element letňany

Magazín o bydlení

Bydlení na Praze 5: Kousek od centra, přesto v zeleni

Světové metropole lákají k bydlení stále více lidí. Důvodem jsou pracovní příležitosti, kulturní vyžití přístup ke vzdělání i rozšiřující se nabídka pohodlného a moderního bydlení. Developerské projekty vznikají v blízkosti zeleně a komfortní bydlení poskytují i zajímavé rekonstrukce původní zástavby. K žádaným čtvrtím v pražské metropoli patří bezesporu Praha 5. Co nabízí a jak se zde žije?

Levné i luxusní. Blízko přírody a kousek od centra. Takové bydlení umí nabídnout Praha 5, která dlouhodobě patří k prestižním, atraktivním a žádaným čtvrtím. Optimální bydlení v této lokalitě najdou rodiny s dětmi, mladé páry i senioři. Koupě bytu na Praze 5 je současně zajímavým řešením, pokud uvažujete nad pořízením investičního bytu.

Praha 5 je pestrá

Praha 5 patří svou rozlohou mezi největší městské části. Proto zájemcům o bydlení poskytuje doslova vše, po čem touží. Typické činžovní domy střídají vilové čtvrti. Vedle panelových sídlišť z minulého režimu vznikají nové developerské projekty. Industriální čtvrti střídají parky, zeleň a chráněná přírodní území.

Tato lokalita je prostě rozmanitá, členitá, dynamická. Stejně jako se zlepšují i jiné části pražské metropole, proměňuje se také tato oblast. Vzniká zde nové rezidenční bydlení, vilové čtvrti i části s rodinnými domky v zeleni smíchovských nebo košířských svahů.

Výhody Prahy 5

  • Výborná dostupnost do centra
  • Blízkost zeleně
  • Občanská vybavenost na vysoké úrovni
  • Sportovní vyžití
  • Obchody a služby
  • Nové developerské projekty

Smíchov: Perfektní občanská vybavenost

Přirozeným centrem Prahy 5 je Smíchov, kde najdeme občanskou vybavenost na vysoké úrovni – nákupní centra, administrativní budovy, sídla předních firem. Smíchov je umístěný jen pár stanic metrem B od samotného historického jádra Prahy. Současně je skvěle dostupný i automobilem.

Na druhou stranu, pro někoho může být Smíchov příliš rušnou oblastí pro bydlení. Záleží na konkrétní ulici a umístění developerských projektů. Pořízení bytů ve stávající zástavbě na Smíchově může být komplikovanější, protože nemovitostí v nabídce není tolik.

Nové i staré byty na Stodůlkách

Stodůlky jsou od historického centra vzdálenější než Smíchov, ale stále velmi dobře dostupné MHD. Výhodou je i snadná dostupnost autem a možnost rychlého napojení na D5. K výhodám bydlení v této části Prahy 5 patří blízkost zeleně i nákupních center a další občanské vybavenosti.

Stodůlky kombinují stávající zástavbu (panelákové sídliště) s novými developerskými projekty. Vybrat si v této lokalitě proto může každý. Nové byty na Stodůlkách poskytují komfortní a moderní bydlení. Byty v panelácích jsou zase cenově dostupnější.

Malvazinky – bydlení pro rodiny

Vyhledávanou částí Prahy 5 jsou Malvazinky. Nově bylo na rozhraní Smíchova a Malvazinek vystaveno několik vila domů, které poskytují jedinečný výhled na Prahu i do zeleně na nedaleký Paví vršek. Umístění moderního bydlení poskytuje obyvatelům výbornou dopravní dostupnost do centra.

Výhodou je i vysoká úroveň občanské vybavenosti. K nákupnímu centru Anděl to trvá jen jednu zastávku metrem. V blízkosti nové výstavby je mateřská i základní škola, nemocnice, obchody a banky. Nudit se zde nebudou ani vyznavači sportu, kteří se mohou vyžít v plaveckém bazénu, wellness a fitness centrech. Park Santoška nebo Paví vrch zase poskytují dostatek příležitostí k procházkám.

V oblasti Malvazinek vzniklo hned několik nových developerských projektů. Jedním z nich je výstavba nového bydlení s výhledem do Košířského parku. Bydlení v bytové výstavbě Malvazinky spojuje rychlou a snadnou dostupnost do centra a život doslova v klínu zeleně. Tedy dvě kritéria, která jsou pro mnoho lidí klíčová. Klid a relaxaci poskytuje nejen Košířský park, ale i Šalamounky nebo Měchurky. Jedná se o opravdovou oázu situovanou jen kousek od centra a městského ruchu.

Na Malvazinkách nachází optimální bydlení především rodiče s dětmi. Bytové domy poskytují moderní bydlení v dostatečně velkých bytech. V okolí je rozvinutá občanská vybavenost, ať už jde o mateřské nebo základní školy, obchody, lékaře či sportovní centra.

Souhvězdí Homolka: Vila domy v zeleni

V exkluzivní lokalitě na rozhraní Smíchova a Motola vznikly jedinečné viladomy Souhvězdí Homolka. Skvělá dostupnost do centra a plná občanská vybavenost se zde snoubily s životem v klidném prostředí plném zeleně.

Pět vilových domů bylo citlivě zasazeno přímo do zeleně. Pro rodiny s dětmi je tato oblast proto jako stvořená. Ocení ji i mladé páry nebo senioři, kteří touží po aktivním životním stylu. Kromě sportovního vyžití (motolské rybníky s koupalištěm, park Ladronka, golfové hřiště) zde najdeme i přírodní památku Skalka.

Bydlení na Praze 5 je pro každého

Levné byty v původní panelákové výstavbě, dostupné bydlení v developerských projektech, snadná dostupnost do centra, obchody, občanská vybavenost, zeleň a sportovní vyžití. Praha 5 toho pro spokojené bydlení nabízí opravdu hodně.

Proto je považována za jednu z vůbec nejatraktivnějších lokalit v Praze. Ukazují na to i developerské projekty, které zde v poslední době vznikly a o nichž jsme se zmínili. Nový domov v nich našli rodiny s dětmi, mladé páry i senioři. Zájem je v této lokalitě i o pronájem bytů.

Foto: Geosan Development

element letňany

Do jakého věku bydlet u rodičů? A jaké jsou dnes šance sehnat první byt?

Tři čtvrtiny mladých lidí v České republice si myslí, že bydlet u rodičů po třicítce je nepatřičné. Osamostatnit se většinou chtějí do pětadvaceti let. Dosáhnout na vlastní bydlení je pro ně ale složité. Dobrých bytů je na trhu málo, jejich ceny jsou vysoké a odborníci říkají, že zlevňování je v nedohlednu. Pomoci by podle mladých lidí měl stát. Někteří z nich zase spoléhají na rodiče nebo pověstnou fortunu.

Byty v Praze: O jaké nemovitosti je zájem a proč se málo staví?

Za poslední roky se toho v českém stavebnictví příliš nezměnilo. Staví se, ale málo. Byty jsou hlavně ve větších městech drahé, rekordy trhá Praha. A zdá se, že ani v roce 2020 se neblýská na lepší časy. Nová povolení na stavbu bytů jsou sice vydaná, ale v metropoli jich budou chybět tisíce. Kdo má peníze, byty nakupuje a pronajímá je. To je další aspekt současného trhu s bydlením. Ten, kdo nedosáhne na hypotéku, musí do nájmu.

geosan development