Benkova Rezidence

Magazín o bydlení

Praha 10: Zeleň, rodinné bydlení i byznys

Lokalitu, ve které koupíte byt, je třeba pečlivě vybrat. Hypotéku budete splácet desítky let a místo by vám mělo vyhovovat co nejlépe po všech stránkách. Velký rozvoj prožívá aktuálně Praha 10. Co může nabídnout? Je vhodná právě pro vás? Jaké projekty tady vznikají?

Praha 10 bezpochyby patří k žádaným a zavedeným rezidenčním lokalitám. Potvrzují to i poslední ukazatele, kdy se v tomto městském obvodě prodalo vůbec nejvíc bytů z celé metropole. Praha 10 tak předčila i oblíbenou Prahu 9. Tato část hlavního města disponuje přesně tím, co dnes lidé (hlavně mladé páry uvažující o založení rodiny) poptávají. Je to především kombinace zeleně a dobré dopravní dostupnosti do centra

Většina mladých rodin pokukuje po nových projektech, protože se rádi nastěhují do novostavby, kde developer při dokončování projektu zohlednil jejich individuální přání a potřeby. Na Praze 10 v posledních letech vzniklo hned několik developerských projektů a další se chystají. Má to ale i svou nevýhodu – čím atraktivnější lokalita je, tím vyšší jsou ceny nemovitostí

Strašnice, Vršovice, Malešice, Záběhlice, Štěrboholy, Uhříněves, Zahradní město, Hostivař nebo část Vinohrad. Všechny tyto čtvrti jsou součástí Prahy 10, která tak zájemcům o nové bydlení dává opravdu na výběr. Na své si přijdou lidé poptávající klidnější bydlení blízko zeleně, stejně jako zájemci o rušnější městský život.

Město stromů i byznysu

Bohatá historie a překotný rozvoj v poslední době. To je stručná charakteristika Prahy 10, která je už od roku 1949 samostatným městským obvodem. Původní spádové centrum bylo ve Strašnicích, to se ale v roce 1960 změnilo, když se spádovým centrem staly Vršovice. Městská část Praha 10 byla v roce 1990 ustanovena jako jedna ze současných 57 samosprávných městských částí a je i jedním z 22 správních obvodů Prahy.

Z nedávné historie připomeňme, že v roce 2012 získala Praha 10 titul Město stromů, který uděluje Nadace Partnerství. Ta ocenila, že obvod pokračuje v projektu Strom za narozené dítě, podílí se na projektu Dvorek roku, vytvořil naučnou Zelenou stezku Vršovice a Vinohrady a pořádá i další aktivity. Přestavby se například dočkal i Malešický park, který je hojně využívaný k volnočasovým aktivitám. Praha 10 ovšem nezapomíná ani na podnikatele a v roce 2012 se tak umístila i na třetím místě v soutěži Město pro byznys.

Praha 10 v hledáčku developerů

Městský obvod Praha 10 v sobě spojuje mnohé: zeleň, dopravní dostupnost, podmínky pro podnikání. Není divu, že se už několik let objevuje v hledáčku developerů, kteří staví nové rezidenční bydlení. Nová infrastruktura přitom zachovává přístup k zeleni, možnost příjemného trávení volného času a přitom poskytuje tolik žádaný komfort.

Byty postavené v Praze 10 se těší velkému zájmu investorů, a není výjimkou, že jsou vyprodané ještě před dokončením projektu. Z vyprodaných developerských počinů lze zmínit například novostavbu bytového domu „U Hamerského rybníka“, která je situována v klidné lokalitě Záběhlic na rozhraní Prahy 4 a Prahy 10. Bytový dům je umístěný v těsné blízkosti Hamerského rybníka a vedle již stávajícího bytového souboru „Kondominium Hamr“. Nedaleko najdeme zelené plochy (například v okolí Záběhlického zámku) stávající vilovou i činžovní zástavbu.

K dalším vyprodaným developerským projektům na Praze 10 patří Zelený Botič, který poskytuje bydlení v samotném srdci přírody. Zároveň ale zachovává veškeré požadavky na moderní způsob života včetně snadné dopravní dostupnosti do centra.

Ceny bytů na Praze 10

Za kolik si byt v Praze 10 budete moct pořídit se odvíjí od celé řady faktorů. Záleží na projektu, stáří stavby, konkrétním místě nebo blízkosti zastávky MHD. Tato městská oblast je okrajovou částí Prahy, takže platí, že čím blíž k centru, tím je bydlení dražší a naopak. Na okraji Prahy 10 lze byt pořídit za cenu kolem 39 000 korun za metr čtvereční. Za byt v rámci nové výstavby zaplatíte víc, ceny začínají na cca 45 000 korunách za metr čtvereční.

Pro koho je Praha 10 skvělá?

Mladé rodiny, starší páry, jednotlivci, lidé stěhující se do Prahy za prací. To jsou skupiny, které mohou najít na Praze 10 nový domov. Tato lokalita těží ze skvělé dopravní dostupnosti, což oceňují lidé, kteří jezdí do centra za prací. Odpoledne mohou v okolí svého bydliště využít zeleň a cyklostezky. Blízkost parků nebo hřišť kvitují i maminky na mateřské dovolené. Rodiny s odrostlejšími dětmi zase oceňují blízkost škol, školek, sportovních areálů nebo obchodů.

Benkova Rezidence

Tipy pro interiérový design

V malých bytech je klíčové efektivní využití každého centimetru. Vestavěné skříně, skládací nábytek a multifunkční kusy, jako jsou rozkládací pohovky nebo stoly, které lze složit ke zdi, jsou skvělými způsoby, jak ušetřit místo.

Trendy v moderním bydlení

V dnešní době se stále více lidí zajímá o udržitelnost a ekologii.

geosan development