Rezidence Neklanka

Magazín o bydlení

Schodiště jako nové, bez bourání a za víkend

Mnoho patrových domů se potýká se stejným problémem. Schodiště, které léta nikdo neudržoval si nyní vybírají svou daň. Ať už se jedná o betonové nebo dřevěné schody, jsou ochozené a na některých místech i nebezpečné. Jak tedy za levno a rychle schody bez námahy opravit?

Jde to bez bourání

Jelikož si lidé myslí, že nové schodiště bez bourání a stavebních úprav nelze zrekonstruovat, tak opravu stále odkládají. Mezitím existuje stavebnice, díky které snadno jakékoliv schody zrenovujete a budou jako nové a ještě s nádechem moderního vzhledu.

Stavebnice se jmenuje TOP STEP. Jedná se o obkladové schodové profily, které se pokládají na jakýkoliv typ schodů. Montáž je velice jednoduchá a zvládne jí šikovnější kutil podle návodu. Pokud mezi kutily nepatříte, bez problému Vám nové schody obloží zkušený pracovník.

Ladí s každým interiérem

Pokud se obáváte, že profily nebudou barevně ladit do vašeho interiéru, nemusíte mít obavy. Profily se vyrábí v širokém množství dekorů jako je např třešeň, buk, tmavý dub a mnoho dalších.

Doplňky a zábradlí

Pokud se rozhodnete k větší rekonstrukci schodiště, mlžete si vybrat i ze široké nabídky nerezového zábradlí nebo i osvětlení schodů. Montáž světel může být buď z boku, nebo přímo pod postupnicí na schodu. Osvětlení dává schodům nádech příjemné atmosféry. a v noci světlo rozhodně oceníte.

Rezidence Neklanka

Co dělá koronavirus s hypotékami? A vyplatí se s úvěrem ještě chvíli počkat?

Pandemie koronaviru a s ní související vládní opatření zamotala hlavu nejednomu ekonomovi a analytikovi. Burzy a akcie reagovaly na zprávy o útlumu světové ekonomiky zběsile. Zlato nejdříve zdražilo a pak zlevnilo. Ceny ropy se propadly. Kde kdo mluví o přicházejícím zlevňování nemovitostí, jež pro někoho představují přístav a dobrou investici v nevyzpytatelné době. Na to vše pochopitelně reagují centrální banky. ČNB se například rozhodla snižovat úrokové sazby. Jenže banky zatím mlčí. Otázka tedy zní: půjčovat si na bydlení teď, nebo ještě počkat?

Přehledně: Co musí a co nesmí být v nájemní smlouvě?

Když (si) pronajímáte byt, je důležité dobře si vybrat nemovitost, respektive nájemníka. Ještě důležitější ale je správně sepsat nájemní smlouvu, která ochrání vás (jako majitele) i vás (jako nájemníka). Zjistili jsme, co vše v nájemní smlouvě musí být a co v ní naopak být nesmí. Tak, aby byla vyvážená a neznevýhodňovala ani jednu stranu.

geosan development