Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Pár typů jak ušetřit za elektřinu

Energie jsou čím dál více dražší, a tak všichni hledají způsoby, jak ušetřit. Začít se dá jednoduše. Pokud odcházíte z bytu nebo domu, i jen na chvíli, nenechávejte rozsvícená světla. Nabitý telefon i s adaptérem vyndejte ze zásuvky a počítač či playstation dejte do režimu spánku, nebo do úsporného režimu.

Pár dalších tipů jak ušetřit:

Vyměňte staré žárovky za úsporné

Úspornější než klasické, jsou LED žárovky. Jejich pořizovací cena, je dražší, než u klasických, ale jejich životnost bude delší a provoz levnější.

Solární doplňky

Nemusíte si ihned pořizovat obrovské solární panely na střechu. Stačí začít s menšími, pro menší zařízení. Pořizovací náklady na solární zařízení, ať už větší nebo menší nejsou sice malé, ale časem se vám investice vrátí.

Pokud máte zahradu, pořiďte si venkovní solární světla. Na trhu je spousty druhů a dají se různě nastavit. Můžou být nastaveny na pohyb, na dálkové ovládání nebo svítit celou noc.

Solární powerbanka je další z možností ušetření. Její výhoda je i na dovolené a výletech. Pokud se vám vybije mobilní telefon, nemusíte běhat do obchodu pro adaptér, nebo hledat zásuvku. Můžete si jí nabít kdekoliv venku během dne.

Energetické štítky

Vyplatí se hlídat si, energetické štítky spotřebičů. Pokud máte doma starý spotřebič, který má na energetickém štítku vyšší spotřebu, kupte si nový s nižší spotřebou. Další investice, která se vám časem vyplatí.

Levnější poskytovatel energie

Pokud je možnost, zjistěte si nabídky, které jsou na trhu. Možná zjistíte, že váš poskytovatel energie je jeden z nejdražších a stálo by za uvážení o jeho změně.

Když se zamyslíte nad tím, jak žijete, je spousty možností, jak ušetřit na čemkoliv. Nemusíte se hodně omezovat, stačí jen méně plýtvat a i vaše peněženka bude spokojenější.

Rezidence Radimova

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

Jak udělat malou koupelnu, aby vypadala větší

Pokud jste uvízli v malé koupelně, existuje několik designových triků, které můžete použít, aby vypadala a působila větší. Světlé barvy, zrcadla a minimální množství svítidel, to vše pomůže vytvořit iluzi většího prostoru. A existují také způsoby, jak udělat malou koupelnu funkčnější, jako je instalace plovoucího umyvadla nebo použití rohového sprchového koutu. Pro skladování jsou dobrými možnostmi koše, police, háčky a skříně. S trochou kreativity může být i ta nejmenší koupelna stylová i praktická.
geosan development