element letňany

Magazín o bydlení

Trendy v bydlení: Buďte v roce 2013 „in“

Když za sebou zavřete vchodové dveře svého domova, hledáte harmonii, klid a pohodu. Příjemné pocity, které vám pomohou utéct z těžké reality všedních dnů. Pokud se vám to úplně nedaří, popřemýšlejte o proměně vašeho bytu – nemusí být vůbec nákladná a když se inspirujete trendy pro rok 2013, ztracenou pohodu můžete opět nalézt.

Trendy barvou v bydlení bude totiž letos královská modrá – hluboká a uklidňující barva, která do naší uspěchané doby vnáší harmonii a mír. Nebojte se modré ve vašem bytě, protože královská modř není tak studená jako ostatní odstíny této barvy. Hladí po duši a pomáhá nám relaxovat, nalézt sami sebe a vnitřní klid.

Doplňky milují královskou modrou

Královská modř je decentní, poněkud rezervovaná, prostě aristokratická. Ale bytové doplňky ji milují a vy si ji oblíbíte také. Vyzkoušejte několik málo doplňků v této barvě, které dodají vašemu obývacímu pokoji noblesu a šarm. Pořídit si můžete například originální lampu v této barvě, polštáře, které oživí vaši sedačku, kobereček do obývacího pokoje nebo prostírání do jídelny. Využít můžete také další bytové doplňky – například stále oblíbené tapety na zeď.

Jak kombinovat královskou modř

Ačkoli je královská modrá decentní a nepůsobí tak chladně, stále jde o barvu, která patří do studené škály. Proto je vhodné kombinovat ji s teplejšími nebo neutrálními tóny, abychom si kolem sebe nevytvořili nepříjemně chladný prostor. Trendy v bydlení budete, pokud královskou modrou doplníte citrusovou žlutou, béžovou, smaragdovou, fialovou nebo růžovou.

Další trendy v bydlení 2013

Obecně budou trendy v bydlení příští rok směřovat k vytvoření harmonie, klidného domova plného pohody a radosti. Stále bude platit, že méně je někdy více. Vládnout budou čisté a jemné linie a vzdušnost. Světlé odstíny se budou kombinovat s výraznějšími (například zmiňovaná béžová s královskou modří). Byt nebo dům přeplněný věcmi je již několik let pasé. Zamyslete se proto nad tím, zda se i vám neuleví, pokud se zbavíte nepotřebných cetek a ozdob. (Případně je alespoň uložte do skříně ve sklepě).

V trendech bydlení budou hrát významnou roli nápadité architektonické prvky, které oživí jinak stroze laděný interiér. Z materiálů bude stále zastávat významné místo dřevo. V moderních interiérech pak plast a kov nebo jejich kombinace.

element letňany

Komentáře (1):

  1. Hynek

    29.3.2013 v 19.37

    Dost dobrý článek. A dost dobrý web. Články se mi zdají dokonce mnohem lepší, než třeba na https://www.bydleni21.cz i když tam se také kdovíco dozvím 😀

Komentování je uzamčeno.

Praha versus Berlín. Kolik stojí byty v evropských městech?

Byty a domy v zahraničí vlastní podle odhadů realitek desítky tisíc Čechů. Poptávku po nemovitostech v cizině podněcuje i překotný nárůst cen na českém realitním trhu. Za hranicemi totiž byty nezdražují takovým tempem jako u nás. Jak Praha vychází v porovnání s ostatními evropskými metropolemi? A vyplatí se vlastnit nemovitost třeba v Berlíně nebo v Londýně?

Kupujete byt? Tady je 9 fíglů realitních makléřů, na které si dejte pozor

Když najdete vysněný byt, roztočí se kolotoč smluv, papírů, vyřizování. Pokud byt kupujete přes realitku, většinou vám potřebný servis nabídne realitní makléř. V tomto případě platí otřepané důvěřuj, ale prověřuj. Vybrali jsme pro vás devět fíglů realitních kanceláří, na něž si dejte pozor – při výběru bytu i při jeho koupi.

geosan development