Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Podzim v interiéru: Jak si to doma udělat hezké

Babí léto je plné barev. Na druhou stranu, brzy se stmívá a zanedlouho přijdou sychravé dny. Pak budeme doma trávit mnohem víc času. Proto je začátek podzimu ideální čas na proměnu interiéru. Vneste do něho příjemné odstíny, pořiďte si nové doplňky, vyměňte dekorace…

Podzim má dvě polohy. Tu příjemnou, milou a teplou, kdy ještě svítí slunce a venku je hezky a svět láká k procházkám a chytání posledních paprsků. A pak tu ošklivou, uplakanou, smutnou, kdy si chceme zalézt do tepla, uvařit si čaj a číst si nebo jen tak být doma se svými blízkými. Zkuste si ve svém interiéru proto navodit pohodovou atmosféru. Pomůžou vám svíčky a lampy, textilní doplňky a nejrůznější dekorace.

Nová sezóna, nové barvy

V létě se rádi obklopujeme pastelovými barvami nebo odstíny, které evokují cestování, dálky, moře. To může ale na podzim působit rušivě, nepatřičně. Proto sáhněte po podzimních barvách – po tmavě oranžové, zelené, tlumené žluté, fialové nebo červené. Stačí si pořídit nový pléd, převléknout polštářky na pohovce, vyměnit ubrus…

Květiny, listí a tráva

Při procházce podzimní přírodou sbírejte a trhejte vše, co se vám líbí: větvičky s plody, barevné listí, sbírejte kaštany, trhejte suchou trávu. Ze všeho můžete vyrobit působivou dekoraci. Minimalistům se bude líbit jen pár větévek ve váze. Pokud máte rádi venkovský styl, nebojte se nápaditější dekorace, kde použijete třeba i dýně a tykve. Nezapomeňte ani na podzimní věnec na dveře.

Pléd, polštář a koberec

Jestli patříte k těm zimomřivějším, pořiďte si příjemný a huňatý pléd, který bude vašim společníkem při čtení nebo sledování seriálů. Zkuste sáhnout po takovém, který je z přírodního materiálu a k přírodě odkazuje i svou barvou – módní jsou například plédy v hořčicové nebo tmavě oranžové. Před sedačku nebo před křeslo natáhněte pořádně silný koberec. Čím více máte pod nohami, tím méně vám bude od podlahy zima. Je dokonce prokázáno, že silné koberce šetří energii, protože je vám pocitově tepleji a nemusíte tolik topit. Kobereček si můžete dát i před postel, nebudete tak ráno pokládat nohy na studenou podlahu. Obklopte se také polštářky, ať se vám na pohovce pohodlně sedí.

Svíčky, světla a vůně

Jestli se vám v temných dnech stýská po světle, není nic snazšího než zapálit svíčku. Pořiďte si malá i velká světélka, klidně sáhněte po voňavých svíčkách, která vám budou evokovat přírodu. Oblíbené jsou například svíčky s vůní jehličí nebo lesa po dešti. Pro zimní období se hodí i vůně skořice nebo vanilky či jablek. Nezapomeňte ani na dostatek elektrického světla, zvlášť pokud dost čtete nebo pracujete po večerech. Pro práci se hodí studenější barva osvětlení, pro relaxaci měkčí teplejší světlo.

Stolujte stylově

Čím si ještě vylepšit náladu? Dobrým horkým nápojem nebo skvělým jídlem. Stolování povýšíte, pokud si hezky prostřete. Používejte látkový ubrus nebo běhoun a látkové prostírání. Měňte ho podle nálady. Klasikou je bílý ubrus, který je slavnostní a sváteční. Zkusit můžete ale i zmíněné podzimní barvy, které budou působit měkce a hřejivě. Na stůl pak naaranžujte vázu s větévkami nebo dekoraci s podzimními plody. A nezapomeňte na svíčku.

Čtecí koutek

Inspirujte se stále oblíbeným severským style a vpusťte do svého domova hygge. Toto slovo evokuje pohodu, spokojenost. A tu můžete mít každý den. Vytvořte si svůj koutek, kde vám bude dobře, kde si budete číst, poslouchat hudbu, odpočívat, prostě místo, kam za vámi nesmí starosti. Kupte si pohodlné křeslo – klidně výrazný solitér, potom stojací lampičku a jednoduchý odkládací stolek – na knihu, svíčku a na šálek něčeho horkého. Čtecí nebo relaxační koutek zařídíte za pár hodin a za pár stovek. Nebojte se použít i věci z antiku nebo kombinujte staré s novým.

Nakonec i podzim může být krásný.

Rezidence Radimova

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development