Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Malý byt nemusí být velký problém

Vzhledem k současným přemrštěným cenám obytných nemovitostí se hodně lidí rozhoduje před životem v podnájmu nebo v malé, nicméně levné garsonce. Z logiky věci často vyhrává druhá možnost. Z ekonomického, ale i jiných hledisek to totiž dává smysl.

Problém je, že ne každý umí na malém prostoru existovat. Garsonky je však možné si zařídit tak, aby byly co nejprostornější a zároveň poskytovali svým obyvatelům komfort hodný 21. století.

Sedací pytle

Kdo chce žít na malém prostoru, musí si uvědomit, že tradiční formy nábytku jsou pro něj zapovězené. Dobrým příkladem za všechny jsou sedací soupravy. Ty patří mezi dominantní prvky každého běžného obývacího pokoje, nicméně v garsonce nemají co dělat. Zabírají totiž mnoho místa, což je nežádoucí. Co však místo nich?

Není potřeba přestěhovat svá pozadí na podlahu, případně na nepohodlné japonské rohože. Řešením mohou být kupříkladu sedací pytle. Ty jdou v posledních letech docela na dračku, jelikož jsou nejen docela fešné, ale hlavně extrémně skladné. Zatímco sedačku do skříně nenarvete, pytle takto můžete schovat bez potíží.

Navíc se jedná o ergonomické sezení. Pytle jsou schopny přizpůsobit se váze i velikosti každého člověka, což je samozřejmě dobrá zpráva hlavně pro páteř. Musí se však jednat o kvalitní modely, ne o nějakou levnou napodobeninu.

Rozkládací gauč

Sedačky jsou v garsonkách zbytečnost, nicméně pohovka nikoliv. Musí se ovšem jednat o speciální rozkládací model, jenž se dá využívat i jako postel. Takovéto typy mají navíc ještě poměrně velký úložný prostor, kam se dá snadno přes den dát třeba povlečení.

Gauče tohoto typu jsou velmi populární nejen v malých bytech. Často totiž slouží jako alternativa postelí pro případné návštěvy, které zůstávají přes noc.

Nové patro

Postel v garsonce nemusí být vyloženě luxus, jen je potřeba pro ni udělat dostatečné množství místa. To se dá vykouzlit třeba instalací mezipatra.

Jedná se o jednoduchou konstrukci, kterou si šikovní kutilové mohou doma vytvořit i svépomocí. Lidé, jež to moc s vrtačkou neumí si však mohou nechat mezipatro vyrobit odborníkem.

Nejedná se o nic drahého, ale pár tisíc to jistě stát bude. Jde však o velice praktickou záležitost, do které se určitě vyplatí investovat.

Rezidence Neklanka II

Malé zamyšlení nad velkým problémem. Aneb proč jsou ty byty tak strašně drahé?

Co se to sakra stalo s našimi nemovitostmi? Jaké jsou ceny? Kdo si je může vůbec dovolit? Moje dcera založila rodinu a chtěla koupit byt. Bydleli v pronajatém, ale jsme u nás v Čechách, kde pronájem je vnímán, jako nějaké provizorium a pokud je v něm uvězněná mladá rodina, tak si prostě spočítá, že pro ni je výhodnější splácet hypotéku, než platit pronajímateli. Takže jsme začali stěžejním bodem číslo jedna. Byty kupují mladé rodiny, vezmou si na bydlení hypotéku a do smrti splácejí.

Jak ušetřit v domácnosti?

Přemýšlíte, jak ušetřit nějakou tu korunu, ale máte pocit, že jste již vyzkoušeli všechny možné způsoby, jak toho docílit? Možná se pletete a těchto 10 tipů vám konečně pomůže ušetřit až tisíce korun ročně!

geosan development