element letňany

Magazín o bydlení

Liberty building – to pravé bydlení v Praze

O ideálním bydlení v Praze má zřejmě každý z nás jiné představy, ale komu by se nelíbilo bydlet v moderním bytě blízko centra Prahy a zároveň stranou všeho nepříjemného ruchu velkoměsta? Utopie? Nikoliv! Přesně takové bydlení totiž nabízí projekt Liberty building společnosti Geosan Development!

Lokalita pro projekt Liberty building byla pečlivě vybírána a zvolena byla městská část Nusle v Praze 4, nacházející se v širším centru hlavního města. Částí zasahuje také do Prahy 2, konkrétně v místech na východ od Vyšehradu, v blízkosti Lumírovy a Slavojovy ulice a Nuselského údolí. Velkou výhodou tohoto místa je skvělá dopravní dostupnost. Lokalita je jednak propojena MHD, ale samozřejmě také silnicemi, po kterých se autem lze pohodlně dostat do centra i okolních městských částí.

Novostavby kopírují trojúhelník vymezený ulicemi V Horkách, Kloboučnická a Bartoškova, přičemž uvnitř něj vzniká dostatečně velký prostor, sloužící coby odpočinková zóna s příjemným prostředím. Místo je stranou dopravního ruchu a navíc v blízkosti Grébových sadů.

Výstavba samotného projektu Liberty building probíhá ve dvou fázích. Ta první je pojímána jako ozdoba celého místa a tvoří ji novostavba v moderním stylu. V rámci druhé etapy projektu Librty building dochází k rekonstrukci části administrativní budovy bývalé továrny Regula a k přístavbě k tomuto objektu. Každá z etap nabídne novým majitelům trochu jiný charakter bydlení. Druhá etapa, v rámci které proběhne rekonstrukce a přístavba, poskytne především byty v moderním stylu s vysokými stropy a především žádané loftové byty. Přímo ve věži objektu, která si z části zachová svůj funkcionalistický vzhled, bude zbudován zcela ojedinělý byt o dvou patrech, který se bude pyšnit nádhernou terasou s kouzelným výhledem. V novostavbě pak najdete přepychové byty, vyhovující svým charakterem a dispozicí jak jedincům, tak i rodinám s dětmi.

Ve spodních patrech budou umístěny nebytové prostory, které mají sloužit coby obchody a kanceláře.

Součástí projektu je také úprava podzemních podlaží, kde je zřízeno parkoviště. Míst k parkování zde bude dostatek pro majitele nových bytů i nebytových prostor.

Spousta bytů projektu Liberty building je stále ještě volná a dostupná pro nové majitele. Nepropásněte proto jedinečnou šanci bydlet na rozhraní Nuslí a Vršovic v komfortním novém bytě!

element letňany

Jak chtějí bydlet mladí? Ve větších a vlastních bytech

Ceny vlastního bydlení i nájmů raketově stoupají. Zpřísněná pravidla hypoték znamenají, že na ně jen obtížně dosáhnou mladé páry či singles, kteří se chtějí odstěhovat od rodičů. Týká se to především větších měst, jako je Praha nebo Brno. Proto se mladí často stěhují i za metropole a do menších obcí.

Koberec do bytu. Jak ho správně vybrat?

Při plánování rekonstrukce bytů se lidé vedle dřevěných a plovoucích podlah stále častěji rozhodují pro koberce. Nové i zrenovované byty tak zútulňují kusové nebo metrážní koberce. Spolu s nimi vstupují do interiéru i některé výhody. Koberce totiž tlumí kročejový hluk, snižují koncentraci jemného prachu ve vzduchu a přírodní koberce z vlny mohou dokonce regulovat mikroklima. Jaký koberec do vašeho bytu je ten správný?

geosan development