Villa Střížkovská

Magazín o bydlení

Zahradní terasa splní vaše sny o letním odpočinku

Při pohledu z okna je sice myšlenka na léto ještě dost vzdálená, přitom právě teď je ta správná chvíle, kdy naplánovat případnou výstavbu či zvelebení zahradní terasy. Začínat se má vždy od základů: v případě terasy je takovým základem výběr vhodného povrchu – venkovní dlažby.

Existuje mnoho variant, jak terasu zpevnit, a záleží jen na vašem vkusu, pro kterou z nich se nakonec rozhodnete. Mezi oblíbené povrchy se řadí například dřevo, které ale vyžaduje častou a pečlivou údržbu, či klasický kámen, u něhož však musíte počítat s poměrně vysokou pořizovací cenou.

Velmi moderní a přitom cenově příznivější variantou je betonová venkovní dlažba firmy BEST, která ve svém sortimentu nabízí jak dlažby s reliéfy přírodních materiálů, tak moderní vymývané, tryskané i broušené povrchové úpravy.

Jak si vybrat?

Klatovy, Pavel UrbanJednou z obav, kterou můžete hned na začátku směle hodit za hlavu, je, že si nebudete mít z čeho vybrat. Venkovní dlažba na terasu se nabízí v nesčetných variantách, velikostech a barvách.

Společnost BEST vám nabízí celou škálu výrobků, mezi jinými klasickou zámkovou dlažbu, skladebnou dlažbu či unikátní dlažbu s ostařeným povrchem, která se díky speciální technologii výroby vzhledem vyrovná přírodnímu kameni.

Mimořádné oblibě se těší také velkoplošná dlažba, která je ideální pro použití nejen na terasy a balkóny, ale také na plochách okolo bazénů či pěších zónách. Typickým příkladem může být venkovní dlažba 40×40 cm BEST – PLATEN RUBIO s reliéfním povrchem, která působí moderně a stylově.

Na webových stránkách BEST naleznete dostupné produkty i celý katalog ke stažení (PDF, 44 MB). Pokud ale dáváte přednost tomu, vidět dlažbu na vlastní oči, je vám k dispozici po celé České republice celkem 8 vzorkoven, které jsou volně přístupné každý den v roce.

Zde vás očekává tým profesionálů, který vám zadarmo poradí a zodpoví všechny případné dotazy, ať už se týkají výběru toho správného druhu betonové dlažby, anebo správné pokládky.
Právě správná pokládka dlažby je důležitým krokem, který by se neměl podceňovat. V obchodech a vzorkovnách BEST se můžete poradit s odborníky, kteří vám vysvětlí vše potřebné a případně pro vás zpracují 3D model vaší budoucí terasy, či vám vyhotoví kladecí plán, jehož cena bude posléze při nákupu dlažby odečtena jako sleva.

Stejně tak je možné se na cokoliv informovat na bezplatné infolince, která vám je k dispozici i ve večerních hodinách.

Údržba dlažby

RD Kudernatchovi, Slovanská 358,StateniceAť už se rozhodnete pro jakýkoliv druh povrchu pro vaši zahradní terasu, je důležité vědět, že správná pokládka je prvním krokem k vaší dlouhodobé spokojenosti s venkovní dlažbou. Nicméně i tak pevný a spolehlivý materiál, jakým je beton, vyžaduje údržbu.

Tento fakt si ve společnosti BEST dobře uvědomujeme, a abychom vám péči o betonovou dlažbu co nejvíce usnadnili, již třetím rokem jako první a jediný výrobce v ČR upravujeme dlažbu trvalou impregnací. Tím je sníženo riziko znečištění, a zároveň zvýšena její odolnost proti chemickým rozmrazovacím látkám.

Krom toho splňuje složení betonu v produktech firmy BEST normy ČSN EN 206-1 na mezní složení betonu pro stupeň vlivu prostředí XF4, což představuje nejvyšší třídu odolnosti proti chemickým rozmrazovacím látkám.

Na výrobky BEST se vztahuje záruka v délce 20 let, ale při správné péči, se kterou vám vždy ochotně pomůžeme, vám venkovní dlažba vydrží mnohonásobně déle. Ne nadarmo jí říkáme Dlažba pro tři generace.

Villa Střížkovská

Na chatu, na chalupu, nebo do bytu v horách?

Češi patří mezi nejvíce nadšené chataře a chalupáře. Je už zvykem, že ke svému bydlení, třeba městskému bytu, mají ještě nemovitost v přírodě. Poptávka po chatách a chalupách v souvislosti s koronavirovou krizí ještě vzrostla, protože zahraniční dovolené jsou méně dostupné. Pořídit si chalupu nebo chatu je ovšem v posledních letech dražší. Cena tradičních rekreačních objektů totiž v posledních letech roste až o 15 % každý rok. To dává vzniknout zcela novým trendům – lidé například neváhají nakupovat levnější panelákové byty v podhůří.

Do nájmu! Jaké služby musíte zaplatit a co v bytě můžete změnit?

Nájemní bydlení má své výhody i nevýhody. Každý, kdo si byt pronajme, musí počítat se svými povinnostmi. Zároveň ale získává i některá práva. Hned na začátku pronájmu je vhodné si s majitelem nemovitosti ujasnit, jaké poplatky jdou za nájemcem a jaké změny je možné v bytě provést. Většinu věcí upravuje zákon, vzájemný respekt a slušnost je ale velkou devizou každého smluvního vztahu – ten mezi nájemcem a pronajímatelem nevyjímaje.

geosan development