Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Ovládněte umění správného skladování potravin

Jogurt, máslo do lednice, nanuky do mrazáku a třeba brambory do sklepa. Díky moderním vymoženostem i staletími prověřeným vychytávkám našich předků umíme šetrně uskladnit mnoho potravin. Pokud však chcete prodloužit i jejich životnost – zvláště těm náchylnějším – máme pro vás několik jednoduchých triků.

Brambory bez otravných klíčků

Jsou zdravé, chutné, plné živin, ale také velmi rychle začnou rašit nové klíčky. Do lednice je šoupnout nemůžete a časem i na doporučovaném chladném a temném místě zkrátka nový život vyrazí do akce. Stačí však přidat do nádoby k bramborům obyčejný kmín. Pokud časem začnou brambory opět klíčit, nastal čas kmín vyměnit za nový. Když totiž kmín ztratí své typické aroma, přestává toto kouzlo na brambory účinkovat. A vyzkoušet jej můžete nejen ve sklepě, ale klidně i ve spíži.

Salát i bobulovité ovoce nalezne svou ztracenou krásu

A šarm v obyčejné a jednoduché vodní lázni. Určitě to znáte – koupíte salát a za pár dní je nevzhledně povadlý. Když jej však naložíte na pár minut do vody s ledem, rázem mu navrátíte jeho zdravý a šťavnatý vzhled. U bobulovitého ovoce, které velmi rádo ztrácí na svém objemu a sesychá, můžete vsadit na sušení či zamrazení. Pokud ale těmto metodám neholdujete a raději si pochutnáváte na čerstvých borůvkách, rybízu, malinách či ostružinách, stačí je vyndat z lednice a naložit na chvíli do vodní lázně. Ta je složená ze tří dílů vody a jednoho dílu citrónové šťávy.

Jak hýčkat banány

I když jste už jistě slyšeli o léčebných účincích hnědých či tečkovaných banánů, v obchodě určitě raději sáhnete po žlutém a krásném kousku. Pokud toužíte po tom konzumovat jej v tomto stavu i po pár dnech skladování u vás doma, držte se jednoduchého pravidla. Banány rozhodně nepatří do lednice a stopky je dobré obalit potravinovou fólií. Banány ukládejte tak, aby kolem sebe měly jednotlivé kousky dostatek prostoru a netlačily se. A do mísy je dávejte raději samostatně. Banány totiž mají moc pomoci s dozráváním ostatnímu ovoci, které se vám tak může rychleji kazit.

Rezidence Radimova

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development