element letňany

Magazín o bydlení

Liberty Building a splnění představ o ideálním bydlení v Praze

Přání žít v novém bytě v hlavním městě nedaleko centra a přitom v klidné lokalitě se rozhodně nesplní každému a mnozí nejspíš ani o takové příležitosti neví a možná ani nevěří, že by tak prestižní lokalita a bydlení v ní bylo dostupné. Společnost Geosan Development ale právě takové bydlení nabízí v rámci jednoho ze svých projektů, nazvaného Liberty Building.

O lokalitě a jejích výhodách

Širší centrum Prahy – tak je označována lokalita Praha 4 – Nusle, ve které se novostavba Liberty Building nachází. Místo pro výstavbu nových bytů bylo pečlivě vybíráno tak, aby splňovalo komplexní nároky svých nových majitelů. V dosahu je totiž takřka vše, co člověk k životu potřebuje.

Ulice Bartoškova, Kloboučnická a V Horkách kopírují pomyslný trojúhelník, na jehož půdorysu výstavba probíhá. Jedná se o klidné místo poblíž centra Prahy, což je samo o sobě velkou předností, stejně jako fakt, že jen pár set metrů odtud leží Havlíčkovy sady neboli Grébovka, jeden z příjemných pražských parků.

Nedaleko Liberty Building najdeme Jezerku, Náměstí Bratří Synků, odkud jezdí tramvaje i trolejbusy a poblíž je také Nádraží Vršovice.

Vynikající dopravní dostupnost

O kvalitě projektu hovoří také jeho skvělá dopravní dostupnost, která je zajištěna hustou sítí silnic i MHD. Přes Nuselskou ulici je možné se napojit na Jižní spojku či Městský okruh a odtud pak kamkoli po Praze.

Kompletní občanská vybavenost

Lokalita je kompletně občansky vybavena. V dobrém dosahu jsou všechny hlavní typy škol od mateřských přes základní až po střední. Najdeme zde lékárny, obchody a obchodní centra v dobré dostupnosti, sportovní střediska a potřebný klid k relaxaci ve zmíněné Grébovce.

Specifika projektu a dvě fáze jeho výstavby

Projekt Liberty Building se coby celek skládá ze dvou částí, které jsou v podstatě odlišné, nicméně společně tvoří téměř dokonalý komplex. Jednotlivé budovy mezi sebou vytváří trojúhelník s vnitroblokem, sloužícím k odpočinku.

První etapa zahrnovala výstavbu nové budovy s novými byty, kdežto druhá se zabývá rekonstrukcí budovy, sloužící dříve továrně Regula coby administrativní část. Hrot jedné ze stran trojúhelníku budov tvoří funkcionalistická věž, která díky rekonstrukci získala podobu jedinečného dvoupatrového bytu s pohádkovým výhledem. Jeho součástí je také prostorná terasa, která tento působivý výhled skýtá.

Charakter bytů, vystavěných v první a druhé etapě je samozřejmě tak trochu odlišný. Specifický vzhled mají byty z druhé etapy výstavby, které jsou příjemně prostorné, mají vysoké stropy a okna dostatečně rozlehlá k tomu, aby prosvětlila prostor jednotlivých místností.

V rámci celého projektu se můžeme setkat s různými dispozicemi bytů, s malometrážními i s byty o několika místnostech, takže se developeři snažili vyhovět jak jednotlivcům, tak i párům a rodinám s dětmi.

Projekt samozřejmě počítá také s dostatkem parkovacích míst pro všechny majitele bytů. Parkovišti je věnováno celé podzemní podlaží a přízemí pak nebytovým prostorům, takže je možné si zařídit ateliér nebo kancelář přímo v budově bydliště.

V první etapě mělo vzniknout celkem 118 a ve druhé pak 68 nových bytů, jejichž ceny se různí podle umístění v budově, dispozice a dalších hledisek.

Kde si nový byt vybrat a zamluvit?

Počáteční seznámení a „obhlédnutí terénu“ můžete jednoduše podniknout přes webové stránky www.libertybuilding.cz, kde naleznete všechny potřebné základní informace jak o projektu, tak i společnosti Geosan Development. Kromě toho je zde přesný rozpis volných bytů, jejich cen a důležitých informací. Na stránkách najdete také potřebné kontakty na pracovníky společnosti, se kterými je možné si on-line sjednat schůzku a domluvit se na prohlídce bytu.

Pokud hledáte bydlení v jiných pražských lokalitách, seznamte se i s dalšími projekty společnosti Geosan Development. Projekt Zelený Botič nabízí nové byty v Praze 10 a projekt Svět Na Pláni zase najdete v Praze 5.

element letňany

Investiční byty se nyní vyplatí víc než jindy. Hlavně v Praze

Pokud máte byt navíc, můžete vydělat. Strmý růst totiž žene ceny nemovitostí nahoru a někteří lidé si nemohou dovolit vlastní bydlení. Proto sílí poptávka i po nájemních bytech. Především v hlavním městě se podle realitních makléřů prodává stále více bytů k investičním účelům. Tento trend v poslední době dohání i menší města v České republice. Je právě teď nejlepší doba koupit investiční byt?

Rezervační smlouva je při koupi bytu běžná. Na co si dát pozor?

Jakmile najdete nemovitost, která se vám líbí, splňuje vaše očekávání a můžete si ji dovolit, realitní makléř vám připraví rezervační smlouvu. Spolu s podpisem přidáte i rezervační zálohu. Vy tím vyjádříte skutečný zájem o byt nebo dům, majitel a realitní makléř si mohou oddechnout, že jiného zájemce hledat nemusí. I když je rezervace nemovitosti běžnou součástí obchodu s realitami, přesto byste měli být opatrní. Na co si konkrétně dát pozor?

geosan development