Villa Střížkovská

Magazín o bydlení

Bydlení na Praze 5: Kousek od centra, přesto v zeleni

Světové metropole lákají k bydlení stále více lidí. Důvodem jsou pracovní příležitosti, kulturní vyžití přístup ke vzdělání i rozšiřující se nabídka pohodlného a moderního bydlení. Developerské projekty vznikají v blízkosti zeleně a komfortní bydlení poskytují i zajímavé rekonstrukce původní zástavby. K žádaným čtvrtím v pražské metropoli patří bezesporu Praha 5. Co nabízí a jak se zde žije?

Levné i luxusní. Blízko přírody a kousek od centra. Takové bydlení umí nabídnout Praha 5, která dlouhodobě patří k prestižním, atraktivním a žádaným čtvrtím. Optimální bydlení v této lokalitě najdou rodiny s dětmi, mladé páry i senioři. Koupě bytu na Praze 5 je současně zajímavým řešením, pokud uvažujete nad pořízením investičního bytu.

Praha 5 je pestrá

Praha 5 patří svou rozlohou mezi největší městské části. Proto zájemcům o bydlení poskytuje doslova vše, po čem touží. Typické činžovní domy střídají vilové čtvrti. Vedle panelových sídlišť z minulého režimu vznikají nové developerské projekty. Industriální čtvrti střídají parky, zeleň a chráněná přírodní území.

Tato lokalita je prostě rozmanitá, členitá, dynamická. Stejně jako se zlepšují i jiné části pražské metropole, proměňuje se také tato oblast. Vzniká zde nové rezidenční bydlení, vilové čtvrti i části s rodinnými domky v zeleni smíchovských nebo košířských svahů.

Výhody Prahy 5

  • Výborná dostupnost do centra
  • Blízkost zeleně
  • Občanská vybavenost na vysoké úrovni
  • Sportovní vyžití
  • Obchody a služby
  • Nové developerské projekty

Smíchov: Perfektní občanská vybavenost

Přirozeným centrem Prahy 5 je Smíchov, kde najdeme občanskou vybavenost na vysoké úrovni – nákupní centra, administrativní budovy, sídla předních firem. Smíchov je umístěný jen pár stanic metrem B od samotného historického jádra Prahy. Současně je skvěle dostupný i automobilem.

Na druhou stranu, pro někoho může být Smíchov příliš rušnou oblastí pro bydlení. Záleží na konkrétní ulici a umístění developerských projektů. Pořízení bytů ve stávající zástavbě na Smíchově může být komplikovanější, protože nemovitostí v nabídce není tolik.

Nové i staré byty na Stodůlkách

Stodůlky jsou od historického centra vzdálenější než Smíchov, ale stále velmi dobře dostupné MHD. Výhodou je i snadná dostupnost autem a možnost rychlého napojení na D5. K výhodám bydlení v této části Prahy 5 patří blízkost zeleně i nákupních center a další občanské vybavenosti.

Stodůlky kombinují stávající zástavbu (panelákové sídliště) s novými developerskými projekty. Vybrat si v této lokalitě proto může každý. Nové byty na Stodůlkách poskytují komfortní a moderní bydlení. Byty v panelácích jsou zase cenově dostupnější.

Malvazinky – bydlení pro rodiny

Vyhledávanou částí Prahy 5 jsou Malvazinky. Nově bylo na rozhraní Smíchova a Malvazinek vystaveno několik vila domů, které poskytují jedinečný výhled na Prahu i do zeleně na nedaleký Paví vršek. Umístění moderního bydlení poskytuje obyvatelům výbornou dopravní dostupnost do centra.

Výhodou je i vysoká úroveň občanské vybavenosti. K nákupnímu centru Anděl to trvá jen jednu zastávku metrem. V blízkosti nové výstavby je mateřská i základní škola, nemocnice, obchody a banky. Nudit se zde nebudou ani vyznavači sportu, kteří se mohou vyžít v plaveckém bazénu, wellness a fitness centrech. Park Santoška nebo Paví vrch zase poskytují dostatek příležitostí k procházkám.

V oblasti Malvazinek vzniklo hned několik nových developerských projektů. Jedním z nich je výstavba nového bydlení s výhledem do Košířského parku. Bydlení v bytové výstavbě Malvazinky spojuje rychlou a snadnou dostupnost do centra a život doslova v klínu zeleně. Tedy dvě kritéria, která jsou pro mnoho lidí klíčová. Klid a relaxaci poskytuje nejen Košířský park, ale i Šalamounky nebo Měchurky. Jedná se o opravdovou oázu situovanou jen kousek od centra a městského ruchu.

Na Malvazinkách nachází optimální bydlení především rodiče s dětmi. Bytové domy poskytují moderní bydlení v dostatečně velkých bytech. V okolí je rozvinutá občanská vybavenost, ať už jde o mateřské nebo základní školy, obchody, lékaře či sportovní centra.

Souhvězdí Homolka: Vila domy v zeleni

V exkluzivní lokalitě na rozhraní Smíchova a Motola vznikly jedinečné viladomy Souhvězdí Homolka. Skvělá dostupnost do centra a plná občanská vybavenost se zde snoubily s životem v klidném prostředí plném zeleně.

Pět vilových domů bylo citlivě zasazeno přímo do zeleně. Pro rodiny s dětmi je tato oblast proto jako stvořená. Ocení ji i mladé páry nebo senioři, kteří touží po aktivním životním stylu. Kromě sportovního vyžití (motolské rybníky s koupalištěm, park Ladronka, golfové hřiště) zde najdeme i přírodní památku Skalka.

Bydlení na Praze 5 je pro každého

Levné byty v původní panelákové výstavbě, dostupné bydlení v developerských projektech, snadná dostupnost do centra, obchody, občanská vybavenost, zeleň a sportovní vyžití. Praha 5 toho pro spokojené bydlení nabízí opravdu hodně.

Proto je považována za jednu z vůbec nejatraktivnějších lokalit v Praze. Ukazují na to i developerské projekty, které zde v poslední době vznikly a o nichž jsme se zmínili. Nový domov v nich našli rodiny s dětmi, mladé páry i senioři. Zájem je v této lokalitě i o pronájem bytů.

Foto: Geosan Development

Villa Střížkovská

Na chatu, na chalupu, nebo do bytu v horách?

Češi patří mezi nejvíce nadšené chataře a chalupáře. Je už zvykem, že ke svému bydlení, třeba městskému bytu, mají ještě nemovitost v přírodě. Poptávka po chatách a chalupách v souvislosti s koronavirovou krizí ještě vzrostla, protože zahraniční dovolené jsou méně dostupné. Pořídit si chalupu nebo chatu je ovšem v posledních letech dražší. Cena tradičních rekreačních objektů totiž v posledních letech roste až o 15 % každý rok. To dává vzniknout zcela novým trendům – lidé například neváhají nakupovat levnější panelákové byty v podhůří.

Do nájmu! Jaké služby musíte zaplatit a co v bytě můžete změnit?

Nájemní bydlení má své výhody i nevýhody. Každý, kdo si byt pronajme, musí počítat se svými povinnostmi. Zároveň ale získává i některá práva. Hned na začátku pronájmu je vhodné si s majitelem nemovitosti ujasnit, jaké poplatky jdou za nájemcem a jaké změny je možné v bytě provést. Většinu věcí upravuje zákon, vzájemný respekt a slušnost je ale velkou devizou každého smluvního vztahu – ten mezi nájemcem a pronajímatelem nevyjímaje.

geosan development