Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Pár typů jak ušetřit za elektřinu

Energie jsou čím dál více dražší, a tak všichni hledají způsoby, jak ušetřit. Začít se dá jednoduše. Pokud odcházíte z bytu nebo domu, i jen na chvíli, nenechávejte rozsvícená světla. Nabitý telefon i s adaptérem vyndejte ze zásuvky a počítač či playstation dejte do režimu spánku, nebo do úsporného režimu.

Pár dalších tipů jak ušetřit:

Vyměňte staré žárovky za úsporné

Úspornější než klasické, jsou LED žárovky. Jejich pořizovací cena, je dražší, než u klasických, ale jejich životnost bude delší a provoz levnější.

Solární doplňky

Nemusíte si ihned pořizovat obrovské solární panely na střechu. Stačí začít s menšími, pro menší zařízení. Pořizovací náklady na solární zařízení, ať už větší nebo menší nejsou sice malé, ale časem se vám investice vrátí.

Pokud máte zahradu, pořiďte si venkovní solární světla. Na trhu je spousty druhů a dají se různě nastavit. Můžou být nastaveny na pohyb, na dálkové ovládání nebo svítit celou noc.

Solární powerbanka je další z možností ušetření. Její výhoda je i na dovolené a výletech. Pokud se vám vybije mobilní telefon, nemusíte běhat do obchodu pro adaptér, nebo hledat zásuvku. Můžete si jí nabít kdekoliv venku během dne.

Energetické štítky

Vyplatí se hlídat si, energetické štítky spotřebičů. Pokud máte doma starý spotřebič, který má na energetickém štítku vyšší spotřebu, kupte si nový s nižší spotřebou. Další investice, která se vám časem vyplatí.

Levnější poskytovatel energie

Pokud je možnost, zjistěte si nabídky, které jsou na trhu. Možná zjistíte, že váš poskytovatel energie je jeden z nejdražších a stálo by za uvážení o jeho změně.

Když se zamyslíte nad tím, jak žijete, je spousty možností, jak ušetřit na čemkoliv. Nemusíte se hodně omezovat, stačí jen méně plýtvat a i vaše peněženka bude spokojenější.

Rezidence Radimova

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development