Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Srovnání výhodnosti placení nájmu a splácení hypotéky

Přemýšlíte nad pořízením vlastní nemovitosti, abyste se vyhnuli dlouhodobému placení nájemného? V některých případech je toto rozhodnutí ideální cestou. Dlouhodobý závazek je však dobré pečlivě promyslet. V následujícím článku vám přinášíme několik tipů, které byste měli v této situaci zohlednit.

Výše a výhodnost úvěru

Pravděpodobně nejdůležitějším faktorem, který by měl mít zásadní vliv na vaše rozhodování je jistě výhodnost případné hypotéky na kterou byste se svými příjmy a ve své situaci byli schopni dosáhnout. Spočítejte si jakou částku při svých možnostech za vybranou nemovitost zaplatíte včetně zahrnutých úroků.

Aktuální ceny nemovitostí

Výhodnost koupě oproti nájmu je samozřejmě determinovaná také aktuální cenou nemovitostí. Ta se v současné době pohybuje na rekordně vysokých hodnotách. Uvažujte proto nad tím, zda díky aktuálním cenám nezaplatíte neúměrně vysokou částku.

Dlouhodobý plán a vyhlídky

Obecně platí, že ve většině případů je splácení hypotéky finančně výhodnější než pravidelné platby za nájem. U hypotéky však zásadní problém spočívá především v nutnosti dlouhodobého závazku. Pokud se pro úvěr na nemovitost rozhodnete, rozhodně byste měli mít jasnou představu o své budoucnosti a detailně rozplánovaný finanční plán.

Odborné rady

Z výše uvedeného vyplývá, že okolnosti vedoucí ke srovnání výhodnosti obou přístupů jsou velmi individuální. Z tohoto důvodu je ideální oslovit vyškoleného odborníka, který vám pomůže vybrat nejlepší variantu a připraví s vámi nejvýhodnější postup.

Rezidence Neklanka II

Je lepší byt nebo dům

Rozhodnutí, zda investovat do bytu nebo domu, je zásadní rozhodnutí, které vyžaduje pečlivé zvážení. Byt je samostatný obytný prostor ve větší budově. Naproti tomu dům je typicky samostatná budova, která nabízí více obytného prostoru a venkovních ploch. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody a je důležité je zvážit před konečným rozhodnutím.

Moderní typy vytápění rodinného domu – Jakou variantu si vybrat?

Při volbě typu vytápění rodinného domu je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou velikost domu, počet obyvatel, energetická náročnost, místní podmínky a nejdůležitěji, vaše osobní preference. V dnešní době existuje několik moderních typů vytápění, které nabízejí různé výhody a nevýhody. V tomto článku si projdeme tepelné čerpadlo, kotel na plyn, kotel na tuhá paliva, elektrokotel a různé druhy vytápěcích těles.

geosan development