Benkova Rezidence

Magazín o bydlení

Bydlení na Praze 4: Jak se žije blízko centra i přírody?

Bráník, Michle, Záběhlice, Hodkovičky, Krč, Lhotka, Podolí, Nusle a také menší část Vinohrad nebo Vyšehradu – tyto pražské lokality jsou součástí městské části Praha 4, která se stále častěji objevuje v hledáčku zájemců o nové bydlení. Jak se v této lokalitě žije? Pro koho je vhodná? Je možné sehnat v této části Prahy bydlení ve staré zástavbě? A jaké nové developerské projekty zde vznikají?

Praha 4 patří k tradičním městským částím pražské metropole. Najdeme zde čtvrti a ulice, z nichž přímo dýchá historie – ať už je to skvostný Vyšehrad, který se klene na skále nad pravým břehem řeky Vltavy, nebo Podolí a Bráník, jež jsou nedílnou součástí českých dějin.

Spokojený rodinný život

Je to právě Praha 4, která má podle odborníků a realitních makléřů velký potenciál nabídnout obyvatelům podmínky pro spokojené bydlení. Jedná se o městskou část, která je velmi dobře dostupná, a to jak prostřednictvím MHD, tak automobilem. Bydlení blízko centra je stále žádanější, zvláště v kombinaci s volnočasovým vyžitím, které Praha 4 rovněž poskytuje.

Pokud se projdeme po Praze 4, zjistíme, že se jedná o oblast se smíšeným charakterem zástavby. Bytové domy střídají rodinné vilky, mezi nimi se prolínají zajímavé novostavby, nové bytové komplexy i paneláky. Nepřekvapí proto, že rozličná je i struktura obyvatel. Na Praze 4 spokojeně žijí studenti, singles, mladé rodiny s dětmi i senioři.

Zatímco pro mladé lidi (kteří si byty spíše pronajímají, než kupují) je Praha 4 výhodná z hlediska rychlé a bezproblémové dostupnosti do centra, rodiny s malými dětmi oceňují rozvinutou infrastrukturu, příjemnou a klidnou atmosféru, blízkost přírody i možnost různého vyžití (například plavecký stadion v Podolí, sportovní areál v Braníku apod.). Rozvinutou infrastrukturu a občanskou vybavenost ale kvitují i senioři, pro které je to blízko do obchodů nebo do nemocnice.

Málo bytů v původní zástavbě

Jistou nevýhodu je možné spatřovat v tom, že některé čtvrti Prahy 4 sousedí s vytíženými komunikacemi, jako je například Spořilov. Také některé části Nuslí bývají dopravně vytížené. Vysoký stupeň dopravy pochopitelně souvisí s hlukem i emisemi. Na druhou stranu, i tato oblast se zlepšuje (aktuálně je například na Spořilově instalována protihluková stěna, která má přispět ke klidnějšímu žití v této lokalitě).

Při hledání optimálního bydlení na Praze 4 se můžeme setkat s nízkou zajímavých nabídkou bytů ve stávající zástavbě. Jinak řečeno, příležitostí k pořízení vlastního bydlení zde není tolik, aby bezpečně pokrylo stoupající poptávku po této lokalitě.

Platí přitom, že čím žádanější lokalita je, tím vyšší ceny bytů musí zájemce očekávat. Nejdražší bydlení lze pořídit na Kavčích Horách, které díky své vysoké poloze poskytují jedinečný výhled. K nejlevnějším čtvrtím patří už tradičně Bráník. Za rozumnou cenu lze pořídit byty v Podolí nebo v Nuslích.

Novostavby na Praze 4

Vzrůstajícího zájmu o bydlení v městské části Praha 4 si všimli i přední developeři působící na českém trhu. V lokalitě proto v poslední době vzniklo hned několik zajímavých projektů, které poskytují nové a moderní bydlení. Nové byty vznikly v Nuslích, na Bohdalci nebo v Krči.

Bytový dům Bohdalec

Developerský projekt na Bohdalci přinesl výstavbu nových bytů, obchodů a dokonce i ateliérů. Zájemcům o bydlení nabídl vysoký standard bytů, který je podtržený přímým přístupem ke krytému parkovacímu stání. Součástí nového objektu se staly i prakticky řešené komerční a obchodní prostory, které přispějí k dalšímu rozvoji občanské vybavenosti v této čtvrti.

Liberty Building v Nuslích

K dalším zajímavým projektům patří výstavba bytových a nebytových prostor s příznačným názvem Liberty Building. Tento developerský projekt je umístněn v širším centru Prahy v Nuslích. Poskytuje vhodné byty pro rodiny s dětmi i jednotlivce a odpovídá vysokému standardu i požadavkům na moderní bydlení. Výhodou Liberty Building je bezproblémová dostupnost z centra v kombinaci s dostatečným odstupem od hluku, zplodin i příliš vysoké koncentrace lidí a automobilů. Odpočinek a prostor pro relaxaci v této čtvrti poskytují Havlíčkovy sady (tzv. Grébovka).

Bytový dům Antal

Ze zajímavých počinů na Praze 4 musíme zmínit i výstavbu bytového domu Antal, který poskytuje nádherné bydlení blízko zeleně i občanské vybavenosti. Dům se nachází nedaleko stanice metra Budějovická a poskytuje vše, co očekáváme od moderního bydlení – komfort, blízkost přírody i skvělou dostupnost do centra.

Foto: https://www.libertybuilding.cz

Benkova Rezidence

Tipy pro interiérový design

V malých bytech je klíčové efektivní využití každého centimetru. Vestavěné skříně, skládací nábytek a multifunkční kusy, jako jsou rozkládací pohovky nebo stoly, které lze složit ke zdi, jsou skvělými způsoby, jak ušetřit místo.

Trendy v moderním bydlení

V dnešní době se stále více lidí zajímá o udržitelnost a ekologii.

geosan development