Benkova Rezidence

Magazín o bydlení

Květiny v netradičních nádobách, zapomeňte na vázy!

Také už vás nebaví dávat květiny do obyčejné vázy a sázet bylinky do květníku? Máme pro vás několik tipů pro netradiční aranžmá květin trhaných i sázených.

Jaro a léto jsou nádherné měsíce, kdy se to všude kolem nejen zelená, ale také kvete. Když se vydáte na nedělní procházku, nezapomeňte si přinést kousek přírody také domů. Uvidíte, jak vám interiér nádherně prozáří. A i deštivé počasí pak bude o něco veselejší.

Kouzelné luční kvítí, jako jsou zvonečky, kohoutky nebo kopretiny je velmi romantické a objevíte ho snadno na louce u lesa. Vyjímat se bude v netradičních nádobách. Najděte proto konvičku na čaj po babičce, rustikálně působící hrnek nebo kameninovou nádobu. A pusťte uzdu fantazii.

Luční kvítí k čajovému dýchánku

Čekáte přátele na odpolední čaj nebo kávu? Naservírujte kvítí do porcelánové konvice na čaj. Luční kohoutky v kombinaci s ozdobnými travinami skvěle vyniknou v decentní bílé konvici a prozáří každý stůl.

IMG00127-20130526-1500

Zvonky v hrnku

Luční zvonky mají nádhernou barvu, která ještě více zazáří v kontrastu s pískovým masivním hrnkem. Postavit si je můžete třeba na parapet za okno.

IMG00132-20130526-1504

Bazalka v bábovce

Stará kameninová forma na bábovku je skvělým kouskem, do kterého můžete aranžovat natrhané i sázené květiny. Zelená bazalka (nebo jiná bylinka) krásně vynikne oproti hnědé kamenině. Takovou voňavou ozdobu můžete směle posadit za okno nebo použít jako netradiční výzdobu slavnostního stolu.

IMG00128-20130526-1502

Jarní květiny v nočníku

Starý nočník, který jste našli u babičky na půdě, nevyhazujte. Je totiž skvělým květináčem. Do tohoto smaltového bílého nočníku jsme zasadili zářivé jarní květinky.

IMG00138-20130526-1517

Benkova Rezidence

Komentáře (1):

  1. MINA

    28.6.2013 v 14.49

    VĚTŠÍ KÝČ UŽ SNAD ANI NELZE VYTVOŘIT

Komentování je uzamčeno.

Psychologie domova: Jak prostředí ovlivňuje náš duševní stav

Prostředí, ve kterém žijeme, má zásadní vliv na naše duševní zdraví a pohodu. Barvy jsou jedním z klíčových prvků ovlivňujících naše emoce a nálady v domácím prostředí.

Energetická úspornost ve vašem domě: Zelené technologie pro každodenní bydlen

Zelené technologie se stávají nedílnou součástí moderních domácností s ohledem na udržitelnost a snižování spotřeby energie.

geosan development