Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Jak se snadno přestěhovat

Nové bydlení přináší spoustu radostí, ale také náročných povinností. Pokud vás čeká přesun veškerého vašeho majetku, musíte zorganizovat velké množství doprovodných činností. V následujícím článku jsme pro vás připravili čtyři základní tipy, které vám celý proces ulehčí.

Požádejte o pomoc rodinu či kamarády

Stěhování bez výpomoci se může proměnit v noční můru. Jedny ruce nikdy neodvedou tolik práce jako celá skupina. Pokuste se proto domluvit co nejvíce pomocníků a vymyslete pro ně činnosti, které vám celý proces usnadní. Silní muži vám jistě rádi pomohou s přesunem velkých skříní, drobné ženy vám zase mohou být nápomocné pro balení nádobí do ochranných obalů.

Vše pečlivě nachystejte a zabalte

S předchozím bodem souvisí i další rada. Před samotným stěhováním si vyhraďte dostatek prostoru na pečlivé nachystání a zabalení všech stěhovaných věcí. Jejich ochrana před poškozením by měla být vaší prioritou. Dobrým zabalením navíc kromě zamezení poškození docílíte také snazšího přesunu většího množství věcí najednou.

Naplánujte si prostorové uspořádání

Mějte plán, jakým způsobem věci v novém bydlení uspořádáte. Chaotické nošení a skládání doprostřed místnosti vám může přidat mnoho zbytečných starostí. Ukládání na předem určená místa je proto rozhodně vhodnějším způsobem.

Nechte si dostatek času

Kromě prostorového uspořádání byste se měli věnovat také správnému rozvržení času. Na přesun nespěchejte a počítejte s tím, že se může protáhnout i na více dní. Pokud nemáte možnost stěhovat o víkendu, vezměte si dovolenou. Vybalování a zařazování věcí na jejich nová místa během chození do práce se v konečném důsledku může natáhnout na mnohem delší dobu a bude výrazně negativně ovlivňovat kvalitu vašeho bydlení.

Rezidence Radimova

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

Jak udělat malou koupelnu, aby vypadala větší

Pokud jste uvízli v malé koupelně, existuje několik designových triků, které můžete použít, aby vypadala a působila větší. Světlé barvy, zrcadla a minimální množství svítidel, to vše pomůže vytvořit iluzi většího prostoru. A existují také způsoby, jak udělat malou koupelnu funkčnější, jako je instalace plovoucího umyvadla nebo použití rohového sprchového koutu. Pro skladování jsou dobrými možnostmi koše, police, háčky a skříně. S trochou kreativity může být i ta nejmenší koupelna stylová i praktická.
geosan development