Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Začneme u barev. Právě barvy mají obrovský vliv na optický prostor v bytě i rodinném domě. Přemýšlíte nad tmavými barvami? Dopouštíte se chyby číslo jedna. Tmavé barvy naopak prostor po optické stránce zmenšují. Kromě toho jste nucení v zimním období svítit už během odpoledne. Pokud toužíte po optickém zvětšení bytu, pak se zaměřte na světlé barvy. Úplným základem úspěchu je bílá barva. Sáhněte po klasické barvě a nesnažte se vymýšlet žádné jiné nápady, co se týče výběru barvy. Budete tak mít jistotu, že se váš prostor opticky zvětší.

Multifunkční nábytek jako skvělé řešení do menších prostor

Skvělým pomocníkem, jak opticky zvětšit prostor vašeho malého bytu je multifunkční nábytek. Co si pod tímto pojmem představit? Jde o nábytek, který můžete složit a následně uschovat v momentě, kdy ho už nebudete potřebovat. Jde například o multifunkční stůl, postel nebo skříň. Postel přes den nepotřebujete? Dá se pořídit multifunkční postel se skříni. Během dne tak máte možnost postel uschovat do skříně. Stůl naopak lze snadno rozložit a zase složit. Podobně jsou na tom i židle. Ty se mnohdy prodávají jako multifunkční set společně s jídelním stolem. Díky multifunkčnímu nábytku získáte velké množství prostoru pro osobní pohyb. Opět tak docílíte optického zvětšení svého bytu.

Zrcadla a osvětlení

Věděli jste, že dalším skvělým pomocníkem jsou zrcadla a dostatečné osvětlení? Zrcadla pomáhají k optickému zvětšení prostor. Pokud si k tomu pořídíte mimo jiné i kvalitní osvětlení, pak docílíte o to většího optického zvětšení vašeho malého bytu. Vybírejte opět světlé osvětlení, nikoliv barevně svítící žárovky. Zrcadlo se naopak hodí pro menší předsíň a koupelnu.

Na závěr

Na závěr se zbavte zbytečných příček. Příčky zabírají v prostoru velké množství místa. Pokud se jedná o odstranitelné příčky, neváhejte ani vteřinu a zbavte se jich. Jedině pomocí odstranění příček docílíte k úspěšnému zvětšení prostor. Opticky tak dostane váš byt jiný velikostní rozměr.

Rezidence Neklanka II

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

Jak udělat malou koupelnu, aby vypadala větší

Pokud jste uvízli v malé koupelně, existuje několik designových triků, které můžete použít, aby vypadala a působila větší. Světlé barvy, zrcadla a minimální množství svítidel, to vše pomůže vytvořit iluzi většího prostoru. A existují také způsoby, jak udělat malou koupelnu funkčnější, jako je instalace plovoucího umyvadla nebo použití rohového sprchového koutu. Pro skladování jsou dobrými možnostmi koše, police, háčky a skříně. S trochou kreativity může být i ta nejmenší koupelna stylová i praktická.
geosan development