Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Jak se snadno přestěhovat

Nové bydlení přináší spoustu radostí, ale také náročných povinností. Pokud vás čeká přesun veškerého vašeho majetku, musíte zorganizovat velké množství doprovodných činností. V následujícím článku jsme pro vás připravili čtyři základní tipy, které vám celý proces ulehčí.

Požádejte o pomoc rodinu či kamarády

Stěhování bez výpomoci se může proměnit v noční můru. Jedny ruce nikdy neodvedou tolik práce jako celá skupina. Pokuste se proto domluvit co nejvíce pomocníků a vymyslete pro ně činnosti, které vám celý proces usnadní. Silní muži vám jistě rádi pomohou s přesunem velkých skříní, drobné ženy vám zase mohou být nápomocné pro balení nádobí do ochranných obalů.

Vše pečlivě nachystejte a zabalte

S předchozím bodem souvisí i další rada. Před samotným stěhováním si vyhraďte dostatek prostoru na pečlivé nachystání a zabalení všech stěhovaných věcí. Jejich ochrana před poškozením by měla být vaší prioritou. Dobrým zabalením navíc kromě zamezení poškození docílíte také snazšího přesunu většího množství věcí najednou.

Naplánujte si prostorové uspořádání

Mějte plán, jakým způsobem věci v novém bydlení uspořádáte. Chaotické nošení a skládání doprostřed místnosti vám může přidat mnoho zbytečných starostí. Ukládání na předem určená místa je proto rozhodně vhodnějším způsobem.

Nechte si dostatek času

Kromě prostorového uspořádání byste se měli věnovat také správnému rozvržení času. Na přesun nespěchejte a počítejte s tím, že se může protáhnout i na více dní. Pokud nemáte možnost stěhovat o víkendu, vezměte si dovolenou. Vybalování a zařazování věcí na jejich nová místa během chození do práce se v konečném důsledku může natáhnout na mnohem delší dobu a bude výrazně negativně ovlivňovat kvalitu vašeho bydlení.

Rezidence Neklanka II

Je lepší byt nebo dům

Rozhodnutí, zda investovat do bytu nebo domu, je zásadní rozhodnutí, které vyžaduje pečlivé zvážení. Byt je samostatný obytný prostor ve větší budově. Naproti tomu dům je typicky samostatná budova, která nabízí více obytného prostoru a venkovních ploch. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody a je důležité je zvážit před konečným rozhodnutím.

Moderní typy vytápění rodinného domu – Jakou variantu si vybrat?

Při volbě typu vytápění rodinného domu je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou velikost domu, počet obyvatel, energetická náročnost, místní podmínky a nejdůležitěji, vaše osobní preference. V dnešní době existuje několik moderních typů vytápění, které nabízejí různé výhody a nevýhody. V tomto článku si projdeme tepelné čerpadlo, kotel na plyn, kotel na tuhá paliva, elektrokotel a různé druhy vytápěcích těles.

geosan development