Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Vánoční výzdoba bytu. Inspirujte se trendy roku 2018

V předvánočním čase začíná v českých bytech vonět vanilka a skořice. Adventní atmosféru umocňují nejen vůně, ale také dekorace. Jestli nechcete pořád dokola oprašovat okoukanou výzdobu, sáhněte letos po nových dekoracích. Připravili jsme pro vás tipy, s nimiž si vánoční přípravy užijete.

Advent letos bude krátký. Začíná až 2. prosince a potrvá do Štědrého dne. Mnoho českých domácností se ale do vánoční výzdoby pouští už koncem listopadu. Světýlka, andělíčkové a jmelí u nich vydrží až do Tří králů, u někoho dokonce ještě déle. Je to právě vánoční výzdoba, která umí navodit sváteční atmosféru. Prozradíme vám, jaké barvy budou o letošních Vánocích populární a jak zvládnout efektivní dekoraci za jedno odpoledne.

Vánoční barva 2018

Každý rok jsou Vánoce oděné do nové barvy. Loni byla trendem bílá. Letos budou vánoční svátky barevnější – zvítězila totiž duhová. Co to znamená? Že si byt můžete vyzdobit všemi barvami! Stromeček může zářit odlesky červené, modré, žluté a zelené. To samé můžete udělat s adventním věncem a dalšími vánočními dekoracemi.

Ovšem pozor, z vánoční výzdoby se neměl stát mišmaš barev. Vše má svá pravidla, proto si dejte pozor, aby vybrané barvy ladily s vaším interiérem. V dekoraci by měl být patrný záměr, vyhněte se chaotické výzdobě. Pokud nejste příznivcem divokých barevných kombinací, zvolte dvě tři barvy a s nimi si pohrajte. Kombinovat je můžete se zlatou, stříbrnou nebo bílo.

Advent v bílé a fialové

Jestli jste si loni nakoupili bílé ozdoby, rozhodně je letos použijte. Zářivě bílá barva je čistá a neokoukaná. Ledové vzory, perletě a lesk se budou při výzdobě vyjímat. Použijte umělý sníh nebo ledové krystalky a proměňte svůj domov v malé ledové království.

Bílou kombinujte s výraznými barvami. Výborně bude ladit s modrou, mátovou, pistáciovou nebo fialovou. Právě fialová je barvou vánočního času a adventu. Symbolizuje totiž pokání, lásku k lidem a skromnost. Sáhnout můžete po tmavé i světle fialové. Podle dřívějších zvyklostí by svíčky na adventním věnci měly mít fialovou barvu – respektive tři z nich by měly být fialové a jedna (poslední, kterou zapálíte) růžová.

Staré a nové dekorace

Asi nikdo z nás nechce zrovna před Vánoci utrácet tisíce za vánoční dekorace jen proto, aby vyhověl trendům. Proto kombinujte nové a staré. Nebojte se vytáhnout z krabic ozdoby po babičce. Skleněné koule pověste vedle přírodních materiálů.

Populární stále zůstávají přírodní dekorace a ručně vyráběné ozdoby. Nebojte se proto kombinovat dřevo se sklem. Barvy s přírodninami. Uvidíte, že vánoční dekorace dostanou zcela nový rozměr.

Severský vánoční minimalismus

Pokud jste se zamilovali do severského minimalismu a oblíbili jste si dánský styl bydlení hygge, zařiďte se podle něho i o letošních Vánocích. Dobrou zprávou je, že půjde hlavně o vás – vy byste se měli cítit báječně. Místo působivých dekorací vsaďte na detaily.

Použijte při výzdobě tlumené barvy a přírodniny. Kombinujte bílou barvu, dřevěné dekory a například zelenou nebo červenou. Použijte světelné řetězy, svíčky a lucerničky, které si rozsvítíte, než se zamotáte do plédu s hrnkem čaje a dobrou knihou. Nebojte se umotat věnec jen tak z chvojí a dozdobit ho jednou mašlí. Nasbírejte si šišky a navršte je do misky. I takto jednoduchá dekorace je působivá.

Vyrobte si na vánoční stůl dekoraci ze živých květin – například krokusy nebo narcisky zasaďte do substrátu a navršte kolem nich přírodniny – třeba zmíněné šišky. Na štědrovečerní večeři budete mít unikátní a působivou výzdobu.

Severské Vánoce nejsou úplné bez dekorací zobrazujících losy nebo jeleny. Pokud je vám tento styl sympatický, neváhejte si alespoň pár ozdob pořídit. Kouzelně vypadají i různí skřítkové, kteří přináší radost a dobrou náladu.

Fotogalerie: Inspirace vánoční dekorace

Vánoce ve staročeském duchu

Dekorace můžete nakoupit, ale větší radost vám udělají, když si je sami vyrobíte. Zásobte se větvičkami, kůrou, slámou, mechem, podzimními plody, svitky skořice, hvězdičkami badyánu. Usušte si kolečka pomeranče nebo citronu. K tomu přidejte přízi nebo několik barevných mašlí a začněte tvořit.

Zapojte fantazii. Proč byste letos nemohli do vázy naaranžovat nápaditě pokroucené větvičky vrby a ozdobit je přírodninami? Nebo si natrhejte barborku, která vám vykvete kolem Štědrého dne a vy tak na stole budete mít živé květy.

Z přírodnin si vyrobte nápadité řetězy. Přidejte mezi plody koření, takže výzdoba bude vonět. Pokud chcete barvy, vyrobte si z papíru řetězy. Nebo si vystříhejte vlastní papírové andělíčky, které rozvěsíte na vánoční stromeček.

Vánoční vůně, jmenovky a další drobnosti

Nápaditost každé výzdoby tkví v detailech. Atmosféru umocňují vůně. Zapalte si večer vonné svíčky nebo kápněte do aroma lampy éterické oleje – třeba s vůní vanilky, skořice, hřebíčku nebo pomeranče. Chybět by vám neměla ani purpura nebo františek.

Nezapomeňte na jmenovky na vánoční stůl. Vyrobit je můžete například z papíru, když vystříháte tvar stromu nebo hvězdy. Darovat můžete i malou ozdobičku se jménem, kterou si obdarovaný bude moct sám pověsit na vánoční stromeček.

Velmi pěkně vypadají také svícínky z jablíček nebo pomerančů, do nichž napícháte řebříček. Určitě jste je vyráběli jako děti.

Jaké vánoční výzdobě dáváte přednost vy? Pochlubte se, jak to bude letos u vás doma o vánočních svátcích vypadat!

Rezidence Radimova

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development