Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Valentýnská výzdoba bytu: Tipy

Svátek všech zamilovaných brzy zaklepe na dveře vašeho bytu. Otevřete mu dveře a pozvěte ho do svého království, které si při jeho příležitosti náležitě vyzdobíte. Samozřejmě, že nesmí chybět srdíčka, červená barva a svíčky. Máme pro vás několik tipů, jak si zhotovit nápaditou a originální valentýnskou výzdobu.

Valentýnská výzdoba bytu se vůbec nemusí rovnat kýči! Uděláte určitě lépe, pokud se vyhnete laciným ozdůbkám, které koupíte v drogérii nebo v supermarketu. Zajděte do papírnictví a kupte si barevné papíry, v květinářství čerstvé růže nebo jiné vaše oblíbené květiny, nezapomeňte na svíčku a najděte kamínky i mušle, které jste si přivezli z dovolené, sežeňte i různé zbytky látek. Až budete mít vše nachystaná, pusťte si oblíbenou hudbu a můžete začít řádit!

Srdce, kam se podíváš

Srdce je symbolem Valentýna, proto by ve vaší výzdobě bytu určitě nemělo chybět. Z tvrdého papíru si vyrobte šablony srdcí o různých velikostech a podle nich je vystřihávejte z papíru i různobarevných látek. Papírová barevná srdce nalepte na špejle a zabodněte třeba do květináče, který postavíte na sváteční stůl. Připravte si bílou stuhu a nalepte srdce i na ni. Zavěsit ji můžete třeba na okno. Látková srdce nalepte na silnější karton a rozprostřete po stole nebo parapetu.

Vyrobte si i originálnísrdeční svícny“. Na skleněné dózy nalepte vystřihaná srdce, nasypte do nich kamínky nebo mušličky a vložte do nich čajovou svíčku. Pamatujte, že na Valentýna není v bytě svíček nikdy dost. Vykouzlí totiž intimní a romantickou atmosféru, kterou byste si měli právě tento večer užít.

445800_81214717

Kameny a květiny ve valentýnské výzdobě

Květiny, které jste si přinesli domů, důmyslně naaranžujte. Do průhledné velké vázy vložte větší kameny (ozdobit je můžete i mušlemi), napusťte vodu a rozprostřete květiny. Skvěle se určitě hodí růže, lilie, tulipány, orchideje. Květiny by měly ladit se zbývající valentýnskou výzdobou – ideální je zejména bílá, růžová nebo červená barva.

Váza s květinami se bude vyjímat především na valentýnském stole. Neměla by vám však bránit v pohledu na vašeho partnera. Umístěte ji proto na roh stolu, přidejte několik svíček. Valentýnský stůl doplňte stylovým prostíráním. Pod vázu s květinami také můžete umístit drobný valentýnský dárek pro vašeho miláčka.

Proč se slaví Valentýn?

Valentýn je symbolem lásky a odvahy. Připomeňme si starou legendu, která vás možná bude motivovat k tomu, abyste se tento den zastavili a vzpomněli na všechny, které milujete. Vše se odehrálo dávno – za doby římského císaře Claudia II., který vládl ve 3. století. K zamilovaným se zachoval krutě, protože z důvodu nedostatku válečníků zakázal sňatky. Knězi Valentýnovi se ale zamilovaných zželelo a tajně je oddával. Byl ale zatčen a 14. února popraven. Od té doby se i na jeho počest slaví svátek zamilovaných – Valentýn.

Rezidence Radimova

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development