Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Malý byt nemusí být velký problém

Vzhledem k současným přemrštěným cenám obytných nemovitostí se hodně lidí rozhoduje před životem v podnájmu nebo v malé, nicméně levné garsonce. Z logiky věci často vyhrává druhá možnost. Z ekonomického, ale i jiných hledisek to totiž dává smysl.

Problém je, že ne každý umí na malém prostoru existovat. Garsonky je však možné si zařídit tak, aby byly co nejprostornější a zároveň poskytovali svým obyvatelům komfort hodný 21. století.

Sedací pytle

Kdo chce žít na malém prostoru, musí si uvědomit, že tradiční formy nábytku jsou pro něj zapovězené. Dobrým příkladem za všechny jsou sedací soupravy. Ty patří mezi dominantní prvky každého běžného obývacího pokoje, nicméně v garsonce nemají co dělat. Zabírají totiž mnoho místa, což je nežádoucí. Co však místo nich?

Není potřeba přestěhovat svá pozadí na podlahu, případně na nepohodlné japonské rohože. Řešením mohou být kupříkladu sedací pytle. Ty jdou v posledních letech docela na dračku, jelikož jsou nejen docela fešné, ale hlavně extrémně skladné. Zatímco sedačku do skříně nenarvete, pytle takto můžete schovat bez potíží.

Navíc se jedná o ergonomické sezení. Pytle jsou schopny přizpůsobit se váze i velikosti každého člověka, což je samozřejmě dobrá zpráva hlavně pro páteř. Musí se však jednat o kvalitní modely, ne o nějakou levnou napodobeninu.

Rozkládací gauč

Sedačky jsou v garsonkách zbytečnost, nicméně pohovka nikoliv. Musí se ovšem jednat o speciální rozkládací model, jenž se dá využívat i jako postel. Takovéto typy mají navíc ještě poměrně velký úložný prostor, kam se dá snadno přes den dát třeba povlečení.

Gauče tohoto typu jsou velmi populární nejen v malých bytech. Často totiž slouží jako alternativa postelí pro případné návštěvy, které zůstávají přes noc.

Nové patro

Postel v garsonce nemusí být vyloženě luxus, jen je potřeba pro ni udělat dostatečné množství místa. To se dá vykouzlit třeba instalací mezipatra.

Jedná se o jednoduchou konstrukci, kterou si šikovní kutilové mohou doma vytvořit i svépomocí. Lidé, jež to moc s vrtačkou neumí si však mohou nechat mezipatro vyrobit odborníkem.

Nejedná se o nic drahého, ale pár tisíc to jistě stát bude. Jde však o velice praktickou záležitost, do které se určitě vyplatí investovat.

Rezidence Radimova

Je lepší byt nebo dům

Rozhodnutí, zda investovat do bytu nebo domu, je zásadní rozhodnutí, které vyžaduje pečlivé zvážení. Byt je samostatný obytný prostor ve větší budově. Naproti tomu dům je typicky samostatná budova, která nabízí více obytného prostoru a venkovních ploch. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody a je důležité je zvážit před konečným rozhodnutím.

Moderní typy vytápění rodinného domu – Jakou variantu si vybrat?

Při volbě typu vytápění rodinného domu je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou velikost domu, počet obyvatel, energetická náročnost, místní podmínky a nejdůležitěji, vaše osobní preference. V dnešní době existuje několik moderních typů vytápění, které nabízejí různé výhody a nevýhody. V tomto článku si projdeme tepelné čerpadlo, kotel na plyn, kotel na tuhá paliva, elektrokotel a různé druhy vytápěcích těles.

geosan development