doplňky. Roku 2016 vévodí jednoznačně kov. Kovový materiál je ostatně trendem i v dalších oblastech bydlení. Nerezové doplňky jsou už klasikou, ale do popředí se dostávají také ocelové, bronzové nebo dokonce zlaté prvky. Například v kombinaci s černou propůjčují koupelnám opravdu luxusní vzhled.

Minimalismus pro koupelny

Naštěstí jsou už pryč doby, kdy se to v interiérech hemžilo nejrůznějšími doplňky, které byly bez ladu a skladu. Pokud i vás oslovuje minimalismus, zařiďte v podobném stylu také vaší koupelnu. Líbit se vám budou třeba matné a nenápadné černé doplňky v jednoduchých liniích, ať už to budou držáky na ručníky nebo jednoduché, ale funkční armatury.

zracadlo

Funkčnost je trendem roku 2016

A také každého jiného roku. Ačkoli bychom všichni rádi vstupovali do koupelen jako vystřižených ze žurnálu, důležitá je především praktičnost. Naštěstí se efektivně prolíná s trendy, takže dnes můžete pořídit bezbariérový sprchový kout v moderním stylu nebo retro umyvadlo s perfektně vyladěnou armaturou, které vám bude fungovat ještě za třicet let. Stačí se jen rozhlédnout, neslevit z požadavků a naučit se vhodně kombinovat.

Koupelnový textil slaďte s interiérem

Bytoví designéři dobře vědí, že bytový textil zútulní každý prostor. Koupelnové předložky a koberečky zvolte v trendy barvách, které budou ladit s ostatním vybavením koupelny (například fuchsiová, zelená, žlutá). Ve stejném odstínu můžete pořídit také ručníky.

Zrcadlo, kam se podíváš

Zrcadlo patří do každé koupelny – nejen z praktického hlediska. Dokáže velmi dobře zvětšit prostor, projasnit ho a zpříjemnit. Především v menších koupelnách umí vhodně umístěné zrcadlo zázraky. Výrazné a velké zrcadlo můžete pověsit na stěnu, dveře nebo volně postavit v prostoru.

Doplňky do koupelny patří

Když neplánujete výrazné změny v zařízení koupelny, ale cítíte potřebu po změně, zaměřte se na detaily. Ať už to jsou nové baterie nebo armatury, zmiňovaná zrcadla, koupelnový textil, věšáky, držáky na mýdla nebo kosmetiku, udělají ve vaší koupelně velkou práci. Do koupelny rozhodně patří také kameny, svíčky nebo květiny.

V jakém stylu jste zařídili koupelnu? Jaké trendy pro rok 2016 vás nejvíce oslovily?

Rezidence Radimova

Nemovitost jako investice? Proč stále lákají byty k pronájmu

Kdo má našetřeno, zvažuje, kam v současné době vložit peníze, aby na účtech neztrácely svoji hodnotu. Jednou z možností je pořízení nemovitosti jako investice. Podle finančníků mají byty nebo domy své místo v každém dobře diverzifikovaném portfoliu. Oproti komoditám pak nabízejí výnosy z pronájmu. Vše je však nutné dobře spočítat, už proto, že ceny nemovitostí, zejména bytů v žádaných lokalitách, jdou stále nahoru.

Přepočítal se dodavatel? Reklamujte vyúčtování za energie

Jednou za rok rozesílají dodavatelé elektřiny a zemního plynu domácnostem vyúčtování. Může na něm být nedoplatek i přeplatek za spotřebovanou energii. Fakturu se vyplatí překontrolovat a případné chyby reklamovat. Současně je dobré porovnat si ceny energií u jiných společností a v případě lepší nabídky zvážit změnu dodavatele a ulevit tak rodinnému rozpočtu.

geosan development