Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Oblékněte ložnici moderně. Jaké jsou interiérové trendy v roce 2017?

České domácnosti přicházejí na chuť interiérovým trendům. Ty se proměňují podobně jako v módě. Letos budou interiérům vévodit přírodní materiály a tlumené barvy, z odstínů to bude především zelená nebo petrolejová. Vrací se retro a vintage styl. Podívejte se, jaké trendy budou slušet vaší ložnici v roce 2017.

Zelená je barvou roku

Pryč jsou doby, kdy interiérům dominovaly tradiční barvy, především různé odstíny dřeva, nebo černobílá kombinace. Alespoň pro letošní rok. Pokud chcete být letos trendy, a zařizujete například ložnici nebo obývák, nebojte se sáhnout po méně typických barvách. Barvou roku 2017 je zelená, takže i nábytek dostává různé odstíny, od sytě zelené, přes světlou až k petrolejové. Například postel v zeleném odstínu se může stát zajímavým solitérem vaší nové ložnice. Slušet jí budou ale i drobnější prvky, například odkládací stolek nebo předložka v této barvě.

Kromě zelené budou hrát letos prim ještě další méně obvyklé barvy, a to temně modrá a šedivá. Kombinovat se budou s pastelovými barvami, aby interiér nebyl příliš tmavý, navíc takto temnější barvy ještě lépe vyniknou. Pokud patříte k odvážnějším a máte cit pro kombinaci, nebojte se vpustit do svého domova žlutou barvu. Ta se objevuje na menším nábytku nebo interiérových doplňcích, případně na detailech nábytku, jako je například lem postele.

Velké a čalouněné postele

V roce 2017 se do ložnic vracejí rozměrné postele, které kromě pohodlí myslí také na design a eleganci. Vaše nová postel se tak rozhodně může stát dominantou ložnice i designovým prvkem, aniž by to bylo na úkor zdravého spánku. Trendem se znovu stávají postele s čalouněnými čely, které se inspirovaly v 60. létech. Tato čela mohou být potažena méně nápaditou látkou, stejně jako látkou s výrazným odstínem, jako je právě zmiňovaná zelená nebo petrolejová.

„Trendy materiál pro příští rok je plyšový samet. Na čele postelí také skvěle vyniká kůže či ekokůže. Čela postelí je možné nechat si vyrobit na míru a přesně podle přání zákazníka, není tak problém vymyslet si opravdový originál, který bude trendy nejen pro jednu sezónu,“ míní Pavel Smítal ze společnosti Johann Malle.

Ložnice ve stylu retro

Pokud milujete vintage nebo retro styl, neváhejte si ložnici zařídit podle svých představ, letos se tak trefíte i do módní vlny. Zaměřte se na to, aby vaše ložnice vyprávěla příběh. Využijte předměty po babičce, k nimž máte vztah. Nebo naaranžujte úlovky ze starožitnictví. K odkládání můžete například použít starou židli, kterou jste sami zrenovovali. Ve vaší ložnici se bude rozhodně vyjímat i staré zrcadlo s ozdobným rámem. Na toaletní stolek můžete postavit porcelánové umyvadlo a džbán s květinami.

Nebojte se ani retro nábytku, pokud k němu máte vztah. Nemusí jít přitom pouze o novou postel vyrobenou v retro stylu. Kombinujte šikovně moderní prvky se starým nábytkem. Umístěte například do ložnice křeslo z šedesátých nebo osmdesátých let jako solitér. K němu postavte moderní designovou lampu. Na starý televizní stolek klidně instalujte moderní televizor. Nebo si do ložnice pořiďte prvorepublikový věšák, který vám pomůže udržet pořádek.

Kov do ložnice patří

Ložnice by měla být útulná, teplá, příjemná. I přesto v ní má své místo kov! Nebojte se kombinovat tzv. teplé a chladné kovy, příkladem je třeba zlato a stříbro, železo nebo bronz. Může jít opravdu o malé detaily, například o nohy vaší nové postele, kliky na dveřích nebo rám, do kterého zasadíte velké zrcadlo. Trendem je také černý nerez, který působí elegantním dojmem a jeho výhodou je, že ho lze zkombinovat s různými styly a barvami.

Korek jako trend roku 2017

Barvy se nesmí v ložnici tlouct, proto se vedle zmiňovaných barevných trendů objevují i neutrální odstíny, které se používají například na tapetách, podlahách nebo obkladech. Dominují jim zejména terakotová barva a přírodní korek, které do ložnice přináší hřejivé doteky. Použít je můžete právě jako tapetu na jednu nebo více zdí, jako obklady nebo jako podlahu. Korek je prověřenou podlahovou krytinou, ale letos se objeví právě i na stěnách nebo dokonce i na nábytku. Výhodou korku je, že velmi dobře izoluje, vytváří pocit tepla a pohody, což je právě v ložnicích žádoucí.

Nezapomeňte na působivý textil

Kde jinde se vybavit polštářky, koberečky a závěsy než v ložnici? Textil zútulní každý prostor, propůjčí mu pocit domova, pohodlí a bezpečí. Z bytového textilu dominuje v ložnici hlavně povlečení a peřiny. Možná trochu překvapivě se vrací do hry prachové peří! Pavel Smítal vysvětluje, proč už alergikům tolik nevadí:  „V současné době prachové peří již zdaleka nepředstavuje takový alergen, jak tomu bývalo dříve, existuje množství moderních technologií na praní peří, které jej zbaví veškerého živočišného tuku a dalších nečistot. Systém výroby polštářů je dnes také mnohem pokrokovější, než jak jej pamatují naše babičky. Podobně jsou na tom i peřiny z peří, které obsahují speciální „kazety“ plněné peřím, díky kterým zůstává přikrývka stále nadýchaná.“

Co se týká barev a vzorů ložnicového textilu, nechte se inspirovat aktuálními barevnými trendy. Zvlášť, pokud máte ložnici zařízenou a toužíte po lehké obměně. Nakupte si například povlečení v zelenkavé barvě nebo se vzory v šedém nebo petrolejovém odstínu. Zjara zase oceníte syté barvy, proč si tedy nepořídit polštářky ve žluté nebo v zelené? Stejně tak můžete „převléknout“ i závěsy. Investice do textilu je, na rozdíl od pořízení nového nábytku v trendy barvách, přece jen přístupnější.

V jakém stylu máte ložnici vy? Jak letos budete dekorovat nebo zařizovat svůj interiér?

Rezidence Radimova

Dvě barvy roku 2022: Kterou pozvete do svého bytu?

Už jsme si zvykli, že i interiéry podléhají trendům. Každý rok patří jiné barvě. Letos vyhrál odstín Very Peri – červeno-fialovo-modrý odstín, který připomíná borůvky. Populární je také olivově šedá. S trochou odvahy můžete obě barvy kombinovat. Anebo si vybrat jen jednu. Připravili jsme pro vás inspiraci, jak na to.

Byt jako bohatství a rodinné dědictví

Rodiny, které vlastní nemovitosti, jsou nyní ve výhodě, protože rostou jejich ceny a tím se zvyšuje i rodinné bohatství. Kdo má našetřeno, investuje do bytů nebo domů v lukrativních oblastech. Nemovitosti se tak stávají součástí rodinného dědictví a ukazatelem prestiže. Podle realitních znalců ale takové investiční nákupy nepřevažují – tvoří asi 5 procent všech nákupů.

geosan development