Villa Střížkovská

Magazín o bydlení

Nové byty Brno – Bystrc

Bystrc je jednou z městských částí jihomoravské metropole. Je známá svým čistým prostředím, přehradou a celou řadou kulturních a společenských akcí, které se tady pořádají. Zkrátka svým občanům může Bystrc nabídnout opravdu mnoho. Prostředí je tady ideální pro vodní sporty, procházky přírodou a cyklovýlety.

Městská část Brno – Bystrc hodně dbá na to, aby prostředí téhle brněnské lokality bylo přívětivé, čisté a na úrovni. Najdete zde prakticky všechno, co k životu potřebujete. Čekáte nějaký háček, vadu na kráse? I Bystrc ji má. Je jí poměrně velká vzdálenost od centra města. Pokud do Bystrce vyrazíte přímou tramvajovou linkou z Králova pole, strávíte na cestě přibližně 45 minut. Jedete-li z centra města, zabere vám cesta do Bystrce přibližně půl hodiny.

Přesto je Bystrc mezi Brňany oblíbená a tuhle jedinou nevýhodu lehce přehlíží. Na druhou stranu je městská část Brno-Bystrc opravdu snadno dostupná. V žádném případě se nejedná o odstrčenou městkou část, kam by jezdil autobus dvakrát denně. Autem se sem dostanete snadno prakticky odkudkoli z Brna a linky MHD do Bystrce jezdí opravdu často. Snadno se dostanete jak do centra, tak na dálniční převaděč D1.

Především rekreační oblasti v blízkém dosahu Brněnské přehrady a Údolí oddechu lákají developery

Důvodem je především snadná dostupnost do ostatních částí Brna a okolí a kromě toho také atraktivní přírodní oblast. Z tohoto hlediska je Bystrc zajímavou lokalitou především právě pro developery, kteří zde neustále rozšiřují výstavbu bytových domů. Jedná se například o oblast Nad Přehradou, u které byl zaznamenán velký zájem i přes vyšší ceny nemovitostí.

O zájem nepřichází ani panelové byty, a to ani nyní, kdy se jejich ceny zvýšily. Roste také prodej rekreačních objektů, tedy chat a chalup. Pokud byste rádi v oblasti brněnské Bystrce prodali chatu, je právě nyní, z jara, nejideálnější doba na prodej!

Brno – Bystrc, to není jen standard. Svým obyvatelům nabízí navíc celou řadu atraktivních míst v podobě přehrady, ZOO, Podkomorských lesů či Údolí oddechu. Zájem developerů je z tohoto hlediska naprosto pochopitelný.

Nedá se říci, že o bydlení v Bystrci mají zájem jen mladí. Zájem zaznamenáváme napříč věkovými skupinami. Jedná se o lokalitu s občanskou vybaveností na vysoké úrovni, s dostatkem mateřských i základních škol, zdravotnických zařízení i úřadů. Bydlení je zde velmi pestré od starší zástavby až po luxusní developerské projekty. Ceny za pořízení bytu zde navíc nejsou nijak přemrštěné.

Bystrc je jednou z nejvyhledávanějších lokalit v Brně. Leží v severozápadní části jihomoravské metropole a i přes atraktivní přírodní prostředí disponuje skvělou dostupností nejen do centra Brna, ale prakticky do jakékoli části.

Bystrc kombinuje městské bydlení se životem na hranici přírody. Stavebních pozemků je v Bystrci poměrně málo a zájem o ně je velký. Množství částí Bystrce je  totiž podle územního plánu určeno jako rekreační zóna a k bydlení jen ve výjimečných případech. Jedná se především o okrajové části Bystrce.

Ceny nemovitostí v Brně – Bystrci

Ve srovnání s centrem Brna jsou zde byty levnější. Nový byt o dispozici 1+1 zde v průměru koupíte za 1,4 milionu korun. Byty 2+kk jsou minimálně o 400 000 korun dražší.

Nové byty Brno – Bystrc

Kde všude jsou v Bystrci nové byty? Jedním z developerských projektů jsou Kamechy, jejichž výstavba probíhala ve 3 etapách a každá z nich pak v menších podetapách. Jedná se o nové byty mezi oblastí bystrckého sídliště a Žebětínem.

Nový bytový komplex v přírodě pak představuje projekt Pod Chvalovkou, který je součásti oblasti Kamechy.

Při okraji sídliště Kamechy je také viladům Teyschlova, nabízející pouze 8 atypicky řešených bytů. Další z projektů jsou pak bytové domy Panorama.

Villa Střížkovská

Ceny nemovitostí: Je správný čas pořídit si byt?

Žádné velké zlevňování se zatím na realitním trhu nekoná. Ceny nemovitostí sice zpomalily svůj růst, ale pořád stoupají, i když mírnějším tempem. V některých regionech ovšem domy a byty zlevnily, a protože jsou hypotéky dostupné, přibývá zájemců o pořízení vlastní nemovitosti. Svoji roli hraje i jistota – mít možnost bydlet ve vlastním je v době, jako je tato, k nezaplacení.

Chalupa a chata jako druhé bydlení? Zájem roste, ceny také

Když Češi nemůžou do zahraničí, jedou na chatu nebo chalupu. Fenomén známý z normalizace z minulého století se v trochu jiné formě vrací i v době koronavirové krize. Touha po pobytu v přírodě je natolik silná, že lidé neváhají brát si na „druhé bydlení“ hypotéku. A to i přesto, že rekreační nemovitosti díky vyšší poptávce v posledních měsících zdražují. Na druhou stranu, vlastnit dům, chalupu, chatu nebo byt v rekreační oblasti může představovat určitou jistotu v nejisté době.

geosan development