element letňany

Magazín o bydlení

Schodiště jako nové, bez bourání a za víkend

Mnoho patrových domů se potýká se stejným problémem. Schodiště, které léta nikdo neudržoval si nyní vybírají svou daň. Ať už se jedná o betonové nebo dřevěné schody, jsou ochozené a na některých místech i nebezpečné. Jak tedy za levno a rychle schody bez námahy opravit?

Jde to bez bourání

Jelikož si lidé myslí, že nové schodiště bez bourání a stavebních úprav nelze zrekonstruovat, tak opravu stále odkládají. Mezitím existuje stavebnice, díky které snadno jakékoliv schody zrenovujete a budou jako nové a ještě s nádechem moderního vzhledu.

Stavebnice se jmenuje TOP STEP. Jedná se o obkladové schodové profily, které se pokládají na jakýkoliv typ schodů. Montáž je velice jednoduchá a zvládne jí šikovnější kutil podle návodu. Pokud mezi kutily nepatříte, bez problému Vám nové schody obloží zkušený pracovník.

Ladí s každým interiérem

Pokud se obáváte, že profily nebudou barevně ladit do vašeho interiéru, nemusíte mít obavy. Profily se vyrábí v širokém množství dekorů jako je např třešeň, buk, tmavý dub a mnoho dalších.

Doplňky a zábradlí

Pokud se rozhodnete k větší rekonstrukci schodiště, mlžete si vybrat i ze široké nabídky nerezového zábradlí nebo i osvětlení schodů. Montáž světel může být buď z boku, nebo přímo pod postupnicí na schodu. Osvětlení dává schodům nádech příjemné atmosféry. a v noci světlo rozhodně oceníte.

element letňany

Výpověď z nájmu? Tady je návod, jak se bránit

Žijete v pronajatém bytě a je vám v něm dobře. Zničehonic ale dostanete výpověď. Snažíte se s majitelem dohodnout, ale on na výpovědi trvá. Co můžete udělat na svou obhajobu? Jak se bránit, když s výpovědí z nájmu nesouhlasíte? Připravili jsme pro vás návod a argumenty.

Rok 2020 v realitách a hypotékách. Co nás čeká?

Někteří ekonomové hrozili loni krizí. Nekonala se, pouze zpomalil růst. Letošek je zatím ve hvězdách. Realitní trh zatím vyčkává. Nemovitosti nezlevňují ani výrazně nezdražují. Hypotéky mají přijatelné sazby. Přesto je cítit napětí. Bytů – především ve velkých městech – je málo. A tak se lidé poohlížejí po alternativních řešeních. Co bude dál?

geosan development