element letňany

Magazín o bydlení

Jak vybrat domácí zmrzlinovač?

Hmm, také se vám při představě domácí jahodové, vanilkové nebo čokoládové zmrzliny sbíhají sliny? Ano, je tisíckrát lepší než ta kupovaná, protože je poctivá a vyrobená z kvalitních surovin! Je pravda, že příprava domácí zmrzliny je trochu náročnější – pokud na ní ujíždíte, vyplatí se uvažovat o domácím zmrzlinovači.

Ten vám totiž velmi usnadní práci, vaše domácí zmrzlina bude našlehaná – téměř jako od toho pana zmrzlináře, u něhož jste si ji kupovali jako děti. Stejně jako v případě jiných domácích spotřebičů, je na trhu celá řada zmrzlinovačů, které se liší svou cenou a pochopitelně i funkcemi. Dobrou zprávou je, že ty nejlevnější se dají pořídit za necelých tisíc korun.

Zmrzlinovač vytvoří pochoutku bez ledu

Proč je domácí přístroj pro přípravu zmrzliny lepší než vaše ruce? Najdete v něm totiž výkonné šlehací lopatky, které zmrzlinu skvěle umíchají, takže v ní nezůstanou žádné kousíčky ledu, jež vám potěšení z této dobroty vždy pokazí.

Důležitou součástí každého zmrzlinovače je nádoba, do které směs na zmrzlinu umístíte. Ta je buď ochlazována během přípravy zmrzliny, nebo je nutné ji předem vložit do mrazáku a zchladit ji na požadovanou teplotu. I podle chladící funkce tedy vybírejte zmrzlinovač, a pokud si chcete ulehčit práci, dejte přednost tomu, který chladí během přípravy.

Domácí, nebo profesionální příprava zmrzliny?

Jestliže dáte přednost levnějšímu přístroji, připravte se na to, že zmrzlinu sice připraví rychle (během cca 30–40 minut), ale bude třeba nechat ji umrznout v mrazáku. Dražší a výkonnější zmrzlinovače si sice dají s přípravou zmrzliny na čas, ale zase vám upadne povinnost, nechat ji ztuhnout v ledničce.

Záleží tedy na vás, na jaký přístroj se cítíte a hlavně jaký vaše rodina skutečně využije. Pokud pořádáte pravidelně rodinné sešlosti a jste proslulým milovníkem zmrzliny, nebojte se investovat do kvalitního zmrzlinovače.

Tipy na výběr zmrzlinovače

  • Nejlacinější neznamená vždy nejlevnější. Velmi levné zmrzlinovače vám mohou místo radosti přinést spíše oči pro pláč.
  • Plastové metli ve zmrzlinovači se mohou při častém používání zohýbat.
  • Pokud budete zmrzlinu připravovat častěji, zvolte raději metle z nerez oceli.
  • Zmrzlinovače s vlastním chlazením vám ulehčí práci, ale příprava zmrzliny v nich trvá déle.
  • Naopak levnější přístroje jsou při přípravě zmrzliny rychlejší, ale počítejte s tím, že je třeba nechat ji zamrazit v mrazáku.
  • Nádobu zmrzlinovače volte s ohledem na velikost mrazáku – je to praktické při zamrazování i uchovávání zmrzliny.
  • Zajímejte se také o velikost zmrzlinové nádoby – zpravidla se do ní vejde kolem 1–1,5 litru pochoutky.
element letňany

Komentáře (1):

Komentování je uzamčeno.

Vyplatí se pojištění bytu? A jak ho vybrat?

Když se zabydlíte ve svém novém bytě nebo domě, vypadá vše báječně. Nikdo při stěhování nemyslí na katastrofy, jako je vytopená koupelna nebo požár. Malé i velké nehody mohou proměnit vaše bydlení k nepoznání. V takové chvíli oceníte dobrou pojistku. Podle čeho ji vybírat? A proč ji v průběhu let kontrolovat?

Byt k pronájmu. Na co si dát pozor?

Poptávka po nájemním bydlení roste. Můžou za to rostoucí ceny nemovitostí i dražší a přísnější hypotéky. Ten, kdo vlastní byt, tak může vydělat. Důležité je ale vybrat dobré nájemníky. Zákon je totiž chrání více než majitele bytu. Na co si při pronájmu nemovitosti dát pozor?

geosan development