element letňany

Magazín o bydlení

Schodiště jako nové, bez bourání a za víkend

Mnoho patrových domů se potýká se stejným problémem. Schodiště, které léta nikdo neudržoval si nyní vybírají svou daň. Ať už se jedná o betonové nebo dřevěné schody, jsou ochozené a na některých místech i nebezpečné. Jak tedy za levno a rychle schody bez námahy opravit?

Jde to bez bourání

Jelikož si lidé myslí, že nové schodiště bez bourání a stavebních úprav nelze zrekonstruovat, tak opravu stále odkládají. Mezitím existuje stavebnice, díky které snadno jakékoliv schody zrenovujete a budou jako nové a ještě s nádechem moderního vzhledu.

Stavebnice se jmenuje TOP STEP. Jedná se o obkladové schodové profily, které se pokládají na jakýkoliv typ schodů. Montáž je velice jednoduchá a zvládne jí šikovnější kutil podle návodu. Pokud mezi kutily nepatříte, bez problému Vám nové schody obloží zkušený pracovník.

Ladí s každým interiérem

Pokud se obáváte, že profily nebudou barevně ladit do vašeho interiéru, nemusíte mít obavy. Profily se vyrábí v širokém množství dekorů jako je např třešeň, buk, tmavý dub a mnoho dalších.

Doplňky a zábradlí

Pokud se rozhodnete k větší rekonstrukci schodiště, mlžete si vybrat i ze široké nabídky nerezového zábradlí nebo i osvětlení schodů. Montáž světel může být buď z boku, nebo přímo pod postupnicí na schodu. Osvětlení dává schodům nádech příjemné atmosféry. a v noci světlo rozhodně oceníte.

element letňany

Investiční byty se nyní vyplatí víc než jindy. Hlavně v Praze

Pokud máte byt navíc, můžete vydělat. Strmý růst totiž žene ceny nemovitostí nahoru a někteří lidé si nemohou dovolit vlastní bydlení. Proto sílí poptávka i po nájemních bytech. Především v hlavním městě se podle realitních makléřů prodává stále více bytů k investičním účelům. Tento trend v poslední době dohání i menší města v České republice. Je právě teď nejlepší doba koupit investiční byt?

Rezervační smlouva je při koupi bytu běžná. Na co si dát pozor?

Jakmile najdete nemovitost, která se vám líbí, splňuje vaše očekávání a můžete si ji dovolit, realitní makléř vám připraví rezervační smlouvu. Spolu s podpisem přidáte i rezervační zálohu. Vy tím vyjádříte skutečný zájem o byt nebo dům, majitel a realitní makléř si mohou oddechnout, že jiného zájemce hledat nemusí. I když je rezervace nemovitosti běžnou součástí obchodu s realitami, přesto byste měli být opatrní. Na co si konkrétně dát pozor?

geosan development