Villa Střížkovská

Magazín o bydlení

Blízkost centra i přírody nabízí nové byty v Praze 10

Kdo by nechtěl využívat všech výhod hlavního města Prahy a zároveň být poblíž přírodě? Přesně tuto možnost vám nabízejí nové byty v Praze 10, které vznikají v rámci projektu Zelený Botič.

Lokalita pro tento projekt byla velmi pečlivě vybírána tak, aby uspokojila požadavky i těch nejnáročnějších klientů. Nové byty jsou umístěny poblíž přírodních krás, které jsou součástí přírodního dědictví, a proto je vyloučeno, aby zde probíhala nějaká další výstavba. Obyvatelé nových bytů v Praze 10 se proto v žádném případě nemusí bát ztráty tohoto unikátu.

Místo, kde nové byty vznikají, je strategické i vzhledem k umístění vůči centru města. Dobré a rychlé spojení s centrem zajišťuje skvělá dopravní dostupnost, a to jak silniční, tak i MHD. Milovníci cyklistiky nebo třeba kolečkových bruslí mohou k cestě do centra využít cyklostezku, která tam vede přímo od nových bytů.

Místo je dostupné autobusovou linkou MHD. Jedna ze zastávek je umístěná přímo před novými bytovými domy. K zastávce metra Skalka se pak pěšky dostanete přibližně do deseti minut. Co se týče automobilové dopravy, i vzhledem k té je místo mimořádně strategicky položené. V těsné blízkosti se nachází jak městský okruh, tak i Jižní spojka.

Nové byty Zelený Botič v Praze 10 jsou umístěny v Práčské ulici, v městské části Záběhlice. Jejich orientace je vedena směrem na potok Botič, takže výhled je skutečně kouzelný. Všechny byty mají terasy či balkóny, a posezení na nich vám bude dodávat na pocitu, že se ani nenacházíte v Praze, ale v klidné přírodě, čemuž napomáhá i kvalitní protihluková ochrana.

Pod všemi domy se nachází garáže, takže ani o parkovací místa zde určitě nebude nouze. Na pocitu bezpečí a ochrany napomáhá oplocení všech objektů.

Zelený Botič nabízí celkem 113 bytových jednotek, z nichž přibližně polovina je ještě volná a připravená k prodeji. K dispozici jsou byty 2+kk, 3+kk a 4+kk. Menší byty pak nabízí projekt Kaskády u Botiče, který se skládá ze dvou budov.

Villa Střížkovská

Ceny nemovitostí: Je správný čas pořídit si byt?

Žádné velké zlevňování se zatím na realitním trhu nekoná. Ceny nemovitostí sice zpomalily svůj růst, ale pořád stoupají, i když mírnějším tempem. V některých regionech ovšem domy a byty zlevnily, a protože jsou hypotéky dostupné, přibývá zájemců o pořízení vlastní nemovitosti. Svoji roli hraje i jistota – mít možnost bydlet ve vlastním je v době, jako je tato, k nezaplacení.

Chalupa a chata jako druhé bydlení? Zájem roste, ceny také

Když Češi nemůžou do zahraničí, jedou na chatu nebo chalupu. Fenomén známý z normalizace z minulého století se v trochu jiné formě vrací i v době koronavirové krize. Touha po pobytu v přírodě je natolik silná, že lidé neváhají brát si na „druhé bydlení“ hypotéku. A to i přesto, že rekreační nemovitosti díky vyšší poptávce v posledních měsících zdražují. Na druhou stranu, vlastnit dům, chalupu, chatu nebo byt v rekreační oblasti může představovat určitou jistotu v nejisté době.

geosan development