Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Malé zamyšlení nad velkým problémem. Aneb proč jsou ty byty tak strašně drahé?

Co se to sakra stalo s našimi nemovitostmi? Jaké jsou ceny? Kdo si je může vůbec dovolit? Moje dcera založila rodinu a chtěla koupit byt. Bydleli v pronajatém, ale jsme u nás v Čechách, kde pronájem je vnímán, jako nějaké provizorium a pokud je v něm uvězněná mladá rodina, tak si prostě spočítá, že pro ni je výhodnější splácet hypotéku, než platit pronajímateli. Takže jsme začali stěžejním bodem číslo jedna. Byty kupují mladé rodiny, vezmou si na bydlení hypotéku a do smrti splácejí.

Kam se nám ty byty ztrácejí?

Ale jedeme dál. Jak je možné, že stav naší populace spíše klesá, a bytů přitom ubývá? Jak je to možné? Určitě znáte někoho, kdo své pohodlné bydlení ve městě vyměnil za domek někde v ústraní. Je k němu nějaký pozemek, ale není zde žádná infrastruktura. Inu co, dojíždíme do práce, všichni svými auty, tak děti do školky také odvezeme. Ve městě nakoupíme, dojdeme si k holiči a lékaři a odjedeme do svého hnízda. Co s původním městským bytem? Zatím nic, musíme se rozmyslet.

Přece si na těch penězích nebudeme sedět, nakoupíme byty!

Další skupinou lidí jsou ti, kteří byt zdědili. Sice se těší, až jednou se do bytu přestěhují, ale jejich někdy, může klidně znamenat i nikdy. A pak jsou tu ještě jedni vlastníci bytů. Mají jich více a tak trochu na vše kašlou. Chtějí vydělávat, vždyť investovali. Bytů vlastní pět, deset, patnáct? Prostě se jim povedlo nashromáždit vyšší obnosy peněz, které je třeba investovat a jim se zalíbilo skupování bytů k pronájmu. Inu, když už máte takový byt na výdělek, tak z něj chcete také těžit, že? Nejenom, že vyinkasujete pár drobných, ze kterých opatříte na onen byt třeba sítě proti holubům. Takže buď leží ladem, nebo je pronajatý za zajímavou částku.

A co teď? Kam jít?

A jak se tedy vlastně osamostatnit a nezadlužit při tom ještě i potomky? Hledat na ubytovnách plných cizinců? Pod most nepůjdete, to ne, ale vrátit se k rodičům do dětského pokojíčku jako tříčlenná rodina? To také není moc dobře realizovatelné. Tak co teď s tím? Nebo přece jen ta hypotéka? Je vůbec nějaká jiná možnost?

Poraďte. Pronájem, hypotéka, ubytovna, dětský pokoj u rodičů, nebo snad mobilhaus?

Je to takový článek k zamyšlení, protože ani mne nenapadá, žádný poučný závěr.  Vzít si hypotéku? Nevzít? Ubytovna? Nebo snad mobilhaus? Snad ten by byl jediné řešení. Ale máte pozemek, kam byste ho postavili? A jsme zase v tom. A jak z toho ven? Kdo poradí?

Rezidence Radimova

Jak ušetřit za bydlení během studia

Studujete vysokou či střední školu a trápí vás vysoké náklad na bydlení? Připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, prostřednictvím kterých vám odprezentujeme možné alternativy a zaměříme se na jejich výhodnost.

5 nadčasových kousků, které by ve vaší domácnosti neměly chybět 

V dnešním světě se při každé návštěvě obchodu s nábytkem nebo prohlížení stránek s použitým nábytkem setkáváme s mořem možností. A to je samozřejmě skvělé, ale pak může být složité přesně určit, kterým typům kousků dát při zařizování přednost. 

geosan development