Villa Střížkovská

Magazín o bydlení

Trendy v sedacích soupravách

Je vaše sedací souprava již staršího data a chystáte si pořídit si konečně novou? Podívejte se, jaké jsou aktuální trendy v sedacích soupravách! Zjistíte, jaké barvy jsou moderní, jaké materiály sedacím soupravám sluší a jak novou sedačku sladit se zbytkem interiéru.

Nejen móda, ale i nábytek podléhá trendům. Naštěstí se nenosí pouze jeden styl a platí to i při výběru sedacích souprav. Vybírat můžete z celé řady designů, barev a provedení. Snadno si proto vyberete takovou sedačku, která skvěle zapadne do vašeho obývacího pokoje nového bytu.

Módní barvou je modrá

Letos bytovému designu bude vévodit královská modrá. Jde o smyslný a hluboký odstín modré barvy, která nepůsobí příliš studeně. Pokud si v tomto barevném provedení pořídíte sedací soupravu, budete skutečně trendy. Královskou modrou na sedačce osvěžíte barevnými polštářky. Skvěle bude ladit například se žlutou.

K dalším trendy barvám, které se budou letos objevovat na sedačkách, patří například béžová. Vévodit ale budou spíše veselejší barvy. Kromě zmiňované královské modré také smaragdová nebo fialová. Ano, pořízení sedací soupravy v těchto trendy barvách vyžaduje jistou dávku odvahy. Na druhou stranu, vaší sedací soupravu žádná návštěva nepřehlédne a stane se dominantou obývacího pokoje.

Jak sladit trendy sedačku s interiérem?

Jestliže podlehnete barevným trendům v sedacích soupravách, je třeba zvážit zařízení celého interiéru. Aby obývací pokoj nepůsobil příliš přeplácaně, sáhněte po decentnějším nábytku ve světlejších odstínech.

Naopak nevýrazné barvy na sedačce, jako je například béžová, šedivá nebo bílá, snesou výraznější nábytek. V moderním interiéru se nemusíte bát ani barevných polic, skříněk nebo alespoň doplňků, jako je třeba lampa.

Designové trendy u sedacích souprav

Převládat budou jemné a elegantní linie. To ovšem neznamená, že trendy sedací soupravy budou nudné. Naopak. Bytoví designéři si s nimi skutečně vyhráli. Najdete proto sedací soupravy, které vychází z oválných linií. Možná mohou působit trochu futuristicky, někdy se zase budou inspirovat předchozími generacemi sedacích souprav.

Až budete celí opojení moderní trendy sedačkou, nezapomeňte na její hlavní funkci, totiž komfortní posezení. Posaďte se, opřete se a zjistěte, zda se vám na sedací soupravě bude dobře odpočívat. Jinak totiž zůstane jen okrasou obýváku.

Villa Střížkovská

Dřevo v koupelně je trendy. Použijte ho jako hlavní prvek i doplněk

Koupelny jsou nejen nutností každého bytu, ale v poslední době se stávají i oázou relaxace. Zatímco dlažba a obklady mohou působit chladně a odtažitě, dřevo zútulňuje, vytváří pocit pohody a luxusu. I proto se v koupelnách objevuje stále častěji. Může jim dominovat nebo je doplňovat. Inspirujte se, jak dřevo a dřevěné prvky v koupelnách použít.

Letní rekonstrukci ještě stihnete. Na co se připravit?

Že jsou Češi národem kutilů, kteří rádi vylepšují své domy, byty i zahrady, je neoddiskutovatelné. S ohledem na epidemiologickou situaci se řada lidí rozhodla strávit léto doma – a část času své dovolené věnovat rekonstrukcím. Zlepšení svého bydlení nebo přípravě topení na zimu věnují i několik dní svého placeného volna. Pokud vás dovolená teprve čeká, rozhodně ještě toto léto stihnete vymalovat, natřít plot nebo vzít rekonstrukci pořádně z gruntu.

geosan development