element letňany

Magazín o bydlení

O možnostech bydlení v Praze 4

Bydlení v Praze 4 si už po dlouhá léta uchovává stálou prestiž a svým obyvatelům toho má rozhodně co nabídnout. Spektrum možností a služeb je v Praze 4 víc jak široké, krom toho se zde nachází dostatek zelených ploch a s tím spojených možností nejrůznějších volnočasových aktivit. V současné době se v Praze 4 staví nové byty a výrazně se zlepšuje infrastruktura, což určitě patří také mezi nesporné výhody této městské části hlavního města. Dopravně je Praha 4 velmi dobře dostupná a nákupní střediska sem lákají nejen místní obyvatele.

Nákupní centra a služby v Praze 4

Nákupních center je v Praze 4 hned několik. Největší nejen v rámci této městské části, ale i obecně v celé Praze, je Centrum Chodov, k němuž se lze zcela snadno dostat pomocí MHD i autem.

Doslova naproti se nachází Obchodní centrum Růže s jedenácti tisíci metry čtverečními a čtyřmi patry obchodů, restaurací, kaváren a zábavních podniků. Jedná se o starší objekt než Centrum Chodov, nicméně i Růže si udržuje svoji stálou oblibu.

V Praze 4 pak najdeme také centrum Novodvorská Plaza a Arkády Pankrác, přičemž obě se nachází nedaleko samotného centra Prahy, což zvyšuje jejich oblibu a samozřejmě také hovoří o velké výhodě, dopravní dostupnosti. I zde najdeme řadu možností zábavy pro páry, jednotlivce i rodiny s dětmi. Arkády Pankrác se mohou pochlubit prodejní plochou 40 000 m2, díky které toto centrum řazeno mezi největší nákupní centra v Praze.

Tradičním nákupním centrem je DBK na Budějovické ulici, jehož výhodou je poloha v centru řady dopravních tras. S parkováním zde ale rozhodně není žádný problém.

Liberty Building a další developerské projekty v Praze 4

Praha 4 se cílem hledáčků developerů stala především během posledních pár let. A kde konkrétně je možné koupit nový byt v Praze 4? Například u společnosti Geosan Development, která v Praze 4 – Nuslích, staví nové byty v rámci projektu Liberty Building. Nachází se na ulici Kloboučnická, Bartoškova a V Horkách, a jedná se novostavbu, spojenou s rekonstrukcí administrativní části budovy bývalé továrny Regula. Stavba má trojúhelníkový půdorys s vnitroblokem, určeným pro odpočinek a relaxaci, a krom toho také podzemní garáže s dostatkem míst pro všechny nové majitele bytů. První patro je věnováno administrativním prostorám, určeným těm, kteří si v místě bydliště chtějí zařídit kancelář. Dispozičně nové byty počítají jak s malometrážními prostory pro páry nebo jednotlivce, ale i s většími byty pro rodiny s dětmi.

To, že je Praha 4 u developerů oblíbenou lokalitou, dokazují další projekty. Jeden z nich se nachází v místech, kde kdysi stával nuselský pivovar, při ulicích Bělehradská a Křesomyslova. Jedná se o projekt společnosti KF Development, která zde staví také lékařské ordinace, restaurace a obchody.

Dalším projektem v Praze 4, nabízejícím nové byty, je Koti Braník, inspirovaný severskou architekturou dalekého Finska.

Rezidenčním projektem jsou Zahrady Opatov, nacházející se u Litochlebského náměstí. Novostavba nabídne celkem 182 nových bytů mezi ulicemi Hviezdoslavova a Chilská, pouhých 250 m od stanice metra.

Moderní, nápaditý styl bydlení nabízí také Rezidence Letokruhy na Komárkově ulici v Chodově.

Kromě Liberty Building byste přímo v Nuslích našli ještě také projekt s názvem Rezidence Jezerka, Rezidence Jivenská či Rezidence Kavčí hory s kouzelným výhledem na Vltavu.

element letňany

Zdražování pražských a brněnských bytů nebere konce. Za kolik se prodávají?

Ani první pololetí letošního roku nezastavilo růst cen nemovitostí. Nejvíce je zdražování patrné v Praze, v Brně a v dalších velkých městech. Kolik za metr čtvereční bytu lidé zaplatí, záleží i na tom, zda se rozhodnou pro novostavbu, starší cihlovou zástavbu nebo panelák. Panelákové byty patří stále k nejlevnějším nemovitostem, nejdráže se prodávají novostavby. Rozhoduje přitom i lokalita, její vybavenost nebo blízkost stanice městské hromadné dopravy.

Jak zabezpečit byt nebo dům před dovolenou?

Blíží se den, kdy na týden, dva nebo tři zamknete svůj obyčejný život a vyjedete si na dovolenou? Kromě pečlivě sbalených kufrů, cestovního pojištění a platných pasů byste se měli postarat také o byt nebo dům. Správné zabezpečení zvyšuje šance, že se vrátíte do svého domova a nikoli do místa, které vyrabovali zloději.

geosan development