Villa Střížkovská

Magazín o bydlení

Projekt Zelený Botič nabízí unikátní bydlení v Praze 10

Spojení přírody a zároveň výhod velkoměsta nabízí jen málo bytů v Praze, a proto projekt Zelený Botič, které takové byty nabízí, můžeme bez nadsázky nazvat unikátním. Prostorné místnosti v novostavbě, snídaně na prostorné terase a výhled z oken nabízející pohled do lůna přírody – co víc si v oblasti bydlení v Praze přát?

Tyto nové byty v Praze 10 – Záběhlicích vznikají v rámci projektu Zelený Botič společnosti Geosan Development, a to konkrétně na Práčské ulici. Projekt tvoří celkem čtyři bytové domy s moderně pojatými, kaskádově seskupenými byty. Právě tento architektonický styl dává prostor terasám a balkónům, z nichž je kouzelný výhled na klidnou část lokality s potokem Botič. Nových bytů v rámci projektu vzniklo celkem 113, přičemž některé z nich jsou stále ještě k dispozici a čekají na nové majitele. Pod jednotlivými domy se pak nachází dostatečný počet garážových stání.

Bytové domy i jednotlivé byty jsou navrženy tak, aby splňovaly jak moderní architektonická kritéria, tak i praktičnost. Byty jsou vzdušné, prosvětlené díky kvalitním plastovým oknům a opatřeny terasami nebo balkóny. Zelený Botič myslel jak na jednotlivce, tak i rodiny s dětmi. K dispozici jsou totiž byty od 2+kk po 4+kk, přičemž více malometrážních bytů vzniklo v rámci projektu Kaskády u Botiče.

Území kolem Botiče je součástí cenného přírodního bohatství, takže se majitelé nových bytů rozhodně nemusí obávat toho, že by před okny jejich bytu byla časem zbudována dopravní tepna. Kromě parku Botič a Přírodní památky Meandry Botič mají nové byty v Praze 10 v blízkosti Záběhlický zámek, Tvrz Práče, Hamerský rybník nebo Hostivařskou nádrž.

Nejen přírodním bohatstvím se lokalita může pochlubit! V okolí jsou jak mateřské a základní, tak i střední školy, zdravotnická centra, lékárny, sportovní areály i obchodní centra. Lokalita Práčské ulice je dopravně velmi dobře dostupná. Ze zastávky Záběhlická škola jezdí autobusy ke stanice metra Skalka přibližně 7 minut. Jižní spojka je od lokality vzdálená také jen pár minut jízdy autem.

Využijte všech výhod, jaké nové byty v Praze 10 nabízejí, a zařiďte si bydlení se všemi přednostmi velkoměsta a zároveň v srdci přírody!

Villa Střížkovská

Ceny nemovitostí: Je správný čas pořídit si byt?

Žádné velké zlevňování se zatím na realitním trhu nekoná. Ceny nemovitostí sice zpomalily svůj růst, ale pořád stoupají, i když mírnějším tempem. V některých regionech ovšem domy a byty zlevnily, a protože jsou hypotéky dostupné, přibývá zájemců o pořízení vlastní nemovitosti. Svoji roli hraje i jistota – mít možnost bydlet ve vlastním je v době, jako je tato, k nezaplacení.

Chalupa a chata jako druhé bydlení? Zájem roste, ceny také

Když Češi nemůžou do zahraničí, jedou na chatu nebo chalupu. Fenomén známý z normalizace z minulého století se v trochu jiné formě vrací i v době koronavirové krize. Touha po pobytu v přírodě je natolik silná, že lidé neváhají brát si na „druhé bydlení“ hypotéku. A to i přesto, že rekreační nemovitosti díky vyšší poptávce v posledních měsících zdražují. Na druhou stranu, vlastnit dům, chalupu, chatu nebo byt v rekreační oblasti může představovat určitou jistotu v nejisté době.

geosan development