Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Vánoční výzdoba na poslední chvíli? Tohle máte hned hotové

Advent je v plném proudu a vaše domácnost vypadá jako by se nechumelilo? Nestihli jste ještě ani naaranžovat větvičky do vázy? Ukážeme vám, jak si během jednoho odpoledne vyzdobit byt z toho, co máte doma nebo pro co si doběhnete na zahradu.

Pokud zrovna nepatříte k lidem, kteří sledují trendy a musí mít vánoční výzdobu jako ze žurnálu, budou se vám naše tipy líbit. Jsou jednoduché. Jsou levné. Jsou nápadité. Nepotřebujete nic shánět, nemusíte vybírat žádné ozdůbky v obchodech nebo se tlačit u stánků a uzmout tu nejlepší dekoraci. Vyrobíte si ji totiž sami.

Voňavé větve a větvičky

Na zahradě se toho najde! Kolem 4. prosince střihněte barborku – větvičku z ovocných stromů, nejlépe z třešně. Naaranžujte ji do vázy. O Štědrém dnu by měla vykvést. Nastříhejte si také větvičky ze stálezelených keřů. Anebo z jehličnanů. Stačí je pak jen naaranžovat do pěkné nádoby. Vůně jehličí sama o sobě evokuje vánoční svátky. A to úplně stačí.

Světýlka a svícínky

K Vánocům bezpochyby patří světýlka. Někde určitě máte světelné řetězy. Tak je vyndejte a rozvěšte je na okně anebo nad stolem. Vytvoříte tak elegantní a působivou vánoční dekoraci. Krom toho přijde vhod i svíčka. Stačí vzít jednoduchou nádobu, naaranžovat do ní mech, přidat svíčku – a je to.

Působivý a rychlý svícen vyrobíte i ze sklenic na víno. Stačí je otočit kalichem dolů. Pod sklo naaranžovat ozdoby, šišky nebo jiné přírodniny. Na podstavec, na kterém sklenice normálně stojí, pak dejte svíčku. Taková výzdoba vánočního stolu bude dokonalá.

Vystřihněte ozdoby z papíru

Připadají vám okna moc holá? Tak vezměte bílý kancelářský papír a vystříhejte hvězdy. Určitě si pamatujete, jak jste to dělali ve škole. Papír přehněte na polovinu a pak ho přeložte ještě tak, aby vznikl trojúhelník. Jeho širší část zastřihněte. Po okrajích pak odstřihněte nůžkami trojúhelníčky… hvězdu pak rozložte a je to.

Z barevných papírů si pak můžete vyrobit nekonečně dlouhé řetězy, které můžete použít jako ozdobu na stromek anebo je rozvěsit kolem lustrů, nad stolem, ze stropu…. Z papíru vystříhejte stejně silné (asi centimetr) a stejně dlouhé (asi osm centimetrů) proužky a pak je slepte do koleček.

Rychlý věnec z chvojí

Pokud zatoužíte po věnci, vyrobit si ho můžete opravdu rychle. Stačit k tomu bude chvojí, větvičky z borůvčí nebo stálezelených keřů, pokud seženete jeřabiny, šípky anebo dokonce populární eukalyptus, bude věnec dokonalý.

K tomu budete potřebovat také ještě vázací drát, nůžky, případně i pentle a tavnou pistoli. Z chvojí umotejte základ věnce. Stačí větévky přikládat k sobě a fixovat (obmotat) drátem. Potom je dozdobte dalšími větévkami, jeřabinami, šípky, eukalyptem… přidat můžete i ozdoby, které připevníte s pomocí tavné pistole. Anebo na horní část věnce jen stačí uvázat červenou mašli a minimalistický vánoční věnec je na světě.

Vánoční girlanda

Vyrobit si můžete i domácí vánoční girlandu, kterou zavěsíte třeba nad stůl nebo jinam do prostoru bytu, kde bude dělat parádu. Stačit vám k tomu bude silnější stuha nebo provázek, na který jednoduše zavážete různé – v krabicích objevené – vánoční ozdoby a ozdůbky. Taková girlanda bude originální, a navíc při její tvorbě možná objevíte pozapomenuté a milé vánoční dekorace.

Několik voňavých věnečků

Z chvojí, které vám zbylo, můžete umotat menší věnečky a jednoduše je zavěsit na okno. Stačí je například propojit stuhou. Anebo z nich můžete vyrobit působivou girlandu.

Výzdoba za pět minut dvanáct

Pokud jste opravdu zaspali a do Vánoc zbývá jen pár dnů, nestresujte se. Kupte si jmelí a pověste ho nad stůl. Najděte doma svíčky a naaranžujte je na skleněný tác nebo je postavte do svícnů. Provoňte byt vánočním kořením anebo cukrovím.

A hlavně – užijte si sváteční pohodu bez stresu.

Rezidence Radimova

Dvě barvy roku 2022: Kterou pozvete do svého bytu?

Už jsme si zvykli, že i interiéry podléhají trendům. Každý rok patří jiné barvě. Letos vyhrál odstín Very Peri – červeno-fialovo-modrý odstín, který připomíná borůvky. Populární je také olivově šedá. S trochou odvahy můžete obě barvy kombinovat. Anebo si vybrat jen jednu. Připravili jsme pro vás inspiraci, jak na to.

Byt jako bohatství a rodinné dědictví

Rodiny, které vlastní nemovitosti, jsou nyní ve výhodě, protože rostou jejich ceny a tím se zvyšuje i rodinné bohatství. Kdo má našetřeno, investuje do bytů nebo domů v lukrativních oblastech. Nemovitosti se tak stávají součástí rodinného dědictví a ukazatelem prestiže. Podle realitních znalců ale takové investiční nákupy nepřevažují – tvoří asi 5 procent všech nákupů.

geosan development