Rezidence Radimova

Magazín o bydlení

Jak to mít doma v létě pěkné: Pár tipů pro váš interiér i balkon

Léto by mělo být jiné než zbytek roku. Hravé, svěží, barevné, prosluněné, provoněné… Zvlášť po posledních měsících prožitých v lockdownu si všichni zasloužíme povzbuzení. A to může přijít i s maličkostmi nebo s jemnými úpravami interiéru. Máme pro vás pár tipů, jak si bydlení vylepšit a vytvořit pravou letní pohodu.

Začněte třeba tím, že z oken shrnete těžké závěsy, pořádně vyvětráte a z procházky po louce si přinesete náruč letního kvítí, které naaranžujete do váz a nádob a rozestavíte je tam, kde by vás to dřív ani nenapadlo.

Interiér zbavte všeho, na co jen sedá prach, a co je už překonané, zbytečné. Protřiďte suvenýry z cest a udělejte prostor pro nové. S láskou uložte do beden všechny dary a věci, které máte vystavené jen kvůli nostalgii. Léto chce živelnou a radostnou energii. Potom začněte vylepšovat. Sáhněte po některém z našich tipů, který vás osloví nejvíce.

Botanic chic styl

Pokud se o trendy v bydlení zajímáte, o stylu botanic chic jste už určitě slyšeli. Zvlášť v poslední době je oblíbený, protože do interiéru přináší odstíny zelené a také prvky a dekory inspirované květinami. Pro léto jako stvořený. Tento styl působí blahodárně na naši duši i oči, navozuje letní atmosféru a vytváří pohodu.

A jak ho vnést do interiéru? Docela prostě. Sáhněte po zelených doplňcích, třeba po bytovém textilu. Místo šedých polštářků si pořiďte zelené. Nebojte se ani vzorů, třeba květinových nebo zvolte motivy listů, například palmových. Kromě odstínů zelené můžete zvolit i veselé barvy, jako je oranžová nebo šafránově žlutá. Jednoduše řečeno, inspirujte se krásou letní přírody.

Díky těmto prvkům ožije i nudný panelákový byt, ve kterém bude najednou mnohem lépe. Vše podtrhnou živé květiny. Zajděte proto do květinářství nebo zahradnictví a nakupte nové pokojovky. Vytvořte si zelenou stěnu nebo aspoň jeden zelený kout. Zkuste si vytvořit vlastní oázu klidu, i když by to mělo být jen ratanové křeslo se žlutým polštářkem obležené květinami.

Květiny, kam oko dohlédne

K létu patří květy. Noste si je z procházek a aranžujte je. Polní kvítí a třeba i některé druhy plevelu jsou krásné, když je vložíte do těch správných nádob. Jen pozor na alergii. Pokud kýcháte jen co se kolem vás mihne pyl, dejte přednost pokojovým květinám, oblíbené monsteře nebo nejrůznějším palmičkám připomínajícím tropy či kaktusům evokujícím tajuplnou poušť.

Pokud máte balkon, vytvořte si rostlinou oázu tam. Zasaďte květiny, bylinky a třeba i některé druhy zeleniny. Pokud rostliny správně vyberete, vůbec nezáleží na tom, zda máte balkon orientovaný na jih nebo na sever. Podívejte se na náš minulý článek a zjistěte, co pěstovat.

V bytě jako na prázdninách

Zapřemýšlejte, co dělalo vaše prázdniny prázdninami. A vneste takové prvky do svého momentální obydlí. Byly to knihy čtené na půdě u babičky? Vůně malin? Hrnek s puntíky, z kterého jste pili mléko? Kamínky, mušle, písek nebo (opět) květiny? Obklopte se takovými věcmi a vraťte se na chvíli do vzpomínek.

Vytvořte si dojem prázdninového domu. Pomůže vám v tom světlo, slunce a také bílá nebo modrá barva, které máme většinou podvědomě s prázdninami spojené. Opět jsou tak hitem bílé nádoby (třeba džbány nebo květníky), svůj velký comeback slaví sklo nebo kámen, ale také dřevo a další přírodní materiály. Kolik jich do interiéru pustíte a v jaké podobě, je jen a jen na vás.

Tapety a samolepky na zeď

Pokud máte v bytě šedý kout nebo místo, které vás z různého důvodu štve, možná je léto tou pravou dobou na tapetování. Pořiďte si samolepku na zeď, třeba s motivy zelených listů, a proměňte to ošklivé místo k nepoznání. Pokud nefandíte floře, zkuste faunu – třeba populární motivy motýlů.

Aplikace samolepek na zeď je velmi snadná a zabere vám maximálně jedno odpoledne. Potom můžete místo doladit, třeba si pořídit ratanové křeslo a přesadit pokojovku, přidat lampu nebo stolek s knihami…

Ložnice jako proměněná

Nezapomeňte ani na ložnici! Léto vám bude evokovat nové povlečení. Pořiďte si třeba nové saténové v pastelových barvách nebo naopak pruhované bavlněné, ve kterém jste spali na chalupě… Rozhodně nic nezkazíte květinami nebo motivy listů. A když už v tom budete, možná přijdou vhod i nové letní závěsy, které budou vzdušné a barevně je sladíte s novými peřinami.

Který tip pro letní bydlení vám padl do oka? Nebo máte jiný nápad? Podělte se o něj v komentáři!

Rezidence Neklanka II

Inspirace: Podzimní výzdoba za pár korun

Přivítejte podzim stylově. Vyrobte si dokonalou dekoraci z toho, co najdete v přírodě. Ukážeme vám, co si z procházky přinést a jak si jednoduše vyrobit třeba svícen nebo věnec na dveře. A to zadarmo anebo jen za pár korun.

Elektřina letí nahoru. Co si počít?

Elektřina zdražuje a energetický trh zažívá bouřlivé období. Někteří dodavatelé situaci pravděpodobně neustojí a zkrachují. Lidé jsou zmatení a nevědí, jaké produkty si vybrat a zda dát přednost fixaci cen, nebo tržním cenám. Co se s elektřinou děje? A jak se zachovat a mít pořád dobré ceny energií?

geosan development