Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Malý byt nemusí být velký problém

Vzhledem k současným přemrštěným cenám obytných nemovitostí se hodně lidí rozhoduje před životem v podnájmu nebo v malé, nicméně levné garsonce. Z logiky věci často vyhrává druhá možnost. Z ekonomického, ale i jiných hledisek to totiž dává smysl.

Problém je, že ne každý umí na malém prostoru existovat. Garsonky je však možné si zařídit tak, aby byly co nejprostornější a zároveň poskytovali svým obyvatelům komfort hodný 21. století.

Sedací pytle

Kdo chce žít na malém prostoru, musí si uvědomit, že tradiční formy nábytku jsou pro něj zapovězené. Dobrým příkladem za všechny jsou sedací soupravy. Ty patří mezi dominantní prvky každého běžného obývacího pokoje, nicméně v garsonce nemají co dělat. Zabírají totiž mnoho místa, což je nežádoucí. Co však místo nich?

Není potřeba přestěhovat svá pozadí na podlahu, případně na nepohodlné japonské rohože. Řešením mohou být kupříkladu sedací pytle. Ty jdou v posledních letech docela na dračku, jelikož jsou nejen docela fešné, ale hlavně extrémně skladné. Zatímco sedačku do skříně nenarvete, pytle takto můžete schovat bez potíží.

Navíc se jedná o ergonomické sezení. Pytle jsou schopny přizpůsobit se váze i velikosti každého člověka, což je samozřejmě dobrá zpráva hlavně pro páteř. Musí se však jednat o kvalitní modely, ne o nějakou levnou napodobeninu.

Rozkládací gauč

Sedačky jsou v garsonkách zbytečnost, nicméně pohovka nikoliv. Musí se ovšem jednat o speciální rozkládací model, jenž se dá využívat i jako postel. Takovéto typy mají navíc ještě poměrně velký úložný prostor, kam se dá snadno přes den dát třeba povlečení.

Gauče tohoto typu jsou velmi populární nejen v malých bytech. Často totiž slouží jako alternativa postelí pro případné návštěvy, které zůstávají přes noc.

Nové patro

Postel v garsonce nemusí být vyloženě luxus, jen je potřeba pro ni udělat dostatečné množství místa. To se dá vykouzlit třeba instalací mezipatra.

Jedná se o jednoduchou konstrukci, kterou si šikovní kutilové mohou doma vytvořit i svépomocí. Lidé, jež to moc s vrtačkou neumí si však mohou nechat mezipatro vyrobit odborníkem.

Nejedná se o nic drahého, ale pár tisíc to jistě stát bude. Jde však o velice praktickou záležitost, do které se určitě vyplatí investovat.

Rezidence Radimova

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

Jak udělat malou koupelnu, aby vypadala větší

Pokud jste uvízli v malé koupelně, existuje několik designových triků, které můžete použít, aby vypadala a působila větší. Světlé barvy, zrcadla a minimální množství svítidel, to vše pomůže vytvořit iluzi většího prostoru. A existují také způsoby, jak udělat malou koupelnu funkčnější, jako je instalace plovoucího umyvadla nebo použití rohového sprchového koutu. Pro skladování jsou dobrými možnostmi koše, police, háčky a skříně. S trochou kreativity může být i ta nejmenší koupelna stylová i praktická.
geosan development