Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Zaměřeno na koupelny: jaké budou trendy pro rok 2015?

Plánujete letos rekonstrukci nebo výstavbu nové koupelny a rádi byste ladili s posledními trendy? Poradíme vám, jak na to. Moderní koupelny se letos ponesou ve znamení přírodních odstínů, povrchů s minimální plochou spar, velkoformátových dlažeb a obkladů, bezbariérových sprchových koutů a nábytku zavěšeného na stěně. Stručně řečeno, moderní koupelna 2015 bude jednoduchá a elegantní. Co to znamená konkrétněji?

Koupelnové trendy v roce 2015 vyznávají přírodní vzhled a trvale udržitelný design. Do detailu dotažené osvětlení a vytápění souzní s celkovým pocitem tepla a elegance.

Přírodní materiály a elegantní udržitelný vzhled

Mezi přírodní materiály, které budou vládnout koupelnám v letošním roce, patří především dřevo a bambus. Tyto materiály působí elegantně, jejich design je snadno udržitelný a navíc vnáší do místnosti útulnost a teplo. Přírodní materiály obecně působí domáckou uklidňující atmosférou a obrací se k trendům, vyznávajícím šetrný přístup k životnímu prostředí.

Barvy, které letošní trendy budou upřednostňovat, jsou především bílá, šedá a další jiné neutrální odstíny. Elegance prostor může být podtržena scénami kontrastu různých textur a pokud chcete být opravdu originální, vsaďte na moderní koupelnový nábytek, který v místnosti vytvoří dostatek úložných prostorů a navíc svým designem vhodně doplní celek koupelny.

Nezbytností pro příjemnější vzhled koupelny jsou rostliny.

Moderní LED osvětlení a vhodné vytápění

Vytápěná koupelna je nezbytností nejen pro ty, co dávají před chladným obdobím přednost teplu. Koupelna by měla být dostatečně vyhřátá i během zimních měsíců. Trendem roku 2015 je podlahové vytápění, které představuje ideál a přináší pocit luxusu a pohody. Tento skvělý koupelnový systém vytápění vám dá možnost zapomenout na studenou podlahu kdykoli vylezete z vyhřáté sprchy a jestliže ho dobře promyslíte, můžete si nechat vyhřívat i koupelnové lavice nebo držáky osušek a ručníků.

Sázkou na jistotu je pak LED osvětlení. Nejen, že dokonale souzní s posledními trendy, ale je i praktické, protože vám ušetří výdaje za elektřinu. Osvětlení celkově hraje v celkovém vzhledu místnosti podstatnou roli. Co se týká koupelen, je otázkou, zda použijete jedno hlavní osvětlení a další doplňková nebo pouze doplňková, která budou osvětlovat pouze jednotlivé úseky koupelny. U LED osvětlení budete mít jistotu, že je nejen moderní, ale i nadčasové. Z módy totiž určitě jen tak nevyjde.

Pastelovým obkladům už odzvonilo

Přestože jejich sláva trvala poměrně dlouho, v roce 2015 jim definitivně odzvonilo. Řeč je o koupelnových obkladech v pistáciové, meruňkové a dalších pastelových barvách, navíc doplněných listelou, kopírující obvod celé koupelny.

Koupelna 2015 staví na logice fungování. Konkrétní zóny jsou zvýrazněny ať už materiálem nebo barvou. Příkladem je například výběh dlažby na stěnu u toalety nebo provedení sprchového koutu v jemné mozaice. Často se letos také využívá stěrka místo obkladu.

Vyběhnutím dlažby až na stěnu může být zvýrazněna také vana. In jsou velkoformátové dlaždice a obklady se spárami, které na sebe dokonale navazují a celek tak působí jednolitým dojmem. Neutrální přírodní odstíny barev mohou být doplněny výraznějšími právě v určitých částech koupelny, které chceme zvýraznit (vana, toaleta, sprchový kout,…).

Kontrasty barev a spojení materiálů

Barevným základem jsou bezesporu přírodní odstíny: krémová, zemitá, hnědá, šedá a samozřejmě i černá a bílá. Módní letos bude jejich kombinace s pestřejšími a veselejšími barvami: s tyrkysovou, lila nebo světle zelenou.

Velkoformátové obklady a dlažby jsou často doplněny mozaikou. Jasně letos vedou povrchy bez spár, tvořené například stěrkou nebo sklem.

Tapetové dekorace a retro vzory

Přijdou vám současné trendy příliš nudné? Oživte svou koupelnu obklady s tapetovým a retro vzorem! Zajímavé série nabízí například značka Los Kachlos.

Rezidence Radimova

Nemovitost jako investice? Proč stále lákají byty k pronájmu

Kdo má našetřeno, zvažuje, kam v současné době vložit peníze, aby na účtech neztrácely svoji hodnotu. Jednou z možností je pořízení nemovitosti jako investice. Podle finančníků mají byty nebo domy své místo v každém dobře diverzifikovaném portfoliu. Oproti komoditám pak nabízejí výnosy z pronájmu. Vše je však nutné dobře spočítat, už proto, že ceny nemovitostí, zejména bytů v žádaných lokalitách, jdou stále nahoru.

Přepočítal se dodavatel? Reklamujte vyúčtování za energie

Jednou za rok rozesílají dodavatelé elektřiny a zemního plynu domácnostem vyúčtování. Může na něm být nedoplatek i přeplatek za spotřebovanou energii. Fakturu se vyplatí překontrolovat a případné chyby reklamovat. Současně je dobré porovnat si ceny energií u jiných společností a v případě lepší nabídky zvážit změnu dodavatele a ulevit tak rodinnému rozpočtu.

geosan development