Benkova Rezidence

Magazín o bydlení

Jak ušetřit za bydlení během studia

Studujete vysokou či střední školu a trápí vás vysoké náklad na bydlení? Připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, prostřednictvím kterých vám odprezentujeme možné alternativy a zaměříme se na jejich výhodnost.

Spolubydlení ve studentských bytech

Asi nejčastější volbou bývá pro studenty využívající v rámci vlastního bydlení varianta společných studentských bytů. Obvykle v rámci této koncepce připadá každému nájemníkovi v daném bytě vlastní pokoj nebo jeho část. Výhodou je samozřejmě rozdělení nákladů, ale musíte vždy počítat s nutností určitých ústupků v rámci svého soukromí, kvůli sdílení společných prostorů. Velmi důležité je proto zvolit vhodné spolubydlící se kterými dokážete dlouhodobě bez problémů vycházet.

Studentské koleje

Levnější alternativou studentských bytů jsou koleje. Ty většinou nabízejí svým studentům jednotlivé školy a fakulty. Díky tomu můžete získat na tento druh ubytování různá stipendia a celkovou částku za bydlení ještě více snížit. Nevýhodou je opět omezené soukromí, které na kolejích znamená nutnost ještě větších ústupků než v rámci společného bydlení.

Bydlení u rodičů

Že je bydlení u rodičů známkou nesamostatnosti a neschopnosti studentů postavit se na vlastní nohy? Nikoliv! Během náročných studijních let, můžete mít často problémy se zajištěním odpovídajícího příjmu a bydlení v domě vašich rodičů může ve finále přinést úspory i v rámci rodinného rozpočtu. Místo finanční podpory vám rodiče jednoduše poskytnou azyl, což je výhodné pro všechny strany.

Nesledujte jen výdaje za nájem

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv z uvedených variant, výdaje za bydlení byste neměli kalkulovat pouze podle částky, kterou pravidelně utrácíte za nájem. Nesahejte po první zdánlivě nejvýhodnější nabídce a kalkulujte také s dalšími náklady, které budete pravidelně vydávat za dojíždění, energie nebo údržbu nutnou kvůli špatnému stavu bytu.

Benkova Rezidence

Benkova Rezidence, nový projekt na pražském Chodově

Benkova Rezidence představuje komorní projekt dvou bytových domů, zasazený ve vilové čtvrti pražského Chodova. Tento unikátní projekt se vyznačuje nebývale dobrou občanskou vybaveností a pěší dostupností ke všem potřebným službám.

Je lepší byt nebo dům

Rozhodnutí, zda investovat do bytu nebo domu, je zásadní rozhodnutí, které vyžaduje pečlivé zvážení. Byt je samostatný obytný prostor ve větší budově. Naproti tomu dům je typicky samostatná budova, která nabízí více obytného prostoru a venkovních ploch. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody a je důležité je zvážit před konečným rozhodnutím.

geosan development