Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Projekt Zelený Botič nabízí unikátní bydlení v Praze 10

Spojení přírody a zároveň výhod velkoměsta nabízí jen málo bytů v Praze, a proto projekt Zelený Botič, které takové byty nabízí, můžeme bez nadsázky nazvat unikátním. Prostorné místnosti v novostavbě, snídaně na prostorné terase a výhled z oken nabízející pohled do lůna přírody – co víc si v oblasti bydlení v Praze přát?

Tyto nové byty v Praze 10 – Záběhlicích vznikají v rámci projektu Zelený Botič společnosti Geosan Development, a to konkrétně na Práčské ulici. Projekt tvoří celkem čtyři bytové domy s moderně pojatými, kaskádově seskupenými byty. Právě tento architektonický styl dává prostor terasám a balkónům, z nichž je kouzelný výhled na klidnou část lokality s potokem Botič. Nových bytů v rámci projektu vzniklo celkem 113, přičemž některé z nich jsou stále ještě k dispozici a čekají na nové majitele. Pod jednotlivými domy se pak nachází dostatečný počet garážových stání.

Bytové domy i jednotlivé byty jsou navrženy tak, aby splňovaly jak moderní architektonická kritéria, tak i praktičnost. Byty jsou vzdušné, prosvětlené díky kvalitním plastovým oknům a opatřeny terasami nebo balkóny. Zelený Botič myslel jak na jednotlivce, tak i rodiny s dětmi. K dispozici jsou totiž byty od 2+kk po 4+kk, přičemž více malometrážních bytů vzniklo v rámci projektu Kaskády u Botiče.

Území kolem Botiče je součástí cenného přírodního bohatství, takže se majitelé nových bytů rozhodně nemusí obávat toho, že by před okny jejich bytu byla časem zbudována dopravní tepna. Kromě parku Botič a Přírodní památky Meandry Botič mají nové byty v Praze 10 v blízkosti Záběhlický zámek, Tvrz Práče, Hamerský rybník nebo Hostivařskou nádrž.

Nejen přírodním bohatstvím se lokalita může pochlubit! V okolí jsou jak mateřské a základní, tak i střední školy, zdravotnická centra, lékárny, sportovní areály i obchodní centra. Lokalita Práčské ulice je dopravně velmi dobře dostupná. Ze zastávky Záběhlická škola jezdí autobusy ke stanice metra Skalka přibližně 7 minut. Jižní spojka je od lokality vzdálená také jen pár minut jízdy autem.

Využijte všech výhod, jaké nové byty v Praze 10 nabízejí, a zařiďte si bydlení se všemi přednostmi velkoměsta a zároveň v srdci přírody!

Rezidence Neklanka II

Je lepší byt nebo dům

Rozhodnutí, zda investovat do bytu nebo domu, je zásadní rozhodnutí, které vyžaduje pečlivé zvážení. Byt je samostatný obytný prostor ve větší budově. Naproti tomu dům je typicky samostatná budova, která nabízí více obytného prostoru a venkovních ploch. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody a je důležité je zvážit před konečným rozhodnutím.

Moderní typy vytápění rodinného domu – Jakou variantu si vybrat?

Při volbě typu vytápění rodinného domu je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou velikost domu, počet obyvatel, energetická náročnost, místní podmínky a nejdůležitěji, vaše osobní preference. V dnešní době existuje několik moderních typů vytápění, které nabízejí různé výhody a nevýhody. V tomto článku si projdeme tepelné čerpadlo, kotel na plyn, kotel na tuhá paliva, elektrokotel a různé druhy vytápěcích těles.

geosan development