element letňany

Magazín o bydlení

Schodiště jako nové, bez bourání a za víkend

Mnoho patrových domů se potýká se stejným problémem. Schodiště, které léta nikdo neudržoval si nyní vybírají svou daň. Ať už se jedná o betonové nebo dřevěné schody, jsou ochozené a na některých místech i nebezpečné. Jak tedy za levno a rychle schody bez námahy opravit?

Jde to bez bourání

Jelikož si lidé myslí, že nové schodiště bez bourání a stavebních úprav nelze zrekonstruovat, tak opravu stále odkládají. Mezitím existuje stavebnice, díky které snadno jakékoliv schody zrenovujete a budou jako nové a ještě s nádechem moderního vzhledu.

Stavebnice se jmenuje TOP STEP. Jedná se o obkladové schodové profily, které se pokládají na jakýkoliv typ schodů. Montáž je velice jednoduchá a zvládne jí šikovnější kutil podle návodu. Pokud mezi kutily nepatříte, bez problému Vám nové schody obloží zkušený pracovník.

Ladí s každým interiérem

Pokud se obáváte, že profily nebudou barevně ladit do vašeho interiéru, nemusíte mít obavy. Profily se vyrábí v širokém množství dekorů jako je např třešeň, buk, tmavý dub a mnoho dalších.

Doplňky a zábradlí

Pokud se rozhodnete k větší rekonstrukci schodiště, mlžete si vybrat i ze široké nabídky nerezového zábradlí nebo i osvětlení schodů. Montáž světel může být buď z boku, nebo přímo pod postupnicí na schodu. Osvětlení dává schodům nádech příjemné atmosféry. a v noci světlo rozhodně oceníte.

element letňany

Počet bytů prodaných bez makléře narůstá. Jaké jsou výhody a nevýhody?

Realitní trh prochází v posledních několika měsících turbulentním vývojem. Rostou ceny prodávaných nemovitostí, zkracuje se doba, kdy majitelé bytů hledali své nájemníky. Dalším trendem na realitním trhu je odklon od zprostředkovatelů. Podat inzerát je dnes díky internetu velmi jednoduché, zvyšuje se také sebedůvěra prodávajících i pronajímatelů. Jaké jsou výhody a nevýhody prodeje či pronájmu bytu bez realitního makléře?

Víte, na jaké skryté vady si dát pozor, když kupujete byt?

Podle realitních makléřů se lidé pro koupi bytu rozhodnou i během půl hodiny, a to při první prohlídce nemovitosti. Zvlášť při aktuálních cenách realit není investice do nového i staršího bytu zrovna malá. Než rezervační, potažmo kupní smlouvu podepíšete, měli byste se přesvědčit, že nemovitost nemá skryté vady. Na co si konkrétně dát pozor?

geosan development