Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

Co by nemělo chybět v dětském pokoji?

Začít bychom měli u kvalitní postele a matrace. Zvlášť menší děti tráví spánkem i 12 hodin denně. Ať už dítěti pořizujete postel s matrací nebo postýlku, vždy se zaměřujte na kvalitu, nikoliv na cenu. Nejmenší dítě tráví spánkem dokonce i 16 hodin denně. Pokud dítěti nedopřeje kvalitní postel s matrací nebo postýlku, bude jeho spánek přerušovaný. Kromě toho hrozí i zdravotní komplikace, jež se mohou objevit později. Tyto zdravotní komplikace se týkají převážně bolesti zad. Kvalitní postel, matrace a postýlka je tedy úplným základem toho, co zajistit v dětském pokojíčku.

Úložný prostor

Děti mají velké množství hraček a dalších potřebných věcí, které využívají denně. To je také důvod, proč v dětském pokoji dítěti vytvořit úložné prostory. Pomocí úložného prostoru budete děti zároveň učit pořádku. Na konci dne mu vždy sdělte, že by měl své věci a hračky uklidit do úložných prostorů. Tím zajistíte uklizený dětský pokojíček, jež nabídne středový prostor k volnému procházení. Vám a ani dítěti se tak následně nestane žádný vážný ani jednoduchý úraz.

Psací stůl a kvalitní židle

Psací stůl je rovněž potřebnou věcí. Pokud vaše dítě chodí do školky nebo školy, jde o nezbytně potřebnou věc. Vaše dítě bude muset plnit různé domácí úkoly. Na ty se bude soustředit pouze tehdy, bude mít vyhovující podmínky a zázemí. Toho docílíte pomocí kvalitního psacího stolu a židle. Zvlášť na židli k psacímu stolu byste se měli zaměřit. Opět má židle vliv na zdravotní stav vašeho dítěte. Kvalitní židle se dokážou postarat o záda dítěte. Nedochází tak k poškozování. Vaše dítě se poté může zaměřit na domácí úkoly.

Prostor pro volný pohyb

Jak bylo sděleno výše, prostor slouží pro volný pohyb dítěte. Právě z tohoto důvodu je dobré vždy na konci dne uklízet. To se týká převážně hraček, které jsou rozházený po celé místností. Dále se na podlaze nacházejí i další věci, jež dítě během dne využívá. Dostatečný prostor slouží k volnému pohybu dítěte i dospělých osob. Je také důležitý pro hraní. Dítě by mělo mít mimo jiné i dostatečný prostor pro volné hraní.

Dítě a jeho názor

Vyslechněte si názor dítěte na výzdobu. Je potřeba, aby se dítě do výzdoby dětského pokojíčku zapojilo. Jedině tak zjistíte, co by vaše dítě v místností uvítalo. Není od věci vyzdobit dětský pokoj podle tématu, o které se vaše dítě v danou chvíli zajímá.

Rezidence Radimova

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Jak udělat malou koupelnu, aby vypadala větší

Pokud jste uvízli v malé koupelně, existuje několik designových triků, které můžete použít, aby vypadala a působila větší. Světlé barvy, zrcadla a minimální množství svítidel, to vše pomůže vytvořit iluzi většího prostoru. A existují také způsoby, jak udělat malou koupelnu funkčnější, jako je instalace plovoucího umyvadla nebo použití rohového sprchového koutu. Pro skladování jsou dobrými možnostmi koše, police, háčky a skříně. S trochou kreativity může být i ta nejmenší koupelna stylová i praktická.
geosan development