Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Fotoobraz jako dekorace v interiéru

Faktem je, že coby dekoraci interiéru se nejčastěji volí obrazy nebo fotografie, ovšem ne námi samotnými vytvořené. Pochází obvykle z rukou známých (či méně známých) malířů, kreslířů nebo fotografů. V některých případech je to ovšem docela škoda, vezmeme-li v úvahu, že v domácí foto archivu snad každého z nás leží plno krásných fotek, na které s každým rokem víc a víc zapomínáme.

Výhodou vlastních fotografií v interiéru je samozřejmě také citová vazba, kterou k nim máme. Nemusí se ani jednat o fotografie, zachycující nám blízké osoby, ale stačí fotka místa, které jsme kdysi navštívili, a na které máme milé vzpomínky a z fotografie se rázem nestává jen pouhá dekorace visící na zdi, ale předmět, vyvolávající kladné emoce. A právě takovými bychom si měli svůj interiér zkrášlovat!

Mnohé z vás nejspíš odradí představa složitého tisku fotky, následné rámování, úpravy,…ale rozhodně není čeho se bát. Tyto práce totiž nezaberou zas až tolik času, námahy a dokonce ani peněz. Jednou z možností je nechat si fotku po vyvolání paspartovat a zarámovat. Další, velmi oblíbenou variantou, je tisk fotografie na plátno, které se napne na rám. Jak postupovat?

Úplným základem je výběr fotografie, která musí splňovat jak estetické, tak i technické požadavky. Musí být ve vysokém rozlišení a splňovat patřičné technické parametry. Pokud si v této oblasti nevíte rady, nechte si svou fotku ověřit ve fotolaboratoři, kde vám jasně sdělí, zda je rozlišení fotografie dostačující k velkoformátovému tisku. Předem byste si měli ujasnit, kde fotku umístíte a následně podle toho stanovit její výsledný rozměr.

Jak najít tu pravou fotolaboratoř? Pokud nemáte reference od známých, je nejlepší hledat v místě bydliště nebo na internetu. Tiskem velkoformátových fotografií se zabývá řada fotolaboratoří a pokud nenajdete přímo v místě bydliště, je určitě možné nechat si vytsknutou fotografii zaslat poštou. Tisk fotografií na velké formáty poskytuje například Big print, AZ foto nebo Moje velké foto a další.

Rezidence Radimova

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development