Benkova Rezidence

Magazín o bydlení

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

Co by nemělo chybět v dětském pokoji?

Začít bychom měli u kvalitní postele a matrace. Zvlášť menší děti tráví spánkem i 12 hodin denně. Ať už dítěti pořizujete postel s matrací nebo postýlku, vždy se zaměřujte na kvalitu, nikoliv na cenu. Nejmenší dítě tráví spánkem dokonce i 16 hodin denně. Pokud dítěti nedopřeje kvalitní postel s matrací nebo postýlku, bude jeho spánek přerušovaný. Kromě toho hrozí i zdravotní komplikace, jež se mohou objevit později. Tyto zdravotní komplikace se týkají převážně bolesti zad. Kvalitní postel, matrace a postýlka je tedy úplným základem toho, co zajistit v dětském pokojíčku.

Úložný prostor

Děti mají velké množství hraček a dalších potřebných věcí, které využívají denně. To je také důvod, proč v dětském pokoji dítěti vytvořit úložné prostory. Pomocí úložného prostoru budete děti zároveň učit pořádku. Na konci dne mu vždy sdělte, že by měl své věci a hračky uklidit do úložných prostorů. Tím zajistíte uklizený dětský pokojíček, jež nabídne středový prostor k volnému procházení. Vám a ani dítěti se tak následně nestane žádný vážný ani jednoduchý úraz.

Psací stůl a kvalitní židle

Psací stůl je rovněž potřebnou věcí. Pokud vaše dítě chodí do školky nebo školy, jde o nezbytně potřebnou věc. Vaše dítě bude muset plnit různé domácí úkoly. Na ty se bude soustředit pouze tehdy, bude mít vyhovující podmínky a zázemí. Toho docílíte pomocí kvalitního psacího stolu a židle. Zvlášť na židli k psacímu stolu byste se měli zaměřit. Opět má židle vliv na zdravotní stav vašeho dítěte. Kvalitní židle se dokážou postarat o záda dítěte. Nedochází tak k poškozování. Vaše dítě se poté může zaměřit na domácí úkoly.

Prostor pro volný pohyb

Jak bylo sděleno výše, prostor slouží pro volný pohyb dítěte. Právě z tohoto důvodu je dobré vždy na konci dne uklízet. To se týká převážně hraček, které jsou rozházený po celé místností. Dále se na podlaze nacházejí i další věci, jež dítě během dne využívá. Dostatečný prostor slouží k volnému pohybu dítěte i dospělých osob. Je také důležitý pro hraní. Dítě by mělo mít mimo jiné i dostatečný prostor pro volné hraní.

Dítě a jeho názor

Vyslechněte si názor dítěte na výzdobu. Je potřeba, aby se dítě do výzdoby dětského pokojíčku zapojilo. Jedině tak zjistíte, co by vaše dítě v místností uvítalo. Není od věci vyzdobit dětský pokoj podle tématu, o které se vaše dítě v danou chvíli zajímá.

Benkova Rezidence

Trendy v moderním bydlení

V dnešní době se stále více lidí zajímá o udržitelnost a ekologii.

Psychologie domova: Jak prostředí ovlivňuje náš duševní stav

Prostředí, ve kterém žijeme, má zásadní vliv na naše duševní zdraví a pohodu. Barvy jsou jedním z klíčových prvků ovlivňujících naše emoce a nálady v domácím prostředí.

geosan development