Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Klidnější i rušná Praha 10. Jak se v ní bydlí?

Pod pojmem „bydlení v Praze 10“ si snad ani nelze představit nic konkrétního, protože právě tato poměrně rozlehlá městská část naší metropole nabízí jak klidnější charakter bydlení, tak i rušná místa poblíž stanic metra a MHD, odkud se dá do centra Prahy dostat během pár minut. Vzhledem k příjemné rozmanitosti si Praha 10 získala oblibu a je rozhodně vyhledávanou pražskou lokalitou pro bydlení.

Praha 10 působí už na první pohled zcela nesourodě a jako celek se nesoudí příliš lehce. Například Vršovice, část Vinohrad a nebo Hostivař mají totiž zcela odlišný charakter. Kromě nich do městské části Praha 10 řadíme také Kolovraty, Strašnice, Malešice, Štěrboholy, Záběhlice, Uhříněves, Zahradní Město a další. Navíc jde rozvoj v Praze 10 celkově stále dopředu a uspokojí jak ty, kteří vyhledávají poklidné bydlení, tak i nároky těch, kteří pro bydlení vyžadují rušnější lokality.

Bydlení v Praze 10

V některých lokalitách Prahy 10 během posledních let probíhala výstavba rozsáhlých bytových projektů, díky kterým se pak například Uhříněves stala ideální alternativou bydlení v širším centru Prahy. Doprava do centra metropole je totiž odtud naprosto jednoduchá především díky železniční dopravě, nemluvě o dalších výhodách. Centrum historického sídliště bylo v Praze 10 vybudováno v rámci bytového projektu v Malešicích. Vznikly zde 20ti patrové výškové budovy, které výrazně změnily zdejší panorama. Krom toho se zejména během posledních pár let Praha 10 často vyskytuje v hledáčku developerů, kteří právě do této městské části směřují výstavbu svých nových projektů. Ty v drtivé většině zvyšují celkový zájem o bydlení v Praze 10 a nové byty jsou velmi často rozprodány ještě před dokončením samotné výstavby.
Ceny realit v Praze 10
Stejně jako se různí charakter této městské části, mění se samozřejmě i ceny bydlení. Základním hlediskem a kritériem k určení ceny za bydlení v Praze 10 je především poloha. Čím více k okraji oblasti, tím je bydlení lacinější a pohybuje se kolem 39 000 korun/m2. Nová výstavba blíže centru se pohybuje kolem 45 – 60 tisíc za m2. Částečně do Prahy 10 zasahují také Vinohrady, ve kterých se cena za bydlení mnohdy vyšplhá ještě výše.
Hodnotu a lukrativnost pozemků v Praze 10 lze určit jen velmi těžko. Kritérii pro výši ceny za m2 je především dopravní dostupnost, infrastruktura a kromě velikosti pozemku samozřejmě také to, o jaký druh pozemku se jedná a co na něm lze postavit. Nejvýše se ceny pohybují za stavební pozemek nebo pole, které se prostřednictvím změny územního plánu změní na pozemek stavební.
Infrastruktura a občanská vybavenost
Různorodost městské části Praha 10 poskytuje skvělé podmínky pro bydlení, ať už se jedná o mladé páry, singles, rodiny s dětmi či vyšší věkové kategorie. Pokrytí MHD je zde široké a nachází se zde dostatek hřišť, školek, škol a sportovních areálů i obchodů. Velkou výhodou Prahy 10 je areál Hamerského rybníka, vybízející k relaxaci i sportování.

Rezidence Neklanka II

Je lepší byt nebo dům

Rozhodnutí, zda investovat do bytu nebo domu, je zásadní rozhodnutí, které vyžaduje pečlivé zvážení. Byt je samostatný obytný prostor ve větší budově. Naproti tomu dům je typicky samostatná budova, která nabízí více obytného prostoru a venkovních ploch. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody a je důležité je zvážit před konečným rozhodnutím.

Moderní typy vytápění rodinného domu – Jakou variantu si vybrat?

Při volbě typu vytápění rodinného domu je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou velikost domu, počet obyvatel, energetická náročnost, místní podmínky a nejdůležitěji, vaše osobní preference. V dnešní době existuje několik moderních typů vytápění, které nabízejí různé výhody a nevýhody. V tomto článku si projdeme tepelné čerpadlo, kotel na plyn, kotel na tuhá paliva, elektrokotel a různé druhy vytápěcích těles.

geosan development