Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Pár typů jak ušetřit za elektřinu

Energie jsou čím dál více dražší, a tak všichni hledají způsoby, jak ušetřit. Začít se dá jednoduše. Pokud odcházíte z bytu nebo domu, i jen na chvíli, nenechávejte rozsvícená světla. Nabitý telefon i s adaptérem vyndejte ze zásuvky a počítač či playstation dejte do režimu spánku, nebo do úsporného režimu.

Pár dalších tipů jak ušetřit:

Vyměňte staré žárovky za úsporné

Úspornější než klasické, jsou LED žárovky. Jejich pořizovací cena, je dražší, než u klasických, ale jejich životnost bude delší a provoz levnější.

Solární doplňky

Nemusíte si ihned pořizovat obrovské solární panely na střechu. Stačí začít s menšími, pro menší zařízení. Pořizovací náklady na solární zařízení, ať už větší nebo menší nejsou sice malé, ale časem se vám investice vrátí.

Pokud máte zahradu, pořiďte si venkovní solární světla. Na trhu je spousty druhů a dají se různě nastavit. Můžou být nastaveny na pohyb, na dálkové ovládání nebo svítit celou noc.

Solární powerbanka je další z možností ušetření. Její výhoda je i na dovolené a výletech. Pokud se vám vybije mobilní telefon, nemusíte běhat do obchodu pro adaptér, nebo hledat zásuvku. Můžete si jí nabít kdekoliv venku během dne.

Energetické štítky

Vyplatí se hlídat si, energetické štítky spotřebičů. Pokud máte doma starý spotřebič, který má na energetickém štítku vyšší spotřebu, kupte si nový s nižší spotřebou. Další investice, která se vám časem vyplatí.

Levnější poskytovatel energie

Pokud je možnost, zjistěte si nabídky, které jsou na trhu. Možná zjistíte, že váš poskytovatel energie je jeden z nejdražších a stálo by za uvážení o jeho změně.

Když se zamyslíte nad tím, jak žijete, je spousty možností, jak ušetřit na čemkoliv. Nemusíte se hodně omezovat, stačí jen méně plýtvat a i vaše peněženka bude spokojenější.

Rezidence Radimova

Malé zamyšlení nad velkým problémem. Aneb proč jsou ty byty tak strašně drahé?

Co se to sakra stalo s našimi nemovitostmi? Jaké jsou ceny? Kdo si je může vůbec dovolit? Moje dcera založila rodinu a chtěla koupit byt. Bydleli v pronajatém, ale jsme u nás v Čechách, kde pronájem je vnímán, jako nějaké provizorium a pokud je v něm uvězněná mladá rodina, tak si prostě spočítá, že pro ni je výhodnější splácet hypotéku, než platit pronajímateli. Takže jsme začali stěžejním bodem číslo jedna. Byty kupují mladé rodiny, vezmou si na bydlení hypotéku a do smrti splácejí.

Jak ušetřit v domácnosti?

Přemýšlíte, jak ušetřit nějakou tu korunu, ale máte pocit, že jste již vyzkoušeli všechny možné způsoby, jak toho docílit? Možná se pletete a těchto 10 tipů vám konečně pomůže ušetřit až tisíce korun ročně!

geosan development