Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Jak použít levandulovou barvu v interiéru

Levandulová možná není první barvou, po které sáhnete při zařizování svého domova, ale existuje mnoho důvodů, proč byste ji neměli odepisovat. Ve skutečnosti existuje mnoho prostorů ve vašem domě, které vyžadují krásný, uklidňující odstín.

Rozhodněte se pro levandulový akcentní kousek

Je ve vaší místnosti prázdný kout, který byste rádi nějak využili? Pak zvažte vyplnění rohu akcentním křeslem v levandulovém odstínu, protože nejenže přidává další místa k sezení, ale poskytuje skvělou příležitost vtáhnout do hry barvu. Levandulová barva je jemný odstín, který se dobře kombinuje s mnoha dalšími barvami. Skvěle jí vyvážíte modrou a bílou.

Párování s odvážnějšími barvami

Jednou z nejlepších vlastností levandule je to, jak jemná a nenápadná může být. Je to sytá barva, která ustoupí do pozadí, když jsou poblíž tmavší, odvážnější barvy. Jemnost levandule dokáže vnést do místnosti barvu ještě jemnějším způsobem. Velmi dobře se hodí i k jiným výraznějším barvám, se kterými můžete pracovat.

Udělejte z levandule novou neutrální barvu

Líbí se nám, že levandule může působit sytě a barevně nebo se v závislosti na místnosti posadit do pozadí a zaujmout tlumenější přístup. Levandule skvěle funguje s dekorem inspirovaným boho a vytváří nenápadný, ale zajímavý vzhled, který nepostrádá barvy.

Zvažte, kde levandulový odstín můžete naplno využít

Existuje několik prostor, kde levandulová barva dává dokonalý smysl. Je to klidná, příjemná a mírumilovná barva, takže ji rádi používáme v místnostech, kde chcete navodit pocit oddechu. Zatímco s levandulí můžete experimentovat, aniž byste museli malovat celou místnost, výmalba je skvělý způsob, jak s touto nenápadnou barvou udělat větší dojem.

Dokonale funguje v prostorách, kde chcete cítit klid, jako je například koupelna. Dodává prostředí celkově uvolněný pocit a zároveň zůstává vznešená.

Zvažte levanduli v textiliích

Pokud se vám myšlenka levandule líbí, ale nejste připraveni se odhodlat k malování nebo nákupu nového nábytku, klidně si pořiďte jen polštář nebo přikrývku v tomto odstínu. Přidání baldachýnu na dětskou postel nebo výměna neutrálních peřin za levandulové může být skvělým způsobem, jak přidat barvu, aniž by zahltila prostor.

Začlenění levandulových tkanin a doplňků do prostoru jej může okamžitě proměnit v uklidňující a příjemné útočiště.

Vyzkoušejte levanduli v kuchyni

Možná budete chtít dokonce experimentovat mnohem nečekanějším způsobem, pokud jde o barvy. Zatímco jemnější odstín levandule může být méně překvapivá v ložnici nebo koupelně, vtažení hlubší verze do kuchyně je rozhodně způsob, jakým vnést atmosféru do kuchyně.
Kombinace levandule a modré barvy se skvěle hodí na skříňky nebo police.

Párujte s přírodními materiály

Milujeme zdobení přírodními materiály, jako je kůže nebo dřevo, ale samy o sobě mohou někdy působit příliš teple nebo tmavě. Levandulová je skvělá barva, která je trošku zchladí, a přitom stále působí neutrálním, přírodním dojmem.

Rezidence Radimova

Malé zamyšlení nad velkým problémem. Aneb proč jsou ty byty tak strašně drahé?

Co se to sakra stalo s našimi nemovitostmi? Jaké jsou ceny? Kdo si je může vůbec dovolit? Moje dcera založila rodinu a chtěla koupit byt. Bydleli v pronajatém, ale jsme u nás v Čechách, kde pronájem je vnímán, jako nějaké provizorium a pokud je v něm uvězněná mladá rodina, tak si prostě spočítá, že pro ni je výhodnější splácet hypotéku, než platit pronajímateli. Takže jsme začali stěžejním bodem číslo jedna. Byty kupují mladé rodiny, vezmou si na bydlení hypotéku a do smrti splácejí.

Jak ušetřit v domácnosti?

Přemýšlíte, jak ušetřit nějakou tu korunu, ale máte pocit, že jste již vyzkoušeli všechny možné způsoby, jak toho docílit? Možná se pletete a těchto 10 tipů vám konečně pomůže ušetřit až tisíce korun ročně!

geosan development