Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Malé zamyšlení nad velkým problémem. Aneb proč jsou ty byty tak strašně drahé?

Co se to sakra stalo s našimi nemovitostmi? Jaké jsou ceny? Kdo si je může vůbec dovolit? Moje dcera založila rodinu a chtěla koupit byt. Bydleli v pronajatém, ale jsme u nás v Čechách, kde pronájem je vnímán, jako nějaké provizorium a pokud je v něm uvězněná mladá rodina, tak si prostě spočítá, že pro ni je výhodnější splácet hypotéku, než platit pronajímateli. Takže jsme začali stěžejním bodem číslo jedna. Byty kupují mladé rodiny, vezmou si na bydlení hypotéku a do smrti splácejí.

Kam se nám ty byty ztrácejí?

Ale jedeme dál. Jak je možné, že stav naší populace spíše klesá, a bytů přitom ubývá? Jak je to možné? Určitě znáte někoho, kdo své pohodlné bydlení ve městě vyměnil za domek někde v ústraní. Je k němu nějaký pozemek, ale není zde žádná infrastruktura. Inu co, dojíždíme do práce, všichni svými auty, tak děti do školky také odvezeme. Ve městě nakoupíme, dojdeme si k holiči a lékaři a odjedeme do svého hnízda. Co s původním městským bytem? Zatím nic, musíme se rozmyslet.

Přece si na těch penězích nebudeme sedět, nakoupíme byty!

Další skupinou lidí jsou ti, kteří byt zdědili. Sice se těší, až jednou se do bytu přestěhují, ale jejich někdy, může klidně znamenat i nikdy. A pak jsou tu ještě jedni vlastníci bytů. Mají jich více a tak trochu na vše kašlou. Chtějí vydělávat, vždyť investovali. Bytů vlastní pět, deset, patnáct? Prostě se jim povedlo nashromáždit vyšší obnosy peněz, které je třeba investovat a jim se zalíbilo skupování bytů k pronájmu. Inu, když už máte takový byt na výdělek, tak z něj chcete také těžit, že? Nejenom, že vyinkasujete pár drobných, ze kterých opatříte na onen byt třeba sítě proti holubům. Takže buď leží ladem, nebo je pronajatý za zajímavou částku.

A co teď? Kam jít?

A jak se tedy vlastně osamostatnit a nezadlužit při tom ještě i potomky? Hledat na ubytovnách plných cizinců? Pod most nepůjdete, to ne, ale vrátit se k rodičům do dětského pokojíčku jako tříčlenná rodina? To také není moc dobře realizovatelné. Tak co teď s tím? Nebo přece jen ta hypotéka? Je vůbec nějaká jiná možnost?

Poraďte. Pronájem, hypotéka, ubytovna, dětský pokoj u rodičů, nebo snad mobilhaus?

Je to takový článek k zamyšlení, protože ani mne nenapadá, žádný poučný závěr.  Vzít si hypotéku? Nevzít? Ubytovna? Nebo snad mobilhaus? Snad ten by byl jediné řešení. Ale máte pozemek, kam byste ho postavili? A jsme zase v tom. A jak z toho ven? Kdo poradí?

Rezidence Neklanka II

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development