Benkova Rezidence

Magazín o bydlení

Jak se snadno přestěhovat

Nové bydlení přináší spoustu radostí, ale také náročných povinností. Pokud vás čeká přesun veškerého vašeho majetku, musíte zorganizovat velké množství doprovodných činností. V následujícím článku jsme pro vás připravili čtyři základní tipy, které vám celý proces ulehčí.

Požádejte o pomoc rodinu či kamarády

Stěhování bez výpomoci se může proměnit v noční můru. Jedny ruce nikdy neodvedou tolik práce jako celá skupina. Pokuste se proto domluvit co nejvíce pomocníků a vymyslete pro ně činnosti, které vám celý proces usnadní. Silní muži vám jistě rádi pomohou s přesunem velkých skříní, drobné ženy vám zase mohou být nápomocné pro balení nádobí do ochranných obalů.

Vše pečlivě nachystejte a zabalte

S předchozím bodem souvisí i další rada. Před samotným stěhováním si vyhraďte dostatek prostoru na pečlivé nachystání a zabalení všech stěhovaných věcí. Jejich ochrana před poškozením by měla být vaší prioritou. Dobrým zabalením navíc kromě zamezení poškození docílíte také snazšího přesunu většího množství věcí najednou.

Naplánujte si prostorové uspořádání

Mějte plán, jakým způsobem věci v novém bydlení uspořádáte. Chaotické nošení a skládání doprostřed místnosti vám může přidat mnoho zbytečných starostí. Ukládání na předem určená místa je proto rozhodně vhodnějším způsobem.

Nechte si dostatek času

Kromě prostorového uspořádání byste se měli věnovat také správnému rozvržení času. Na přesun nespěchejte a počítejte s tím, že se může protáhnout i na více dní. Pokud nemáte možnost stěhovat o víkendu, vezměte si dovolenou. Vybalování a zařazování věcí na jejich nová místa během chození do práce se v konečném důsledku může natáhnout na mnohem delší dobu a bude výrazně negativně ovlivňovat kvalitu vašeho bydlení.

Benkova Rezidence

Psychologie domova: Jak prostředí ovlivňuje náš duševní stav

Prostředí, ve kterém žijeme, má zásadní vliv na naše duševní zdraví a pohodu. Barvy jsou jedním z klíčových prvků ovlivňujících naše emoce a nálady v domácím prostředí.

Energetická úspornost ve vašem domě: Zelené technologie pro každodenní bydlen

Zelené technologie se stávají nedílnou součástí moderních domácností s ohledem na udržitelnost a snižování spotřeby energie.

geosan development