Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Jak ušetřit za bydlení během studia

Studujete vysokou či střední školu a trápí vás vysoké náklad na bydlení? Připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, prostřednictvím kterých vám odprezentujeme možné alternativy a zaměříme se na jejich výhodnost.

Spolubydlení ve studentských bytech

Asi nejčastější volbou bývá pro studenty využívající v rámci vlastního bydlení varianta společných studentských bytů. Obvykle v rámci této koncepce připadá každému nájemníkovi v daném bytě vlastní pokoj nebo jeho část. Výhodou je samozřejmě rozdělení nákladů, ale musíte vždy počítat s nutností určitých ústupků v rámci svého soukromí, kvůli sdílení společných prostorů. Velmi důležité je proto zvolit vhodné spolubydlící se kterými dokážete dlouhodobě bez problémů vycházet.

Studentské koleje

Levnější alternativou studentských bytů jsou koleje. Ty většinou nabízejí svým studentům jednotlivé školy a fakulty. Díky tomu můžete získat na tento druh ubytování různá stipendia a celkovou částku za bydlení ještě více snížit. Nevýhodou je opět omezené soukromí, které na kolejích znamená nutnost ještě větších ústupků než v rámci společného bydlení.

Bydlení u rodičů

Že je bydlení u rodičů známkou nesamostatnosti a neschopnosti studentů postavit se na vlastní nohy? Nikoliv! Během náročných studijních let, můžete mít často problémy se zajištěním odpovídajícího příjmu a bydlení v domě vašich rodičů může ve finále přinést úspory i v rámci rodinného rozpočtu. Místo finanční podpory vám rodiče jednoduše poskytnou azyl, což je výhodné pro všechny strany.

Nesledujte jen výdaje za nájem

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv z uvedených variant, výdaje za bydlení byste neměli kalkulovat pouze podle částky, kterou pravidelně utrácíte za nájem. Nesahejte po první zdánlivě nejvýhodnější nabídce a kalkulujte také s dalšími náklady, které budete pravidelně vydávat za dojíždění, energie nebo údržbu nutnou kvůli špatnému stavu bytu.

Rezidence Radimova

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development