Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Inspirace: Podzimní výzdoba za pár korun

Přivítejte podzim stylově. Vyrobte si dokonalou dekoraci z toho, co najdete v přírodě. Ukážeme vám, co si z procházky přinést a jak si jednoduše vyrobit třeba svícen nebo věnec na dveře. A to zadarmo anebo jen za pár korun.

Podzim může být uplakaný a smutný, nebo veselý a barevný. Jde o to, jak se na věc podíváte. Zkuste zapomenout na vše, z čeho můžete mít depresi, ať už je to práce, politika nebo vztahy, a vydejte se do přírody načerpat energii. Vezměte si s sebou plátěnou tašku, sáček, nůžky a nůž. Místo nakupování předražených podzimních dekorací v supermarketu, se pořádně rozhlédněte v lese a na loukách.

Co by vám mohlo padnout do oka?

  • Barevné listí, například z javoru, dubu nebo kaštanu.
  • Šípky, trnky, hloh, jeřabiny, tedy modré a červené plody.
  • Kaštany, žaludy, lískové oříšky a další podzimní plody.
  • Jablíčka, klidně planá, hlavně když budou pěkně zbarvená.
  • Různé větvičky nebo podzimní kvítka, na loukách jich pořád roste dost.

Naaranžujte si podzimní dekorace

Domů si přinesete plnou náruč podzimních darů. A co s tím? Cokoli vás napadne. Můžete si uvázat podzimní pugét – třeba právě z nejrůznějších větviček – anebo připravit podzimní mísu, kdy jednoduše naaranžujete plody do nádoby. V jednoduchosti je totiž krása.

Malá červená jablíčka můžete umístit do mísy a obtočit je třeba šlahounem břečťanu nebo k nim přidat pár zelených větévek. K dekoraci se báječně hodí i listí, které stačí položit na parapet. Případně můžete listy navléct na nit a tímto přírodním řetězem pak ozdobit okno.

Působivou dekoraci vyrobíte i z mechu a šípků. Bochánky mechu můžete vsadit do mělkých misek a dekoraci dozdobit právě šípkovými plody, hlohem nebo trnkami. Využít můžete i šišky nebo oříšky. Nebojte se popustit uzdu fantazii.

Dýně a kaštany nejen pro děti

K podzimu rozhodně patří i dýně. Možná se vám urodily na zahradě, možná je dostanete od souseda. Nemusíte je hned dlabat a vyřezávat. Stačí, když si vezmete do ruky lihový fix a na dýni namalujete vtipný nebo strašidelný obličej. Vedle dýně pak můžete umístit lucerničku nebo svícen.

Při vytváření podzimních dekorací nesmíte opomenout ani kaštany. Řada lidí je sbírá pro štěstí a nosí je v kapse kabátu. Pokud máte malé děti, můžete si s nimi vyrobit zvířátka nebo postavičky z kaštanů. Tyto podzimní plody jsou ale krásné samy o sobě, a tak je často stačí jen hezky naaranžovat do misky.

Snadný podzimní svícen

Asi nám dáte za pravdu, že světýlka k podzimu prostě patří. Znáte to, zapálíte si svíčku, zachumláte se do deky, vezmete si knížku, po ruce máte horký čaj a je vám skvěle. Zkuste si pro radost a pohodu vyrobit vlastní podzimní svícínek.

Potřebovat budete přírodniny z procházky – hodí se třeba šípky, žaludy, jeřabiny nebo trnky. Můžete použít jen jeden druh bobulí, ale stejně tak je i kombinovat. Záleží na vašem vkusu a také na tom, co najdete.

Kromě toho si připravte: skleněnou nádobu, svíčku ve tvaru válce – nejlépe bílou, a stuhu v barvě, která se k přírodninám hodí nebo kterou máte rádi.

A potom je to už jednoduché: do čisté nádoby nasypte šípky nebo jiné přírodniny asi do výšky dvou centimetrů, a vložte na ně svíčku. Pak přidejte další vrstvu přírodniny, třeba žaludy, potom ještě další, například trnky. Pokračujte s vrstvami zhruba do tří čtvrtin svíčky. Potom dozdobte dózu mašlí (obmotejte ji a uvažte kolem dózy) a máte hotovo.

Jednoduchý věnec na dveře

Podzim můžete přivítat i věncem na dveře. Potřebovat budete jen listí, drát a třeba pár plodů, jako jsou větvičky hlohu, jeřabin, trnek nebo šípků.

Listy zpevněte drátem a vytvořte si hnízdo – věnec. Obmotávejte dalším listím, dokud nejste s věncem spokojeni. Potom dozdobte bobulkami. Přidejte mašli a věnec pověste na dveře.

A jaká je vaše oblíbená podzimní dekorace?

Rezidence Neklanka II

Dvě barvy roku 2022: Kterou pozvete do svého bytu?

Už jsme si zvykli, že i interiéry podléhají trendům. Každý rok patří jiné barvě. Letos vyhrál odstín Very Peri – červeno-fialovo-modrý odstín, který připomíná borůvky. Populární je také olivově šedá. S trochou odvahy můžete obě barvy kombinovat. Anebo si vybrat jen jednu. Připravili jsme pro vás inspiraci, jak na to.

Byt jako bohatství a rodinné dědictví

Rodiny, které vlastní nemovitosti, jsou nyní ve výhodě, protože rostou jejich ceny a tím se zvyšuje i rodinné bohatství. Kdo má našetřeno, investuje do bytů nebo domů v lukrativních oblastech. Nemovitosti se tak stávají součástí rodinného dědictví a ukazatelem prestiže. Podle realitních znalců ale takové investiční nákupy nepřevažují – tvoří asi 5 procent všech nákupů.

geosan development