Benkova Rezidence

Magazín o bydlení

Virtuální prohlídky nemovitostí

Pojem virtuální prohlídky nemovitostí není v současné době už žádnou novinkou, nicméně celá řada lidí v podstatě netuší, co taková virtuální prohlídka obnáší, co zahrnuje, jak se k ní dostat a nebo pomocí jaké technologie byla vytvořena. Přestože z názvu lze poměrně snadno odvodit význam virtuálních prohlídek, pojďme si pojem blíže objasnit.

Co je virtuální prohlídka nemovitosti?

Jedná se v podstatě o sférické fotografie, které spojují interaktivní body a tím vzniká virtuální prohlídka. Interaktivní body mívají podobu šipek na dveřích či v prostoru a kliknutím na ně se pak posouváte na další pozici v prohlídce. V podstatě lze říci, že díky virtuální prohlídce můžete vidět nemovitost, o kterou máte zájem, bez toho, aniž byste ji osobně navštívili.

Jak virtuální prohlídka vzniká?

Virtuální prohlídka vzniká za pomocí speciálního fotoaparátu, kterým je pořízeno množství snímků, zaměřených na určitá místa, přičemž u každého z nich je pořízeno co největší množství fotografií tak, aby pokryly o největší plochu nemovitosti. Fotografie se dále zpracovávají ve speciálním programu a výsledkem je 3D model, díky němuž vidíme naprosto plastický náhled nemovitosti.

Kdy se virtuální prohlídka hodí?

Především v případě, kdy se nemovitost, o kterou máte zájem, nachází příliš daleko od vašeho bydliště. Virtuální prohlídka vám tak dává možnost si ji prohlédnout i takto, na dálku.

Jestliže se rozhodnete pro koupi domu nebo bytu, vystavěného developerskou firmou, nemáte samozřejmě možnost nemovitost navštívit předem, ovšem jedním z řešení jsou vzorové domy, které vám dávají možnost důkladné prohlídky ještě před koupí. Vzorové domy ovšem nejsou samozřejmostí a ne všechny developerské společnosti je mají k dispozici.

Virtuální prohlídky se ale samozřejmě nedělají jen pro účely developerských společností a cíleně pro prodej nemovitostí. Pořizují si je dnes například i hotely, které tak svým klientům nabízí možnost například prohlídky pokoje ještě před samotným ubytováním. Virtuálními prohlídkami disponují i některé školy či významné budovy, jako například Bílý dům a další.

Přístup k virtuální prohlídce

Co se týče developerských společností a realitních kanceláří, obvykle (pokud jimi disponují) mají virtuální prohlídky volně dostupné na svých webových stránkách, nicméně je třeba konstatovat, že se jedná pouze o krátké a vybrané ukázky a plné verze virtuálních prohlídek jsou přístupné za určitý poplatek. V případě vašeho zájmu je pak nutné kontaktovat firmu a požádat ji o přihlašovací údaje a nebo CD s plnou verzí virtuální prohlídky.

Jak probíhá zpracovávání virtuální prohlídky?

Ještě před nafocením nemovitosti musí být objekt uveden do vyhovujícího stavu, což znamená, že by místnosti a exteriér neměly být neuklizené a přeplněné nábytkem. Vzdušnost působí mnohem lépe.

Samotná realizace virtuální prohlídky není zase až tak složitá, ale vyžaduje si jisté zkušenosti. Základem je vytvoření několika fotografií, pořízených v požadovaných místnostech či exteriéru, což je poměrně rychlé. Podmínkou obvykle je dobré osvětlení a denní světlo.

Nejnáročnějším krokem je proces zpracování v počítačovém programu, které dokáží pořízené fotografie převést do sférické podoby. Další programy je pak upraví do výsledné virtuální prohlídky.

Výsledek je pak importován na konkrétní médium, např. CD, které si můžete v klidu domova pustit a nemovitost si tak v klidu prohlédnout.

Benkova Rezidence

Psychologie domova: Jak prostředí ovlivňuje náš duševní stav

Prostředí, ve kterém žijeme, má zásadní vliv na naše duševní zdraví a pohodu. Barvy jsou jedním z klíčových prvků ovlivňujících naše emoce a nálady v domácím prostředí.

Energetická úspornost ve vašem domě: Zelené technologie pro každodenní bydlen

Zelené technologie se stávají nedílnou součástí moderních domácností s ohledem na udržitelnost a snižování spotřeby energie.

geosan development