Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Dekorace do bytu: Dejte domovu osobitý ráz

Nastěhovali jste se do nového bytu a zařizování je v plném proudu. Je třeba vybrat nábytek, bytové doplňky a neposlední řadě také dekorace. Bez nich by byl váš domov tak nějak prázdný. Právě bytové dekorace dokážou dát vašemu novému bydlení ten správný šmrnc a přeměnit ho na VÁŠ domov.

Připravili jsme pro vás několik tipů na dekorace do bytu. Jsou různého zaměření. Některé koupíte v běžném obchodě, jiné jsou vyráběné ručně a jedná se tedy o originály. No, a protože je podzim, tak pro vás máme i nápad, jak si vyrobit vlastní podzimní výzdobu.

Tapety na zeď

Velkou oblibu si získaly moderní tapety na zeď. Snadno se aplikují, můžete je měnit a jednoduše dokážou proměnit obyčejnou bílou zeď v poutavé zákoutí. Zajímavé jsou především samolepící tapety s různými motivy. Nalepit si je můžete na stěnu v obývacím pokoji, nad postel v ložnici nebo jimi oživit třeba pracovnu. Svoji kapitolu tvoří dětské tapety, které jsou barevné a nesou třeba motivy oblíbených filmových postaviček.

tapeta

Zdroj: tapetymost.cz

Květiny do správného květináče

Nádherné dekorace vytvoříte z květin a rostlin. Ať už si doma pěstujete třeba bylinky nebo vsadíte na nenáročné pokojové rostliny, pořiďte si na ně módní květináče. Rostlinám se obecně daří lépe v keramických nádobách než v plastu. A co si budeme povídat, keramika prostě lépe i vypadá.

květináč

Zdroj: Fler, výrobce lachtani

Osvětlení jen originální

Temnější koutek nebo stolek u pohodlného křesla zpříjemní vhodně zvolená lampa, která může zároveň působit jako dekorace. Tradiční stínidlo lampy kontrastuje s originálním stojánkem, který je vyrobený ze světlé juty.

lampa

Zdroj: Fler, výrobce Petther

Vázy a vázičky užijete vždy

Když už jsme u těch květin, tak nezapomínejte ani na vázy. Jakmile je naplníte čerstvými nebo sušenými květinami, ihned dáte interiéru jiný ráz. V současné době jsou moderní různé velikosti i tvary váz a váziček. Velmi hezky a elegantně působí jednoduché skleněné vázy. Nebojte se ale ani uměleckých originálů. Jako tip jsme pro vás vybrali dvojvázu, která je určená ale jen na suché květiny a dekorace – je totiž vyrobena z české zelené břidlice.

váza

Zdroj: Fler, autor Jiří Doucha

Svíčky a svícny

Domov vám rozhodně zpříjemní svíčky. Zvlášť na podzim a v zimě je budete rádi zapalovat, protože dokážou vytvořit skvělou atmosféru. Vyberte si svíčky, které budou ladit do vašeho interiéru barvou i vůní. Svícen může být ozdobou sám o sobě – jako třeba tento, který dostal tvar koule, jež je zdobená srdíčky.

svícen

Zdroj: Fler, výrobce Bkeramika

Dekorační mísy

V bytě vždy velmi hezky působí dekorační mísy, které vám dávají volnou ruku a nechávají pracovat vaší fantazii. Do těchto mís můžete naaranžovat ovoce, podzimní plody, oblíbené pot pouri nebo do nich zasadit vhodné rostliny. Získáte tak skutečně originální a neotřelou ozdobu bytu, kterou můžete umístit na parapet, na stůl nebo na komodu.

mísa

Zdroj: ifantazie.cz

Tiffany

Zdobné vitráže. To je stále více oblíbená dekorace bytů, která je známá pod názvem tiffany. Prostřednictvím této techniky se vyrábí originální lampy i ozdobné závěsné dekorace. Ta s motivem lodičky vám i v sychravém podzimním dni připomene krásné dny strávené u moře.

tiffany

Zdroj: Fler, výrobce Střelkyně

Dejte domovu kus sebe

Abyste se docela zabydleli ve svém novém bytě, je třeba, abyste dali domovu kus sebe. Vsaďte proto na svůj vlastní vkus, promítněte v bytových dekoracích sami sebe. Pokud máte rádi přírodu, je jasné, že se nebudete cítit dobře mezi industriálně laděnou dekorací. A naopak.

A protože je podzim, který se nese ve znamení plodů a hojnosti, zkuste si originálně vyzdobit jídelní stůl. Stačí totiž tak málo! Velmi hezky vypadá do žluta laděný běhoun nebo organza, kterou naaranžujete doprostřed stolu. Do středu stolu postavte dekorační mísu a naplňte jí podzimními plody – šípky, trnky, hloh, kaštany, žaludy, barevné listí. Zapojte svoji fantazii a při dekoraci svého domova se bavte!

A jaké jsou vaše oblíbené dekorační a bytové doplňky? Máte nějaký tip, jak si snadno vyzdobit domov?

Rezidence Neklanka II

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development