Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Srovnání výhodnosti placení nájmu a splácení hypotéky

Přemýšlíte nad pořízením vlastní nemovitosti, abyste se vyhnuli dlouhodobému placení nájemného? V některých případech je toto rozhodnutí ideální cestou. Dlouhodobý závazek je však dobré pečlivě promyslet. V následujícím článku vám přinášíme několik tipů, které byste měli v této situaci zohlednit.

Výše a výhodnost úvěru

Pravděpodobně nejdůležitějším faktorem, který by měl mít zásadní vliv na vaše rozhodování je jistě výhodnost případné hypotéky na kterou byste se svými příjmy a ve své situaci byli schopni dosáhnout. Spočítejte si jakou částku při svých možnostech za vybranou nemovitost zaplatíte včetně zahrnutých úroků.

Aktuální ceny nemovitostí

Výhodnost koupě oproti nájmu je samozřejmě determinovaná také aktuální cenou nemovitostí. Ta se v současné době pohybuje na rekordně vysokých hodnotách. Uvažujte proto nad tím, zda díky aktuálním cenám nezaplatíte neúměrně vysokou částku.

Dlouhodobý plán a vyhlídky

Obecně platí, že ve většině případů je splácení hypotéky finančně výhodnější než pravidelné platby za nájem. U hypotéky však zásadní problém spočívá především v nutnosti dlouhodobého závazku. Pokud se pro úvěr na nemovitost rozhodnete, rozhodně byste měli mít jasnou představu o své budoucnosti a detailně rozplánovaný finanční plán.

Odborné rady

Z výše uvedeného vyplývá, že okolnosti vedoucí ke srovnání výhodnosti obou přístupů jsou velmi individuální. Z tohoto důvodu je ideální oslovit vyškoleného odborníka, který vám pomůže vybrat nejlepší variantu a připraví s vámi nejvýhodnější postup.

Rezidence Radimova

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development