Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Koupelnový nábytek a jeho správný výběr

Investice do kvality se vyplatí snad v každém případě, ale u koupelnového nábytku to platí dvojnásob. Musí totiž splňovat vysoké požadavky a být vysoce odolný vůči vodě a vlhkosti. Pokud si tedy pořizujete levný nábytek, počítejte s tím, že se cena odrazí na jeho (ne)kvalitě, a že po relativně krátkém čase budete nuceni kupovat nový. Podle čeho tedy koupelnový nábytek vybírat a jak navíc sladit kvalitu s vyhovujícím designem?

Správný výběr koupelnového nábytku do nového bytu začněte už výběrem obchodu, kde ho hodláte koupit. Ten by měl určitě být specializovaný a nábytek určený pouze do koupelny. Umístit do koupelny např. skříňky z obývací stěny je zcela nevhodné. Koupelnový nábytek má totiž speciální odolnou povrchovou úpravu. Nejčastěji to bývá dřevovláknitá MDF deska opatřená folií nebo speciálním polyuretanovým lakem. Koupelnový nábytek vydrží i potřísnění vodou, ale je třeba ho pak otřít nebo osušit. V žádném případě se do koupelny nehodí nábytek z masivu, který by zde zbytečně trpěl. Nahradit ho můžete právě MDF deskami, opatřené foliemi, imitujícími různé druhy dřev, např. calvados, švestku, dub apod.

Jestliže v koupelně netrpíte nedostatkem místa a máte možnost umístit skříňky dál od sprchového koutu, umyvadla nebo vany, pak to určitě udělejte. Častý nebo dokonce neustálý styk nábytku s vodou časem poškodí i ten nejodolnější koupelnový nábytek.

V současné době můžete vybírat z koupelnového nábytku, který je buď umístěn přímo na zemi, na nožkách nebo je ukotven ve zdi. Nejmenší praktičností vyniká právě první z nich. Ze spodu totiž čerpá vlhkost a navíc se musí složitě odmontovat nebo odsunout, aby se pod ním dala umýt podlaha.

Životnost koupelnového nábytku prodloužíte také dobrým odvětráváním a zároveň vytápěním místnosti. V koupelně se proto rozhodně vyplatí mít radiátory a jakýkoli druh elektrického odvětrávání nebo ho alespoň zajišťovat častým větráním.

Jestliže ve své koupelně zápasíte s prostorem, zkuste si nechat vyrobit nábytek na míru. Sice do něj investujete víc, ale rozhodně se vám toto řešení vyplatí víc, než zakoupit si nábytek s danými rozměry a umístit ho pak na ne příliš vhodné místo.

Kritériem kvality koupelnového nábytku pro vás bude certifikát ISO. Jedná se o mezinárodní organizaci, která vytváří normy, a pokud je koupelnový nábytek tímto certifikátem opatřen, vypovídá to mj. i o jeho kvalitě a faktu, že potřebné normy skutečně splňuje.

Rezidence Neklanka II

Vánoční výzdoba na poslední chvíli? Tohle máte hned hotové

Advent je v plném proudu a vaše domácnost vypadá jako by se nechumelilo? Nestihli jste ještě ani naaranžovat větvičky do vázy? Ukážeme vám, jak si během jednoho odpoledne vyzdobit byt z toho, co máte doma nebo pro co si doběhnete na zahradu.

Inspirace: Jaké jsou trendy v interiérech pro zimu 2021?

Každé roční období si žádá své. Podzim je tady se vším všudy a brzy se přehoupne v zimu. Z interiérů se vytrácí zářivé letní barvy. Je třeba převléct polštáře a změnit dekorace. Ukážeme vám, jaké jsou hlavní trendy závěru letošního roku.

geosan development