Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Malé zamyšlení nad velkým problémem. Aneb proč jsou ty byty tak strašně drahé?

Co se to sakra stalo s našimi nemovitostmi? Jaké jsou ceny? Kdo si je může vůbec dovolit? Moje dcera založila rodinu a chtěla koupit byt. Bydleli v pronajatém, ale jsme u nás v Čechách, kde pronájem je vnímán, jako nějaké provizorium a pokud je v něm uvězněná mladá rodina, tak si prostě spočítá, že pro ni je výhodnější splácet hypotéku, než platit pronajímateli. Takže jsme začali stěžejním bodem číslo jedna. Byty kupují mladé rodiny, vezmou si na bydlení hypotéku a do smrti splácejí.

Kam se nám ty byty ztrácejí?

Ale jedeme dál. Jak je možné, že stav naší populace spíše klesá, a bytů přitom ubývá? Jak je to možné? Určitě znáte někoho, kdo své pohodlné bydlení ve městě vyměnil za domek někde v ústraní. Je k němu nějaký pozemek, ale není zde žádná infrastruktura. Inu co, dojíždíme do práce, všichni svými auty, tak děti do školky také odvezeme. Ve městě nakoupíme, dojdeme si k holiči a lékaři a odjedeme do svého hnízda. Co s původním městským bytem? Zatím nic, musíme se rozmyslet.

Přece si na těch penězích nebudeme sedět, nakoupíme byty!

Další skupinou lidí jsou ti, kteří byt zdědili. Sice se těší, až jednou se do bytu přestěhují, ale jejich někdy, může klidně znamenat i nikdy. A pak jsou tu ještě jedni vlastníci bytů. Mají jich více a tak trochu na vše kašlou. Chtějí vydělávat, vždyť investovali. Bytů vlastní pět, deset, patnáct? Prostě se jim povedlo nashromáždit vyšší obnosy peněz, které je třeba investovat a jim se zalíbilo skupování bytů k pronájmu. Inu, když už máte takový byt na výdělek, tak z něj chcete také těžit, že? Nejenom, že vyinkasujete pár drobných, ze kterých opatříte na onen byt třeba sítě proti holubům. Takže buď leží ladem, nebo je pronajatý za zajímavou částku.

A co teď? Kam jít?

A jak se tedy vlastně osamostatnit a nezadlužit při tom ještě i potomky? Hledat na ubytovnách plných cizinců? Pod most nepůjdete, to ne, ale vrátit se k rodičům do dětského pokojíčku jako tříčlenná rodina? To také není moc dobře realizovatelné. Tak co teď s tím? Nebo přece jen ta hypotéka? Je vůbec nějaká jiná možnost?

Poraďte. Pronájem, hypotéka, ubytovna, dětský pokoj u rodičů, nebo snad mobilhaus?

Je to takový článek k zamyšlení, protože ani mne nenapadá, žádný poučný závěr.  Vzít si hypotéku? Nevzít? Ubytovna? Nebo snad mobilhaus? Snad ten by byl jediné řešení. Ale máte pozemek, kam byste ho postavili? A jsme zase v tom. A jak z toho ven? Kdo poradí?

Rezidence Neklanka II

Je lepší byt nebo dům

Rozhodnutí, zda investovat do bytu nebo domu, je zásadní rozhodnutí, které vyžaduje pečlivé zvážení. Byt je samostatný obytný prostor ve větší budově. Naproti tomu dům je typicky samostatná budova, která nabízí více obytného prostoru a venkovních ploch. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody a je důležité je zvážit před konečným rozhodnutím.

Moderní typy vytápění rodinného domu – Jakou variantu si vybrat?

Při volbě typu vytápění rodinného domu je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou velikost domu, počet obyvatel, energetická náročnost, místní podmínky a nejdůležitěji, vaše osobní preference. V dnešní době existuje několik moderních typů vytápění, které nabízejí různé výhody a nevýhody. V tomto článku si projdeme tepelné čerpadlo, kotel na plyn, kotel na tuhá paliva, elektrokotel a různé druhy vytápěcích těles.

geosan development