Benkova Rezidence

Magazín o bydlení

Inspirace pro váš interiér: Pusťte si domů léto!

Letošní zima byla dlouhá a kvůli sérii lockdownů i únavnější než jindy. Všichni se těšíme na slunce, vzduch a barvy. Otevřete létu dveře do kořán a pusťte ho do svého bytu nebo domu. Stačí maličkosti, abyste se cítili lépe.

Události posledních měsíců ukázaly, jak je důležité mít příjemný a útulný domov, který vám poskytne vše, co potřebujete – prostor na relaxaci, na práci i na zábavu. Trendy letošního roku proto přinášejí celou řadu vychytávek, zdůrazňují barvy, světla, vzory a textury, abyste si doma mohli vytvořit jedinečnou a povzbudivou atmosféru. Navíc přichází léto, které přeje rekonstrukcích a změnám. Inspirujte se proto několika nápady, jež můžete jednoduše integrovat do svých domovů.

Zelené odstíny

Je jedno, zda dáte přednost tapetě s motivy velkých zelených listů, pořídíte si stojany na květiny nebo si koupíte vzrostlou palmu. Zeleň do moderních bytů rozhodně patří, protože nám pomáhá relaxovat. Vneste do domova barvu přírody a vytvořte si svůj vlastní soukromí ráj, ve kterém vám bude dobře.

Žlutá barva

Barvou letošního roku je oslňující žlutá, která symbolizuje slunce a optimismus. Nemusíte si hned pořizovat velké kusy v tomto odstínu, jenž za rok vyjde z módy. Zkuste si ale koupit pár doplňků, třeba nové potahy na polštáře. Moderní interiér pak pozvedne třeba křeslo – solitér ve žluté barvě.

Chytrý nábytek

I v létě se musí pracovat, pokud zrovna nemáte dvouměsíční prázdniny. Proto se vám bude hodit chytrý nebo multifunkční nábytek, který vám pomůže skloubit domácí pohodu s pracovními povinnostmi. Zapátrejte proto například po ergonomickém křesle nebo nastavitelném psacím stolku.

Minimalismus

V kurzu je stále minimalismus. Pokud je vám tento styl sympatický, věnujte pár dní úklidu a třídění věcí. Uspořádejte si knihovnu. Zavřete do beden všechny dekorace a zbytečnosti na policích. Pořiďte si nábytek s jednoduchými liniemi, který schová vše potřebné. Přemýšlejte nad každou další věcí, kterou si do interiéru pořídíte. Opravdu je nutná?

Trocha orientu

Jste už unaveni ze všudypřítomného severského stylu? Inovujte ho. Aktuálním hitem je styl japandi, který kombinuje skandinávský design a japonský minimalismus. Jak si toto nezvyklé spojení představit? V interiéru jsou tlumené barvy, světlo, exotické rostliny, důležitou roli hraje textil. Vše dohromady působí čistě, vzdušně, elegantně a útulně.

Popík

Pokud se váš interiér nese v jednoduchém stylu a tlumených barvách, možná právě v létě zatoužíte po oživení. Zkuste si vybrat pár doplňků v odvážných barvách, klidně neonových odstínech. Ať léto žije! Pop up styl vás bude bavit, pokud máte rádi svěžest, neotřelost a abstrakci.

Vzduch a světlo

K létu patří slunce a vzduch. Shrňte stranou těžké závěsy, které byly užitečné v zimě. Zkuste mít chvíli okna bez záclon, ať do vašeho interiéru může světlo. Pokud máte balkon, zkuste ho co nejvíce využívat. Zasaďte si bylinky a květiny, vytvořte si svoji vlastní zelenou oázu. Pořiďte si pohodlný venkovní nábytek – na balkoně můžete pracovat, číst si, vypít si kávu nebo v noci pozorovat hvězdné nebe.

Přečtěte si také, jak na balkoně snadno vytvořit mini zahrádku.

Budete letos v létě renovovat? A jaký styl je vám sympatický?

Benkova Rezidence

Psychologie domova: Jak prostředí ovlivňuje náš duševní stav

Prostředí, ve kterém žijeme, má zásadní vliv na naše duševní zdraví a pohodu. Barvy jsou jedním z klíčových prvků ovlivňujících naše emoce a nálady v domácím prostředí.

Energetická úspornost ve vašem domě: Zelené technologie pro každodenní bydlen

Zelené technologie se stávají nedílnou součástí moderních domácností s ohledem na udržitelnost a snižování spotřeby energie.

geosan development