Rezidence Neklanka

Magazín o bydlení

Hledáte bydlení v Praze? Podívejte se na 4 nové developerské projekty

Po nových bytech je zejména v hlavním městě velký hlad. Developerská výstavba vzniká především na Praze 5 nebo na Praze 9. Vybrali jsme pro vás 4 nové bytové projekty, které stále ještě mají volné byty. Podívejte se na ně.

Realitní trh je našponovaný. Nemovitosti zdražují, rostou úvěrové sazby u hypoték, výstavba nových bytů spíše stagnuje, zatímco poptávka po bydlení i investičních bytech je vysoká. I přes zdlouhavá povolovací zřízení roste v pražské metropoli hned několik nových bytových domů, některé z nich jsou ve fázi hrubé stavby, jiné už jsou připravené k nastěhování. Co se týká městských částí, statistiky ukazují, že nejvíce volných bytů je na Praze 5, následuje Praha 4 a poté Praha 9.

I přes rostoucí ceny bytů mají lidé stále velkou chuť do bydlení investovat. Pokud nedosáhnou na větší byty, volí menší bydlení, například 2+1 místo tradičního 3+1. Ochota lidí zadlužit se kvůli vlastními bydlení zůstává vysoká. Když nedosáhnou na klasické bankovní úvěry, kofinancují nákup nemovitosti s pomocí úvěrů ze stavebního bydlení nebo s pomocí rodiny.

Nové developerské projekty v Praze

Nová bytová výstavba v Praze probíhá buď v prolukách nebo na brownfieldech, protože volných pozemků v centru, resp. v širším centru je logicky nedostatek. Metropole se ale rozrůstá i na okrajích a také za svými hranicemi.

Žádané jsou především byty v dopravně dostupných lokalitách, za ideální je považovaná kombinace bydlení v zeleni ale nedaleko centra. Lidé rovněž požadují občanskou vybavenost i možnost aktivně strávit volný čas ve svém bydlišti.

nových bytových projektů, které v Praze nedávno vznikly nebo jsou právě dostavovány, jsme vybrali čtyři.

Element Letňany

Letňany jsou podle statistik jednou z dlouhodobě oblíbených pražských lokalit. A v poslední době se stále častěji objevují v hledáčku lidí, kteří pořizují bydlení v metropoli. Praha 9 je velmi dobře občansky vybavená. Splňuje tak nároky na moderní bydlení – mít vše v dosahu bydliště.

Pro tuto městskou část hovoří i výborná dopravní dostupnost. Do Letňan vede metro, jež zajišťuje rychlé spojení s centrem. Autem se zase rychle napojíte na pražský okruh. Letňany mají nyní i svůj lesopark, který byl dokončen v roce 2012.

Není divu, že v Letňanech probíhá developerská výstavba. Příkladem je nový bytový projekt Element Letňany s kapacitou 107 bytových jednotek s dispozicí od 1+kk do 3+kk. Byty jsou vhodné pro singles, mladé páry i rodiny s dětmi. Každý byt je vybavený komorou a lodžií. V okolí je také dostatek parkovacích stání.

Rezidence Vrchlického

Pokud naopak hledáte bydlení v blízkosti pražského centra, zavítejte do Prahy 5. Zde jsou k dispozici byty v nízkoenergetickém projektu Rezidence Vrchlického. Projekt má 73 jednotek, z toho 21 studií a 52 bytů o velikosti 1+kk až 3+kk. V prvním nadzemním podlaží dostaly byty i svoji předzahrádku. Bytový dům má i dostatek parkovacích stání.

Výstavba je situována na rozhraní čtvrtí Smíchova a Košířů nacházejících se u Motolského potoka. Právě Košíře jsou v poslední době vyhledávanou částí Prahy. Hlavním důvodem je blízkost zeleně a skvělá dopravní dostupnost do centra. V blízkosti Rezidence Vrchlického staví tramvaje, autobusy i metro. Do centra města se tak dostanete do několika minut.

Praha 5 současně nabízí dostatečnou občanskou vybavenost, ať už jde o školy a školky, restaurace, obchody, lékárny nebo pošty. Stále důležitější je při výběru bydlení i „dobrá adresa“ a tou Smíchov rozhodně je. Krom toho nabízí i zeleň – v blízkosti je řada městských parků, jako je Klamovka, Bertramka nebo Petřín.

Viladomy Zbuzany

Praha se rozrůstá nejen ve svém středu a na okraji, ale také za svými hranicemi. Stále více lidí hledá možnosti „venkovského“ bydlení s dobrou dostupností do metropole. Podobné bydlení je možné v obci Zbuzany na Praze-západ u jihozápadního okraje Prahy. Do centra hlavního města je to jen 13 kilometrů.

Ve Zbuzanech vznikl projekt Viladomy Zbuzany, který nabízí 10 bytových objektů. Výstavba je rozdělena do tří etap. Koncept je zpracovaný tak, aby přesně zapadl do proluky, jež přiléhá k návsi obce, takže nenarušuje celkový ráz vesnice. Třípodlažní domy obsahují celkem 268 bytů, jež jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak rodiny s dětmi.

Pokud si vybíráte bydlení za Prahou a do metropole budete každý den dojíždět, je důležitá dopravní dostupnost. Do Zbuzan vedou silnice třetí třídy a v okolí je rychlostní silnice E150 s exitem na Řeporyje. Na Pražský okruh se ze Zbuzan dostanete na dvě minuty. Do 15 minut jste v centru. Do Zbuzan zajíždí i MHD, autobus vás do 13 minut doveze ke stanici metr B – Luka. V obci je i železniční trať. Cesta ze Zbuzan na Smíchovské nádraží trvá asi 17 minut.

Panorama Beroun

Dalším z projektů, který nabízí bydlení za Prahou, ale na Zličín na metro B se dostanete už za 10 minut, je Panorama Beroun. Developerský projekt nabízí komorní bydlení v 15 bytových jednotkách o dispozici 2+1 až 3+kk.

Vzhled bytového doku navazuje na stávající výstavbu. Přízemní byty mají předzahrádku, ve vyšších patrech jsou balkony. Projekt myslí i na dostatečné množství parkovacích míst. Ve městě je vyspělá občanská vybavenost a příroda je nadosah.

Hledáte právě teď bydlení v Praze? Dáváte přednost centru, nebo bytu v blízkosti zeleně?

Rezidence Neklanka

20 trendů pro kuchyni roku 2020

Ti, kdo se letos pouštějí do rekonstrukce nebo zařizování kuchyně, mají z čeho vybírat. Nejvíce kuchyňské trendy roku 2020 sednou všem, kteří si zamilovali minimalismus a čistotu designu. Prostor je ale i pro odvážnější a netypická řešení, nezvyklé kombinace barev, originální prvky, přírodní materiály a důraz na působivé detaily. Kterým z dvaceti klíčových trendů letošního roku se necháte inspirovat?

Jak proměnit městský balkon v zelenou oázu?

Městské balkony a terasy už dávno neslouží jako místa, kde se suší prádlo, skladují jízdní kola nebo vyřazený nábytek. Stále častěji se proměňují v zelené oázy, kde je možné snídat, odpočívat nebo si v podvečer vypít osvěžující drink. Abyste si mohli klidné chvíle užívat i na svém balkoně, stačí opravdu málo.

geosan development