Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Inspirace: Jaké jsou trendy v interiérech pro zimu 2021?

Každé roční období si žádá své. Podzim je tady se vším všudy a brzy se přehoupne v zimu. Z interiérů se vytrácí zářivé letní barvy. Je třeba převléct polštáře a změnit dekorace. Ukážeme vám, jaké jsou hlavní trendy závěru letošního roku.

Prostředí, ve kterém jsme, má dost zásadní vliv na to, jak se cítíme. Podzim nastoupil v plné síle, což znamená, že budeme zase více času trávit doma. Nemusí to být ale úplně špatné. Jen si to představte: křesílko, dobrý čaj, svíčka a pěkná kniha nebo oblíbený seriál. Doma může být hezky, když si to hezké uděláte.

Vyvětrejte z interiéru léto

Léto bylo krásné, plné barev a slunce. Jenže je čas na změnu. Proto odstraňte z interiéru vše, co evokuje dálky, moře a cestování. Dobře, nemusíte úplně vše, ale je na čase nahradit mušličky a kamínky ryze zimní dekorací. Interiéru budou také slušet zemitější barvy a nikoli jásavá žlutá. Ačkoli, pokud ji milujete…

Letošní zimní sezóna bude přát hlavně přírodním materiálům a zemitějším tónům, které dodávají každému interiéru pocit tepla a pohody. Na druhou stranu, trendy jsou velmi doširoka rozkročené, takže se nebraňte tomu, co je vám sympatické a po čem skutečně toužíte.

Hlavní trendy v bydlení

Ten, kdo touží po novinkách, bude mít rozhodně z čeho vybírat. „Jemné a tlumené tóny interiérových konceptů Come Over a Get Ready pohladí duši každého milovníka jednoduchosti. Odvážnější povahy naleznou inspiraci v moderním stylu The Dark Side, který v sobě propojuje věčnou klasiku s moderní rafinovaností. Pro všechny novátory, kteří objevují krásu v netradičních a výrazných akcentech, je jako stvořený eklektický styl Express Yourself. Je ztělesněním individuálního přístupu k dizajnu,“ uvádí Tadeáš Tenkl, odborník ze Světa bydlení v projektových marketech Hornbach.

Pojďme se na jednotlivé pojmy podívat detailněji.

Come Over

Tento trend vyzdvihuje přírodní materiály, teplé a zemité tóny. Pokud po nich toužíte, pořiďte si koberečky z juty nebo jiných přírodních materiálů, rozhodně sáhněte po dřevěném nábytku nebo aspoň doplňcích ze dřeva. Z dekorací si vybírejte jednoduché věci, velký comeback slaví například suché trávy naaranžované v docela jednoduché váze.

Get Ready

Pokud je venku ošklivě, toužíme po měkké náruči domova. Proto sáhněte po textilu, nebojte se například sametu. Jestli jste spíše romantické povahy, budou vám vyhovovat příjemné odstíny růžové nebo bordó. Get Ready pak klade důraz na útulnost dřeva a v kombinaci se světlými tóny vytváří vzdušnou atmosféru, která okouzlí. Minimalistické a jednoduché tvary lze vrstvit různými texturami materiálů.

The Dark Side

Designový styl The Dark Side pak zaujme všechny, kdo touží po vznešenosti a věcnosti. Kombinuje přírodní a měkké materiály. Otevřeně přiznává inspiraci velkými industriálními prostory s odhalenými cihlovými zdmi. Surové elementy jdou ruku v ruce s luxusními mosaznými akcenty. „Atmosféru dotvářejí promyšlené detaily jako Edisonovy zářivky či klecové lampy, které jsou trendy a odvážné,“ dodává Tadeáš Tenkl.

Nebojte se kontrastu

Hlavní slovo mají vedle přírodních materiálů, jako je dřevo a některé textilie, také kov a sklo. Dokonce se ve velkém navrací různé kovové detaily a designové prvky. Kombinujte je právě se sklem. Příkladem jsou háčky na pověšení kabátů v předsíni a docela jednoduché zrcadlo, které může mít klasický oválný tvar.

Velkým hitem je kontrast, který vytvoříte kombinací světlých a tmavých barev anebo na první pohled nesourodých materiálů. Znovu se navrací ratan, který evokuje dávnější doby a romantiku. Nebojte se ale například vedle ratanového křesla postavit moderní kovový stolek. Opět docílíte nečekaného kontrastního efektu.

Sušené květiny a další ozdoby

Už jsme se zmínili, že se do interiérů vrací sušené květiny a traviny. Pokud vám umíraly pokojové kytky jedna za druhou, je to možná věc, ke které se rádi vrátíte. Stačí je jen jednoduše vložit do vázy nebo jiné nádoby.

K dlouhým večerům pak patří také světýlka. Chybu rozhodně neuděláte se světelnými řetězy, lampičkami a svíčkami. Pak už stačí jen uvařit ten čaj a odpočívat.

Rezidence Neklanka II

Dvě barvy roku 2022: Kterou pozvete do svého bytu?

Už jsme si zvykli, že i interiéry podléhají trendům. Každý rok patří jiné barvě. Letos vyhrál odstín Very Peri – červeno-fialovo-modrý odstín, který připomíná borůvky. Populární je také olivově šedá. S trochou odvahy můžete obě barvy kombinovat. Anebo si vybrat jen jednu. Připravili jsme pro vás inspiraci, jak na to.

Byt jako bohatství a rodinné dědictví

Rodiny, které vlastní nemovitosti, jsou nyní ve výhodě, protože rostou jejich ceny a tím se zvyšuje i rodinné bohatství. Kdo má našetřeno, investuje do bytů nebo domů v lukrativních oblastech. Nemovitosti se tak stávají součástí rodinného dědictví a ukazatelem prestiže. Podle realitních znalců ale takové investiční nákupy nepřevažují – tvoří asi 5 procent všech nákupů.

geosan development