Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Vánoční výzdoba na poslední chvíli? Tohle máte hned hotové

Advent je v plném proudu a vaše domácnost vypadá jako by se nechumelilo? Nestihli jste ještě ani naaranžovat větvičky do vázy? Ukážeme vám, jak si během jednoho odpoledne vyzdobit byt z toho, co máte doma nebo pro co si doběhnete na zahradu.

Pokud zrovna nepatříte k lidem, kteří sledují trendy a musí mít vánoční výzdobu jako ze žurnálu, budou se vám naše tipy líbit. Jsou jednoduché. Jsou levné. Jsou nápadité. Nepotřebujete nic shánět, nemusíte vybírat žádné ozdůbky v obchodech nebo se tlačit u stánků a uzmout tu nejlepší dekoraci. Vyrobíte si ji totiž sami.

Voňavé větve a větvičky

Na zahradě se toho najde! Kolem 4. prosince střihněte barborku – větvičku z ovocných stromů, nejlépe z třešně. Naaranžujte ji do vázy. O Štědrém dnu by měla vykvést. Nastříhejte si také větvičky ze stálezelených keřů. Anebo z jehličnanů. Stačí je pak jen naaranžovat do pěkné nádoby. Vůně jehličí sama o sobě evokuje vánoční svátky. A to úplně stačí.

Světýlka a svícínky

K Vánocům bezpochyby patří světýlka. Někde určitě máte světelné řetězy. Tak je vyndejte a rozvěšte je na okně anebo nad stolem. Vytvoříte tak elegantní a působivou vánoční dekoraci. Krom toho přijde vhod i svíčka. Stačí vzít jednoduchou nádobu, naaranžovat do ní mech, přidat svíčku – a je to.

Působivý a rychlý svícen vyrobíte i ze sklenic na víno. Stačí je otočit kalichem dolů. Pod sklo naaranžovat ozdoby, šišky nebo jiné přírodniny. Na podstavec, na kterém sklenice normálně stojí, pak dejte svíčku. Taková výzdoba vánočního stolu bude dokonalá.

Vystřihněte ozdoby z papíru

Připadají vám okna moc holá? Tak vezměte bílý kancelářský papír a vystříhejte hvězdy. Určitě si pamatujete, jak jste to dělali ve škole. Papír přehněte na polovinu a pak ho přeložte ještě tak, aby vznikl trojúhelník. Jeho širší část zastřihněte. Po okrajích pak odstřihněte nůžkami trojúhelníčky… hvězdu pak rozložte a je to.

Z barevných papírů si pak můžete vyrobit nekonečně dlouhé řetězy, které můžete použít jako ozdobu na stromek anebo je rozvěsit kolem lustrů, nad stolem, ze stropu…. Z papíru vystříhejte stejně silné (asi centimetr) a stejně dlouhé (asi osm centimetrů) proužky a pak je slepte do koleček.

Rychlý věnec z chvojí

Pokud zatoužíte po věnci, vyrobit si ho můžete opravdu rychle. Stačit k tomu bude chvojí, větvičky z borůvčí nebo stálezelených keřů, pokud seženete jeřabiny, šípky anebo dokonce populární eukalyptus, bude věnec dokonalý.

K tomu budete potřebovat také ještě vázací drát, nůžky, případně i pentle a tavnou pistoli. Z chvojí umotejte základ věnce. Stačí větévky přikládat k sobě a fixovat (obmotat) drátem. Potom je dozdobte dalšími větévkami, jeřabinami, šípky, eukalyptem… přidat můžete i ozdoby, které připevníte s pomocí tavné pistole. Anebo na horní část věnce jen stačí uvázat červenou mašli a minimalistický vánoční věnec je na světě.

Vánoční girlanda

Vyrobit si můžete i domácí vánoční girlandu, kterou zavěsíte třeba nad stůl nebo jinam do prostoru bytu, kde bude dělat parádu. Stačit vám k tomu bude silnější stuha nebo provázek, na který jednoduše zavážete různé – v krabicích objevené – vánoční ozdoby a ozdůbky. Taková girlanda bude originální, a navíc při její tvorbě možná objevíte pozapomenuté a milé vánoční dekorace.

Několik voňavých věnečků

Z chvojí, které vám zbylo, můžete umotat menší věnečky a jednoduše je zavěsit na okno. Stačí je například propojit stuhou. Anebo z nich můžete vyrobit působivou girlandu.

Výzdoba za pět minut dvanáct

Pokud jste opravdu zaspali a do Vánoc zbývá jen pár dnů, nestresujte se. Kupte si jmelí a pověste ho nad stůl. Najděte doma svíčky a naaranžujte je na skleněný tác nebo je postavte do svícnů. Provoňte byt vánočním kořením anebo cukrovím.

A hlavně – užijte si sváteční pohodu bez stresu.

Rezidence Neklanka II

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development