Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Jste na home office? 5 tipů, jak si zařídit pracovnu

Prostředí, ve kterém pracujete, má významný vliv na váš výkon a celkovou psychickou pohodu. Proto by vaše kancelář měla splňovat několik kritérií, jejichž výsledek opravdu stojí za to.

Existuje totiž mnoho nepříznivých faktorů, které mají rušivý a negativní dopad na efektivitu práce a o kterých byste rozhodně měli vědět. Pokud tedy patříte mezi lidi pracující z domova, čtěte dále. Naučíte se, jak se úspěšně vyhnout nepříznivým rušivým vlivům již na začátku.

Většinou mají nepříznivý vliv drobné, bezvýznamné věci. na lidský mozek. Zejména při práci z domova není vždy možnost pracovat v klidu a pohodě (děti, domácí zvířata, rodina).

Proto se snažte oddělit práci od soukromí tím, že si zřídíte zvláštní místnost – kancelář, kde vás nebude nic a nikdo rušit. Díky tomu se můžete plně soustředit na práci z domova.

Umístění stolu

Při práci z domova je nejdůležitější cíleně se vyhýbat všemu, co vás při práci rozptyluje. Jednou z hlavních zásad je umístit stůl tak, aby byl co nejdále od okna.

Největší chybou, kterou můžete udělat, je dívat se z okna. Cokoli zvenčí vás může rozptylovat od práce, což je nežádoucí, zejména pokud máte svou práci vykonávat svědomitě a zodpovědně.

Jemnost barev proti stresu

Nikdo nemá rád stresové situace v práci. Barvy prostředí, ve kterém pracujete, mají významný vliv na vaše vnímání a zážitky. Pastelové odstíny barev vám pomohou lépe se soustředit. Zároveň mohou modernizovat vaše pracoviště, což je styl, který je dnes IN.

Stejně tak je doporučeno používat v počítači jemné barevné tóny, a to jak na pozadí, tak na pracovní ploše. Takto se budete snadněji pohybovat po ploše a nebudete v ní mít zmatek.

Vypnout notifikace

Nenechte se ničím rozptylovat! Vždy věnujte své práci 100% pozornost. K tomu vám pomůže zrušení oznámení na všech zařízeních, která vlastníte a která jste zvyklí mít u sebe (mobil, notebook).

Pokud pracujete na počítači, okamžitě zavřete všechny karty prohlížeče, které vás mohou rozptylovat – zejména sociální sítě! To jsou jedny z nejvíce rušivých faktorů, které VŽDY odvádějí pozornost na delší dobu, než je žádoucí a přijatelné.

Hudba

Váš pracovní playlist by se měl skládat převážně z energické hudby, která vám dodá pocit úniku z reality.

To oceníte zejména s dětmi, pokud nemáte dostatek prostoru, abyste si mohli dopřát soukromí a ticho při home office. V takovém případě nezapomeňte zvolit kvalitní sluchátka pro poslech skladeb.

Nástěnka

Je prokázáno, že lidé, kteří tráví většinu dne myšlenkami na věci, po kterých nejvíce touží, si nakonec své přání splní. Ale co když jste zaneprázdnění a na takové myšlenky prostě nemáte čas ani prostor? I na to existuje řešení v podobě nástěnky vizí.

Rezidence Neklanka II

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development