element letňany

Magazín o bydlení

Houpací síť v bytě? Proč ne

Houpací sítě máme obvykle spojené s létem, zahradou či dovolenou někde v Karibiku. Proč ale neporušit zažité představy a neudělat si doma pohodu i mimo zářivé letní dny.

Houpací síť vnese do vašeho domova vibrace svobody a letní uvolněnosti. Navodí pocit tepla a vřelého objetí. Hodí se do jakékoli místnosti – ložnice, pracovny, obýváku, jídelny, dětského pokoje, zimní zahrady, vstupní haly či do podkroví. Můžete si v ní číst, sledovat televizi, povídat si a mazlit se s dětmi, vyřizovat důležité telefonní hovory, či jen tak odpočívat.

Pokoj s houpací sítí či závěsnou sedačkou nebude nikdy fádní a monotónní. Stačí si vybrat tu, která barvou, tvarem i dekorem nejlépe odpovídá vaší osobnosti, životnímu stylu či zařízení bytu.

Barevný kontrast

Houpací síť v zářivých barvách léta a tradičních pruzích vytvoří skvělý kontrast k bíle laděnému interiéru. Klasickou pestrobarevnou hamaku z pevné bavlněné látky pořídíte v čisté bavlně za pouhých 2 590 Kč, v organické bavlně pak za 4 390 Kč. Obě zmíněné houpací sítě Curramberu i Floru od značky La Siesta najdete na la-siesta.cz.

Hravá elegance

Není lepší místo pro zavěšení houpací sítě, než u okna. Inspirujte se tímto elegantně zařízeným pokojem, který by byl bez vzdušné houpací sítě poněkud těžkopádný. Nádech lehkosti bytí vám navodí houpací síť La Siesta Modesta z čistě bílé organické bavlny.

Elegantní a vznešená

Houpací síť v decentních barvách povznese jakýkoli interiér. Hodí se k modernímu i starožitnému nábytku. Do pánské pracovny doporučujeme houpací síť La Siesta Flora Zebra, která, i když to tak nevypadá, pojme celou rodinu. Tato prvotřídní houpací síť je utkaná unikátním způsobem a nabízí nepřekonatelný komfort. Díky zdvojeným vláknům unese až 200 kg.

Když je málo místa

Pokud nemáte dostatek místa nebo dáváte při odpočinku přednost vzpřímenější poloze, nahraďte houpací síť závěsnou sedačkou. Udělá vám stejnou službu a ještě ušetříte. Na obrázku závěsná sedačka La Siesta Habana v teplých nugátových odstínech. La Siesta – kolumbijské a brazilské houpací sítě a sedačky tradiční výroby, z přírodních materiálů s certifikací kvality a bezpečnosti.

Foto La Siesta a Decoist

element letňany

Do jakého věku bydlet u rodičů? A jaké jsou dnes šance sehnat první byt?

Tři čtvrtiny mladých lidí v České republice si myslí, že bydlet u rodičů po třicítce je nepatřičné. Osamostatnit se většinou chtějí do pětadvaceti let. Dosáhnout na vlastní bydlení je pro ně ale složité. Dobrých bytů je na trhu málo, jejich ceny jsou vysoké a odborníci říkají, že zlevňování je v nedohlednu. Pomoci by podle mladých lidí měl stát. Někteří z nich zase spoléhají na rodiče nebo pověstnou fortunu.

Byty v Praze: O jaké nemovitosti je zájem a proč se málo staví?

Za poslední roky se toho v českém stavebnictví příliš nezměnilo. Staví se, ale málo. Byty jsou hlavně ve větších městech drahé, rekordy trhá Praha. A zdá se, že ani v roce 2020 se neblýská na lepší časy. Nová povolení na stavbu bytů jsou sice vydaná, ale v metropoli jich budou chybět tisíce. Kdo má peníze, byty nakupuje a pronajímá je. To je další aspekt současného trhu s bydlením. Ten, kdo nedosáhne na hypotéku, musí do nájmu.

geosan development