Benkova Rezidence

Magazín o bydlení

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Začneme u barev. Právě barvy mají obrovský vliv na optický prostor v bytě i rodinném domě. Přemýšlíte nad tmavými barvami? Dopouštíte se chyby číslo jedna. Tmavé barvy naopak prostor po optické stránce zmenšují. Kromě toho jste nucení v zimním období svítit už během odpoledne. Pokud toužíte po optickém zvětšení bytu, pak se zaměřte na světlé barvy. Úplným základem úspěchu je bílá barva. Sáhněte po klasické barvě a nesnažte se vymýšlet žádné jiné nápady, co se týče výběru barvy. Budete tak mít jistotu, že se váš prostor opticky zvětší.

Multifunkční nábytek jako skvělé řešení do menších prostor

Skvělým pomocníkem, jak opticky zvětšit prostor vašeho malého bytu je multifunkční nábytek. Co si pod tímto pojmem představit? Jde o nábytek, který můžete složit a následně uschovat v momentě, kdy ho už nebudete potřebovat. Jde například o multifunkční stůl, postel nebo skříň. Postel přes den nepotřebujete? Dá se pořídit multifunkční postel se skříni. Během dne tak máte možnost postel uschovat do skříně. Stůl naopak lze snadno rozložit a zase složit. Podobně jsou na tom i židle. Ty se mnohdy prodávají jako multifunkční set společně s jídelním stolem. Díky multifunkčnímu nábytku získáte velké množství prostoru pro osobní pohyb. Opět tak docílíte optického zvětšení svého bytu.

Zrcadla a osvětlení

Věděli jste, že dalším skvělým pomocníkem jsou zrcadla a dostatečné osvětlení? Zrcadla pomáhají k optickému zvětšení prostor. Pokud si k tomu pořídíte mimo jiné i kvalitní osvětlení, pak docílíte o to většího optického zvětšení vašeho malého bytu. Vybírejte opět světlé osvětlení, nikoliv barevně svítící žárovky. Zrcadlo se naopak hodí pro menší předsíň a koupelnu.

Na závěr

Na závěr se zbavte zbytečných příček. Příčky zabírají v prostoru velké množství místa. Pokud se jedná o odstranitelné příčky, neváhejte ani vteřinu a zbavte se jich. Jedině pomocí odstranění příček docílíte k úspěšnému zvětšení prostor. Opticky tak dostane váš byt jiný velikostní rozměr.

Benkova Rezidence

Benkova Rezidence, nový projekt na pražském Chodově

Benkova Rezidence představuje komorní projekt dvou bytových domů, zasazený ve vilové čtvrti pražského Chodova. Tento unikátní projekt se vyznačuje nebývale dobrou občanskou vybaveností a pěší dostupností ke všem potřebným službám.

Je lepší byt nebo dům

Rozhodnutí, zda investovat do bytu nebo domu, je zásadní rozhodnutí, které vyžaduje pečlivé zvážení. Byt je samostatný obytný prostor ve větší budově. Naproti tomu dům je typicky samostatná budova, která nabízí více obytného prostoru a venkovních ploch. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody a je důležité je zvážit před konečným rozhodnutím.

geosan development