element letňany

Magazín o bydlení

Nové byty Brno – Bystrc

Bystrc je jednou z městských částí jihomoravské metropole. Je známá svým čistým prostředím, přehradou a celou řadou kulturních a společenských akcí, které se tady pořádají. Zkrátka svým občanům může Bystrc nabídnout opravdu mnoho. Prostředí je tady ideální pro vodní sporty, procházky přírodou a cyklovýlety.

Městská část Brno – Bystrc hodně dbá na to, aby prostředí téhle brněnské lokality bylo přívětivé, čisté a na úrovni. Najdete zde prakticky všechno, co k životu potřebujete. Čekáte nějaký háček, vadu na kráse? I Bystrc ji má. Je jí poměrně velká vzdálenost od centra města. Pokud do Bystrce vyrazíte přímou tramvajovou linkou z Králova pole, strávíte na cestě přibližně 45 minut. Jedete-li z centra města, zabere vám cesta do Bystrce přibližně půl hodiny.

Přesto je Bystrc mezi Brňany oblíbená a tuhle jedinou nevýhodu lehce přehlíží. Na druhou stranu je městská část Brno-Bystrc opravdu snadno dostupná. V žádném případě se nejedná o odstrčenou městkou část, kam by jezdil autobus dvakrát denně. Autem se sem dostanete snadno prakticky odkudkoli z Brna a linky MHD do Bystrce jezdí opravdu často. Snadno se dostanete jak do centra, tak na dálniční převaděč D1.

Především rekreační oblasti v blízkém dosahu Brněnské přehrady a Údolí oddechu lákají developery

Důvodem je především snadná dostupnost do ostatních částí Brna a okolí a kromě toho také atraktivní přírodní oblast. Z tohoto hlediska je Bystrc zajímavou lokalitou především právě pro developery, kteří zde neustále rozšiřují výstavbu bytových domů. Jedná se například o oblast Nad Přehradou, u které byl zaznamenán velký zájem i přes vyšší ceny nemovitostí.

O zájem nepřichází ani panelové byty, a to ani nyní, kdy se jejich ceny zvýšily. Roste také prodej rekreačních objektů, tedy chat a chalup. Pokud byste rádi v oblasti brněnské Bystrce prodali chatu, je právě nyní, z jara, nejideálnější doba na prodej!

Brno – Bystrc, to není jen standard. Svým obyvatelům nabízí navíc celou řadu atraktivních míst v podobě přehrady, ZOO, Podkomorských lesů či Údolí oddechu. Zájem developerů je z tohoto hlediska naprosto pochopitelný.

Nedá se říci, že o bydlení v Bystrci mají zájem jen mladí. Zájem zaznamenáváme napříč věkovými skupinami. Jedná se o lokalitu s občanskou vybaveností na vysoké úrovni, s dostatkem mateřských i základních škol, zdravotnických zařízení i úřadů. Bydlení je zde velmi pestré od starší zástavby až po luxusní developerské projekty. Ceny za pořízení bytu zde navíc nejsou nijak přemrštěné.

Bystrc je jednou z nejvyhledávanějších lokalit v Brně. Leží v severozápadní části jihomoravské metropole a i přes atraktivní přírodní prostředí disponuje skvělou dostupností nejen do centra Brna, ale prakticky do jakékoli části.

Bystrc kombinuje městské bydlení se životem na hranici přírody. Stavebních pozemků je v Bystrci poměrně málo a zájem o ně je velký. Množství částí Bystrce je  totiž podle územního plánu určeno jako rekreační zóna a k bydlení jen ve výjimečných případech. Jedná se především o okrajové části Bystrce.

Ceny nemovitostí v Brně – Bystrci

Ve srovnání s centrem Brna jsou zde byty levnější. Nový byt o dispozici 1+1 zde v průměru koupíte za 1,4 milionu korun. Byty 2+kk jsou minimálně o 400 000 korun dražší.

Nové byty Brno – Bystrc

Kde všude jsou v Bystrci nové byty? Jedním z developerských projektů jsou Kamechy, jejichž výstavba probíhala ve 3 etapách a každá z nich pak v menších podetapách. Jedná se o nové byty mezi oblastí bystrckého sídliště a Žebětínem.

Nový bytový komplex v přírodě pak představuje projekt Pod Chvalovkou, který je součásti oblasti Kamechy.

Při okraji sídliště Kamechy je také viladům Teyschlova, nabízející pouze 8 atypicky řešených bytů. Další z projektů jsou pak bytové domy Panorama.

element letňany

Jak chtějí bydlet mladí? Ve větších a vlastních bytech

Ceny vlastního bydlení i nájmů raketově stoupají. Zpřísněná pravidla hypoték znamenají, že na ně jen obtížně dosáhnou mladé páry či singles, kteří se chtějí odstěhovat od rodičů. Týká se to především větších měst, jako je Praha nebo Brno. Proto se mladí často stěhují i za metropole a do menších obcí.

Koberec do bytu. Jak ho správně vybrat?

Při plánování rekonstrukce bytů se lidé vedle dřevěných a plovoucích podlah stále častěji rozhodují pro koberce. Nové i zrenovované byty tak zútulňují kusové nebo metrážní koberce. Spolu s nimi vstupují do interiéru i některé výhody. Koberce totiž tlumí kročejový hluk, snižují koncentraci jemného prachu ve vzduchu a přírodní koberce z vlny mohou dokonce regulovat mikroklima. Jaký koberec do vašeho bytu je ten správný?

geosan development