Rezidence Neklanka II

Magazín o bydlení

Chcete bydlet stylově? Podívejte se na 10 trendů v bydlení

Co byt, to originál. Každé bydlení má své dispozice a limity. Důmyslnost a nápaditost ale dokážou zázraky. A protože stylů a možností je nepřeberné množství, podívali jsme se na aktuální trendy v bydlení. Domům a bytům podle návrhářů nyní sluší hlavně tlumené tóny a přírodní materiály. Z barev vede především zelená, modrá nebo růžová.

Byt se stává domovem ve chvíli, když se v něm cítíte dobře. Mít židli, stůl a postel je sice fajn, ale potřebujete také místo, kde se můžete odreagovat. Pro někoho může takové místo představovat designové křeslo se starožitnou lampou, pro jiného je to velký kuchyňský stůl, za nějž se poskládá celá rodina. I když trendy každý rok diktují jiné barvy, styly nebo materiály, zůstává nadčasovost, která se nese ve znamení pohodlného bydlení.

Pohodlí a útulnost

Je to právě pohodlí a útulnost, která je hlavním rysem současného bydlení. Dost bylo anonymního sektorového nábytku a odtažitých materiálů. Harmonie a komfort jdou ruku v ruce s přírodními materiály. Zapomeňte proto na vše umělé. Pusťte do svého interiéru dřevo, barvy v přírodních odstínech a živé rostliny.

Světlo a jednoduchost

Dalším silným trendem, který pravděpodobně překoná řadu sezón, je zdrženlivost. Méně totiž znamená více. Pokud už má být něčeho více, tak hlavně světla a tlumených tónů, jež oživuje zelená barva, případně ještě zimní modř. Nábytek pořizujte ve světle béžové, světle šedé nebo bílé. Zajímavým designovým doplňkem na první pohled obyčejného nábytku se stávají neopracované dřevěné nohy pohovek.

Odstíny zelené i růžové

Aby tlumených tónů nebylo příliš, objevují se v interiérech i barvy. Moderní je hlavně zelená, modrá nebo růžová. Tóny můžete nápaditě kombinovat. Barvy, například na textilních doplňcích, které můžete snadno obměnit, vám pomohou navodit příjemnou atmosféru. Navíc budou působit svěže.

Souznění s přírodou

Více než kdy jindy je v interiérech akcentovaná příroda. To se projevuje hlavně zelenými a modrými tóny i touhou po skutečných rostlinách. Motivy listí nebo trávy se mohou objevovat i v částech bytu, kde byste je nečekali, například v koupelnách. Styl bydlení, v němž je zdůrazněna příroda, pomáhá vytvářet oázu pro odpočinek.

Rustikální a zemité tóny

Pokud je vám sympatický rustikální styl, nebojte se ho. Místo robustního nábytku ale sáhněte spíše po dřevěné podlaze a zařiďte interiér v zemitých a přírodních tónech. Do jisté míry nepohodlnou rustikálnost ztlumte textilními doplňky, polštáři nebo tkanými koberci. Záměrem je totiž vytvořit útulný domov.

Ve znamení hygge

Jestli někdo umí bydlet jednoduše a stylově, jsou to lidé ze severu Evropy. Zvlášť Dánové proslavili svůj hygge styl, jenž je jednoduchý, přitom velmi příjemný, vytváří prostor pro odpočinek a lenošení, eliminuje cokoli rušivého.

Podívejte se na 11 tipů, jak na hygge bydlení.

Drahé kameny

S opravdovostí souvisí i útlum umělých materiálů. Pokud toužíte po trendech, vpusťte do bytu opravdové kameny, nikoli jejich napodobeninu. Znovu se vrací mramor, oblíbený je achát nebo onyx. Tyto materiály jsou pochopitelně dražší, ale interiéru dodají originální nádech a mohou se objevit hlavně na detailech.

Květinové vzory

Stále ještě patří k trendům, které by vás neměly minout, pokud ve vás tepe romantická duše. Květinové vzory na závěsech, polštářích nebo na povlečení či ubrusech jsou žádoucí. Vyhněte se ale květinovým motivům na stěnách, zvlášť pokud jde o laciné tapety pořízené v supermarketech.

Kousek orientu

Pokud tíhnete k nápaditosti, mohlo by vás oslovit japonské umění Wabi-Sabi spatřující krásu v nedokonalostech. Vystavte si doma svůj výtvor! Například podomácku vyrobenou keramiku, ručně ušitý povlak na polštář, neuhlazené lněné textilie, vyřezávaný stojan na láhev vína. Cokoli, na čem se otiskla nedokonalost lidské ruky.

Zavěste si rostliny

Vertikální stěny plné rostlin nebo mechové koule se závěsnými rostlinami – to jsou pravé dekorace v roce 2018, které nesmí chybět v moderním domově. Nechte se jimi inspirovat. Do kuchyně pusťte bylinky. Osaďte parapet kořením. Zelené rostliny mohou zdobit i předsíň, pracovnu nebo koupelnu. Oživte proto své bydlení a vpusťte do něho hlavní trend současnosti – zeleň.

Jaký styl bydlení oslovil vás? Řídíte se aktuálními trendy, nebo svým vkusem?

Rezidence Neklanka II

Jak opticky zvětšit prostor malého bytu?

Bojujete s prostorem v malém bytě? Bohužel nejste v situaci, kdy si můžete dovolit stěhování do většího bytu, a tak vám nezbývá nic jiného, než trpět? Víme, jak opticky zvětšit malý byt. Uvidíte, že vám níže uvedené tipy pomohou v tom, se znovu pořádně nadechnout. Kromě toho vás tyto tipy nebudou stát ani příliš velké finanční prostředky. Na druhou stranu je potřeba s nějakou tou malou investici počítat.

Co by nemělo dítěti v dětském pokojíčku chybět?

Dětský pokoj je pro děti místností, která slouží pro jeho bezpečí. Jakmile se dítě cítí smutně, pak si vleze do svého dětského pokoje, ve kterém následně stráví i několik desítek minut. Každé dítě považuje svůj dětský pokoj za útočiště. Považuje svou místnost za bezpečný prostor a své doupě, ve kterém se mu nemůže nic stát. Dbejte na to, aby dětský pokoj působil na dítě klidným a uklidňujícím dojmem. Co by v dětském pokoji nemělo rozhodně chybět? Podle odborníků jsou to níže uvedené věci.

geosan development