Villa Střížkovská

Magazín o bydlení

Schodiště jako nové, bez bourání a za víkend

Mnoho patrových domů se potýká se stejným problémem. Schodiště, které léta nikdo neudržoval si nyní vybírají svou daň. Ať už se jedná o betonové nebo dřevěné schody, jsou ochozené a na některých místech i nebezpečné. Jak tedy za levno a rychle schody bez námahy opravit?

Jde to bez bourání

Jelikož si lidé myslí, že nové schodiště bez bourání a stavebních úprav nelze zrekonstruovat, tak opravu stále odkládají. Mezitím existuje stavebnice, díky které snadno jakékoliv schody zrenovujete a budou jako nové a ještě s nádechem moderního vzhledu.

Stavebnice se jmenuje TOP STEP. Jedná se o obkladové schodové profily, které se pokládají na jakýkoliv typ schodů. Montáž je velice jednoduchá a zvládne jí šikovnější kutil podle návodu. Pokud mezi kutily nepatříte, bez problému Vám nové schody obloží zkušený pracovník.

Ladí s každým interiérem

Pokud se obáváte, že profily nebudou barevně ladit do vašeho interiéru, nemusíte mít obavy. Profily se vyrábí v širokém množství dekorů jako je např třešeň, buk, tmavý dub a mnoho dalších.

Doplňky a zábradlí

Pokud se rozhodnete k větší rekonstrukci schodiště, mlžete si vybrat i ze široké nabídky nerezového zábradlí nebo i osvětlení schodů. Montáž světel může být buď z boku, nebo přímo pod postupnicí na schodu. Osvětlení dává schodům nádech příjemné atmosféry. a v noci světlo rozhodně oceníte.

Villa Střížkovská

Polovina roku za námi. A co na to realitní trh?

Šest měsíců roku 2020 uběhlo ve stínu koronavirové krize poměrně rychle a netradičně. Pandemie onemocnění Covid-19 ovlivnila mnohé segmenty trhu – reality, hypotéky a stavebnictví nevyjímaje. Ceny některých nemovitostí poklesly, jinde se propad oproti očekávání nekonal. Experti odhadují, že realitní trh se bude ještě nějakou dobu z otřesu vzpamatovávat, obecně se očekává stagnace cen a v některých regionech jejich další propad.

Na chatu, na chalupu, nebo do bytu v horách?

Češi patří mezi nejvíce nadšené chataře a chalupáře. Je už zvykem, že ke svému bydlení, třeba městskému bytu, mají ještě nemovitost v přírodě. Poptávka po chatách a chalupách v souvislosti s koronavirovou krizí ještě vzrostla, protože zahraniční dovolené jsou méně dostupné. Pořídit si chalupu nebo chatu je ovšem v posledních letech dražší. Cena tradičních rekreačních objektů totiž v posledních letech roste až o 15 % každý rok. To dává vzniknout zcela novým trendům – lidé například neváhají nakupovat levnější panelákové byty v podhůří.

geosan development