element letňany

Magazín o bydlení

Liberty Building a splnění představ o ideálním bydlení v Praze

Přání žít v novém bytě v hlavním městě nedaleko centra a přitom v klidné lokalitě se rozhodně nesplní každému a mnozí nejspíš ani o takové příležitosti neví a možná ani nevěří, že by tak prestižní lokalita a bydlení v ní bylo dostupné. Společnost Geosan Development ale právě takové bydlení nabízí v rámci jednoho ze svých projektů, nazvaného Liberty Building.

O lokalitě a jejích výhodách

Širší centrum Prahy – tak je označována lokalita Praha 4 – Nusle, ve které se novostavba Liberty Building nachází. Místo pro výstavbu nových bytů bylo pečlivě vybíráno tak, aby splňovalo komplexní nároky svých nových majitelů. V dosahu je totiž takřka vše, co člověk k životu potřebuje.

Ulice Bartoškova, Kloboučnická a V Horkách kopírují pomyslný trojúhelník, na jehož půdorysu výstavba probíhá. Jedná se o klidné místo poblíž centra Prahy, což je samo o sobě velkou předností, stejně jako fakt, že jen pár set metrů odtud leží Havlíčkovy sady neboli Grébovka, jeden z příjemných pražských parků.

Nedaleko Liberty Building najdeme Jezerku, Náměstí Bratří Synků, odkud jezdí tramvaje i trolejbusy a poblíž je také Nádraží Vršovice.

Vynikající dopravní dostupnost

O kvalitě projektu hovoří také jeho skvělá dopravní dostupnost, která je zajištěna hustou sítí silnic i MHD. Přes Nuselskou ulici je možné se napojit na Jižní spojku či Městský okruh a odtud pak kamkoli po Praze.

Kompletní občanská vybavenost

Lokalita je kompletně občansky vybavena. V dobrém dosahu jsou všechny hlavní typy škol od mateřských přes základní až po střední. Najdeme zde lékárny, obchody a obchodní centra v dobré dostupnosti, sportovní střediska a potřebný klid k relaxaci ve zmíněné Grébovce.

Specifika projektu a dvě fáze jeho výstavby

Projekt Liberty Building se coby celek skládá ze dvou částí, které jsou v podstatě odlišné, nicméně společně tvoří téměř dokonalý komplex. Jednotlivé budovy mezi sebou vytváří trojúhelník s vnitroblokem, sloužícím k odpočinku.

První etapa zahrnovala výstavbu nové budovy s novými byty, kdežto druhá se zabývá rekonstrukcí budovy, sloužící dříve továrně Regula coby administrativní část. Hrot jedné ze stran trojúhelníku budov tvoří funkcionalistická věž, která díky rekonstrukci získala podobu jedinečného dvoupatrového bytu s pohádkovým výhledem. Jeho součástí je také prostorná terasa, která tento působivý výhled skýtá.

Charakter bytů, vystavěných v první a druhé etapě je samozřejmě tak trochu odlišný. Specifický vzhled mají byty z druhé etapy výstavby, které jsou příjemně prostorné, mají vysoké stropy a okna dostatečně rozlehlá k tomu, aby prosvětlila prostor jednotlivých místností.

V rámci celého projektu se můžeme setkat s různými dispozicemi bytů, s malometrážními i s byty o několika místnostech, takže se developeři snažili vyhovět jak jednotlivcům, tak i párům a rodinám s dětmi.

Projekt samozřejmě počítá také s dostatkem parkovacích míst pro všechny majitele bytů. Parkovišti je věnováno celé podzemní podlaží a přízemí pak nebytovým prostorům, takže je možné si zařídit ateliér nebo kancelář přímo v budově bydliště.

V první etapě mělo vzniknout celkem 118 a ve druhé pak 68 nových bytů, jejichž ceny se různí podle umístění v budově, dispozice a dalších hledisek.

Kde si nový byt vybrat a zamluvit?

Počáteční seznámení a „obhlédnutí terénu“ můžete jednoduše podniknout přes webové stránky www.libertybuilding.cz, kde naleznete všechny potřebné základní informace jak o projektu, tak i společnosti Geosan Development. Kromě toho je zde přesný rozpis volných bytů, jejich cen a důležitých informací. Na stránkách najdete také potřebné kontakty na pracovníky společnosti, se kterými je možné si on-line sjednat schůzku a domluvit se na prohlídce bytu.

Pokud hledáte bydlení v jiných pražských lokalitách, seznamte se i s dalšími projekty společnosti Geosan Development. Projekt Zelený Botič nabízí nové byty v Praze 10 a projekt Svět Na Pláni zase najdete v Praze 5.

element letňany

Jak chtějí bydlet mladí? Ve větších a vlastních bytech

Ceny vlastního bydlení i nájmů raketově stoupají. Zpřísněná pravidla hypoték znamenají, že na ně jen obtížně dosáhnou mladé páry či singles, kteří se chtějí odstěhovat od rodičů. Týká se to především větších měst, jako je Praha nebo Brno. Proto se mladí často stěhují i za metropole a do menších obcí.

Koberec do bytu. Jak ho správně vybrat?

Při plánování rekonstrukce bytů se lidé vedle dřevěných a plovoucích podlah stále častěji rozhodují pro koberce. Nové i zrenovované byty tak zútulňují kusové nebo metrážní koberce. Spolu s nimi vstupují do interiéru i některé výhody. Koberce totiž tlumí kročejový hluk, snižují koncentraci jemného prachu ve vzduchu a přírodní koberce z vlny mohou dokonce regulovat mikroklima. Jaký koberec do vašeho bytu je ten správný?

geosan development