element letňany

Magazín o bydlení

Vybíráme židli k jídelnímu stolu

Židle a stůl. Vedle postele nejdůležitější kousek nábytku v každé domácnosti. Vyberte je s péčí, aby se vám dobře jedlo. Ocení je i vaše rodina a hosté. A víte, že jídelní židle není žádná nuda?

Pořídili jste si pěkný stůl. Je bytelný, snad dubový. Možná vydrží i generace, jako tomu bývalo za časů našich babiček. Ale zatím mu schází společnice – židle. Pořiďte mu krásné a trvalé kousky. Třeba kombinujte staronové židle a tradici doplňte módními kousky. Nebojte se postavit vedle dřevěné židle ze třicátých let ultra moderní plastovou kolegyni. Podobné kombinace jsou již nějakou dobu trendem.

Židlová klasika

Klasický tvar židle, dřevo. Co víc si přát? Jednoduchost a funkčnost je krásná. Výraz dodají doplňky – třeba vlastnoručně ušité sedáky.

ivar-zidle__20329_PE105494_S4

Zdroj: IKEA

Barevný plast

Kombinace různých typů židlí se nosí, stejně jako barvy. Zkuste například tuto modrou plastovou židli. Rozhodně může vaši domácnost zútulnit. Měkčí sezení zajistí sedák.

roxo-zidle__0170780_PE324790_S4

Zdroj: IKEA

Židle, co má vždy pravdu

Tyto secesní židle prošli renovací. Na sedácích je kvalitní koženka a každý kus je originál. Ideální dárek pro pár – jeden kousek pro něho a ten druhý pro ni. Je asi jasné, kdo zvítězí.

oynhyyqcofwnik-b

Výrobce funantik, Zdroj: Fler

Posezení jako u babičky

Neopouštěj staré věci pro nové… Zpívají Svěrák a Uhlíř. Tato stará židle prošla renovací – dostala nový lak (ebenovou lazuru, email slonová kost) i čalounění s klasickým vzorem. Určitě bude krásným solitérem ve vaší kuchyni.

wmmrlkbpxyccas-b

Výrobce pavlabobo, Zdroj: Fler

Kočičí židle

Židle z období 70. let byly také zrenovovány, konkrétně obroušeny a natřeny lesklým černým lakem. Dostaly nové čalounění (pevným molitan) a dekorační látku s motivem koček.

hnfwszsjcbjnga-b

Výrobce: jantarea, Zdroj: Fler

Když přijdou hosté navíc…

Bude se hodit skládací židle, kterou jednoduše přistavíte ke stolu. Takové židle se vyrábí buď ze dřeva, nebo z plastu. Nebojte se rozhodně barev.

Plastová skládací židle

frode-skladaci-zidle__0156173_PE315313_S4

Zdroj: IKEA

Dřevěná skládací židle

zahradní skládací židle

Výrobce: ivo.moravek, Zdroj: Fler

element letňany

Investiční byty se nyní vyplatí víc než jindy. Hlavně v Praze

Pokud máte byt navíc, můžete vydělat. Strmý růst totiž žene ceny nemovitostí nahoru a někteří lidé si nemohou dovolit vlastní bydlení. Proto sílí poptávka i po nájemních bytech. Především v hlavním městě se podle realitních makléřů prodává stále více bytů k investičním účelům. Tento trend v poslední době dohání i menší města v České republice. Je právě teď nejlepší doba koupit investiční byt?

Rezervační smlouva je při koupi bytu běžná. Na co si dát pozor?

Jakmile najdete nemovitost, která se vám líbí, splňuje vaše očekávání a můžete si ji dovolit, realitní makléř vám připraví rezervační smlouvu. Spolu s podpisem přidáte i rezervační zálohu. Vy tím vyjádříte skutečný zájem o byt nebo dům, majitel a realitní makléř si mohou oddechnout, že jiného zájemce hledat nemusí. I když je rezervace nemovitosti běžnou součástí obchodu s realitami, přesto byste měli být opatrní. Na co si konkrétně dát pozor?

geosan development